Likijas ceļš, pārgājiens Turcijā

12.03. - 18.03. ~170 km, Lycian Way 

Pievienojies aizraujošā piedzīvojumā, veicot vienu no pasaules slavenākajiem garo pārgājienu maršrutiem - Likijas ceļu, kas atrodas Turcijas Likijas reģiona piekrastē. Šis būs patiešām nopietns pārgājiens, jo tā kopējais garums būs aptuveni 500 km ārkārtīgi krāšņā un arī grūtā reljefā, bet Tev būs iespēja noiet posmu šī fantastiskā ceļa, aptuveni 170 km garumā. 
Mēs dosimies cauri vienam no fantastiskākajiem Turcijas piekrastes reģioniem ar unikālām Āzijas un Eiropas vēstures liecībām ar zilām pludmalēm un kalnu smailēm, ar mežonīgu dabu, maziem kalnu ciematiņiem un spraigā dzīves ritmā pulsējošām pilsētām. Mēs gulēsim teltīs zem klajas debess, skaitot zvaigznes, hosteļos un viesnīcās ar baseiniem. Šis viennozīmīgu būs viens no krāšņākajiem un patiesākajiem piedzīvojumiem 2020. gada sezonā!


Ar ko rēķināties?
Transports - avio lidojums (turp un atpakaļ). 
Pārgājiens - mēs, kā jau ierasts garajos pārgājienos, darīsim vairāk kā paredzēts pēc rokasgrāmatas. Tas nozīmē, ka celšanās būs 7 no rīta, ceļā tiks pavadītas vismaz 8 līdz 10 stundas. Kāpumi no nulles metriem līdz pat 1300 m vienā dienā. Kopējais kāpums visa maršruta garumā būs vismaz 15 km un augstākais punkts - pāri par 1700 m. Maršruts ir mērenas grūtības pakāpes un speciālas alpīnisma iemaņas nav nepieciešamas.
Laika apstākļi - karstas dienas, vēsākas naktis, bet kopumā priekš marta mēneša - fantastisks. Iespējams arī lietus. Lai izvairītos no karstuma, šis ir labākais mēnesis piedzīvojumam.
Nakšņošana - teltīs, hosteļos, viesu namos un hoteļos. Pārsvarā izvēlēsimies dabas piecu zvaigžņu hoteli, bet periodiski baudīsim arī parasto hosteļu un viesu namu viesmīlību.
Pārtika - HIL parūpēsies par pārtikas krājumiem, kurus papildināt ar atbalsta busiņa palīdzību tām ēdienreizēm, kuras gatavosim paši nometnēs, bet galvenokārt ēdienreizes plānosim tuvākās dienas uz priekšu, nesmādējot ne veikalus, ne ēstuves, ne arī HIL sarūpēto cienastu. Kopējās pārtikas svaru dalīsim pa somām starp visiem dalībniekiem.
Ekipējums - līdzi ņemam pašu minimumu, lai nebūtu jāstiepj lieks svars. Tas, kam līdzi jābūt obligāti: guļammaiss, paklājiņš, telts uz diviem, atbilstošs apģērbs, ūdens konteiners (pudele, sistēma utt.), savukārt busiņā droši varēs samest iekšā visu, ko vien kārojas, lai justos ērti un omulīgi turpceļā un mājupceļā, kā arī nomainīt vai papildināt ekipējumu jau pārgājiena laikā.  Ekipējuma somas HIL busiņam ir jānodod jau 08.03.


Pasākuma plāns:
12.03.18. Lidojums no Rīgas uz Antāliju. Ar busiņu dodamies  uz Fathije, kur gatavojamies pārgājienam.
13.03.-17.03. Uzsākot savu ceļu Fathije, mēs nedēļas laikā gandrīz vai sasniedzam tūristu kņadas apsēsto pilsētiņu Kašu, kurā mēs apmetīsimies. Šis posms, kurā dosimies, ir ievērojams ar slaveno Eli Deniza pludmali, klintīs izkaltajām Likiešu kapenēm, kalnu pārejām, ielejām, priežu mežiem, ciematiņiem un piekrastes pilsētiņām. Vēsturiskās liecības te būs sastopamas uz katra stūra. 
18.03. Lidojums ar fantastisku pēcgaršu uz Rīgu. 

Piedzīvojuma izmaksas ir 670 EUR, kurās ir iekļauts:

Avio biļete Rīga - Turcija - Rīga.
Transfērs no lidostas līdz grupas atrašanās vietai.
Vismaz trīs nakšņošanas hosteļos un viesu namos katra posma laikā, veidojot vidēji intervālu - viena diena teltīs un viena zem jumta.
Maksas ceļi, stāvvietas un citi ar auto saistītie izdevumi.
Atbalsta busiņa pieejamība evakuācijai, ekipējuma nomaiņai un produktu piegādei.
Kopīgi gatavotas ēdienreizes dienās, kad  civilizācija nav manāma.
Palīdzība ekipējuma iegādē ar iedvesmojošu atlaidi vienā no labākajiem Latvijas “outdoor” veikaliem.
Piedzīvojuma vadītajā nepārtrauktu klātesamību.


Pašam būs jāparūpējas un jārēķinās ar papildus izdevumiem:

Labu ceļojuma apdrošināšanu.
Personīgiem naudas līdzekļiem ēdienreizēm, ieejas biļetēm apskates objektos pēc saviem ieskatiem, un citiem sev vien zināmiem prieciņa pirkumiem.
Pārgājiena ekipējumu.


Apmaksas info:

Lai rezervētu piedzīvojumu, jāveic EUR 480  iemaksa.  
Atlikušais maksājums  jāveic ne vēlāk kā 05.01.
Atsakoties no piedzīvojuma līdz 05.01., tiek ieturēti EUR 250 no iemaksātās summas.
Atsakoties no piedzīvojuma pēc 05.01., iemaksātā nauda diemžēl netiek atgriezta.

Piesakoties piedzīvojumam pēc 05.01., ir jāveic pilns maksājums. 

Ir iespējams dotiespiedzīvojumā, pieveicot pilnu pārgājiena trasi (500km) vai divus posmus (340km), jo uz vietas atradīsies transfēru busiņš ar mūsu atbalsta cilvēku un mēs esam gatavi sagaidīt vai pavadīt dalībniekus vairākos punktos. Par atsevišķo posmu loģistiku un citiem organizatoriskiem jautājumiem, lūdzu, interesēties privāti. Par pilno Likijas ceļa maršrutu 500 km garumā lasi šeit

Ja vēlies doties šajā piedzīvojumā jeb Tev ir papildjautājumi, droši aizpildi zemāk redzamo formu un mēs ar Tevi sazināsimies! Kā arī ieskaties galerijā (zemāk). 


*

*

*

*

Likijas ceļš. Galerija

Viens no seniem sapņiem ir realizēts. 500 km garais Līkijas ceļš Turcijā ir beidzot pieveikts un izbaudīts. Pārvarot grūtības maršrutā, mēs ar fizisku piepūli veldzējām darbos un ikdienā nogurdinātos prātus. Ļāvāmies dabīgam dienas ritmam ar saulrietu un saules lēktu. Lai bildes izstāsta stāstu par to, ko ceļā satikām un redzējām. Dosimies vēlreiz  šajā garajā un ar tik daudz iespaidiem bagātajā pārgājienu piedzīvojumā, jo tādu sveci nedrīkst turēt zem pūra! Pievienojies :).

Vebinārs par Likijas ceļu


Video atskats, ejot Likijas ceļu .