Pārgājiens Turcijā, Likijas ceļš

05.03.2020. - 31.03.2020. Kalnu, piekrastes pārgājiens, 27 dienas, 1250 EUR

Pievienojies aizraujošā piedzīvojumā, veicot vienu no pasaules slavenākajiem garo pārgājienu maršrutiem - Likijas ceļu, kas atrodas Turcijas Likijas reģiona piekrastē. Šis būs patiešām nopietns pārgājiens, jo tā kopējais garums būs aptuveni 400 km ārkārtīgi krāšņā un arī grūtā reljefā. Tas vedīs mūs no neliela miestiņa Fathije pilsētas līdz pat Antālijas pievārtes ciematam Geyikbayırı.
Mēs dosimies cauri vienam no fantastiskākajiem Turcijas piekrastes reģioniem ar unikālām Āzijas un Eiropas vēstures liecībām ar zilām pludmalēm un kalnu smailēm, ar mežonīgu dabu, maziem kalnu ciematiņiem un spraigā dzīves ritmā pulsējošām pilsētām. Mēs gulēsim teltīs zem klajas debess, skaitot zvaigznes, hosteļos un viesnīcās ar baseiniem. Šis viennozīmīgu būs viens no krāšņākajiem un patiesākajiem piedzīvojumiem 2020 gada sezonā!

Varēsi doties piedzīvojumā, pieveicot pilnu pārgājiena trasi vai tiki kādu no tā daļām, jo uz vietas atradīsies transfēru busiņš, un mēs būsim gatavi sagaidīt vai pavadīt dalībniekus vairākos punktos.

Ar ko rēķināties?
Transports - Avio Rīga - Stambula - Rīga. Transfērs no lidostas uz pārgājiena sākuma punktu.
Pārgājiens - Mēs, kā jau ierasts garajos pārgājienos, darīsim vairāk kā paredzēts pēc rokasgrāmatām. Laika ekonomijas pēc mēs 28 dienu maršrutu saziposim 20 dienās. Tas nozīmē, ka celšanās būs 7 no rīta, ceļā tiks pavadītas vismaz 8 līdz 10 stundas. Kāpumi no nulles metriem līdz pat 1600 m vienā dienā. Kopējais kāpums visa maršruta garumā būs vismaz 15 km un augstākais punkts - pāri par 1700 m. Maršruts ir mērenas grūtības pakāpes un speciālas alpīnisma iemaņas nav nepieciešamas.
Laika apstākļi - Karstas dienas, vēsākas naktis, bet kopumā priekš marta mēneša - fantastisks. Lai izvairītos no karstuma, šis ir labākais mēnesis piedzīvojumam.
Nakšņošana - Teltīs, hosteļos, viesu namos un hoteļos. Pārsvarā izvēlēsimies dabas piecu zvaigžņu hoteli, bet periodiski baudīsim arī parasto hosteļu un viesu namu viesmīlību.
Pārtika - HIL parūpēsies par pārtikas krājumiem, kurus papildināt ar atbalsta transporta palīdzību tām ēdienreizēm, kuras gatavosim paši nometnēs, bet galvenokārt ēdienreizes plānosim tuvākās dienas uz priekšu, nesmādējot ne veikalus, ne ēstuves, ne arī HIL sarūpēto cienastu. Kopējās pārtikas svaru dalīsim pa somām starp visiem dalībniekiem.
Ekipējums - Līdzi ņemam pašu minimumu, lai nebūtu jāstiepj lieks svars. Tas, kam līdzi jābūt obligāti: guļammaiss, paklājiņš, telts uz diviem, atbilstošs apģērbs, ūdens konteiners (pudele, sistēma utt.), savukārt busiņā droši varēs samest iekšā visu, ko vien kārojas, lai justos ērti un omulīgi turpceļā un mājupceļā, kā arī nomainīt vai papildināt ekipējumu jau pārgājiena laikā. Somas svars avio reisam nedrīkst pārsniegt 20 kg. Pilno ekipējuma sarakstu meklē šeit

 

Pasākuma plāns:
05.03.20. Izlidojam uz Antāliju. Nakts braucot ar transfēra busiņu uz Fathie
06.03.20. Atpūšamies, apmeklējam Fathie pislētiņu, Eli Deniza pludmale, Līkiesu kapenes un gatavojamies pārgājienam.   


07.03.-13.03.20. Pirmais posms. Uzsākot savu ceļu Fathije, mēs nedēļas laikā sasniedzam tūristu kņadas apsēsto pilsētiņu Kašu. Šis posms būs ievērojams ar slaveno Eli Deniza pludmali, klintīs izkaltajām Līkiešu kapenēm, kalnu pārejām, ielejām, priežu mežiem, ciematiņiem un piekrastes pilsētiņām. Vēsturiskās liecības te būs sastopamas uz katra stūra.
14.03.17. Pavadām tos, kuri dodas mājās un satiekam jaunos pārgājiena kolēģus.


14.03.-21.03.20. Otrais Posms. Vairāk par šo posmu lasi šeit.
14.03. – Tiem, kuri mēro visu Līkijas ceļu atpūtas diena naktsmājas, bet jaunai komandai diena ceļā no Rīgas uz Kasu. Avio Rīga – Antālija un transfēra busiņš.
15.03.20.21.03.20.  Dodamies piedzīvojumā un sasniedzam Mavikent Mahallesi ragu. Posmā ne tikai soļosim gar pludmalēm un galvu reibinošam virsotnēm, bet arī izbaudīsim tādas slavenas vēsturiskas pilsētiņas ka Ičagiza, Demre un Finike.
22.03.20. Pavadām tos, kuri dodas mājās un satiekam jaunos pārgājiena kolēģus.


22.03.-30.03.20. Trešais posms. Vairāk par šo posmu lasi šeit.
22.03. – Tiem, kuri mēro visu Līkijas ceļu atpūtas diena naktsmājas, bet jaunai komandai diena ceļā no Rīgas uz Kasu. Avio Rīga – Antālija un transfēra busiņš.
23.03.-29.03.20. Pieveicam pēdējo posmu, finišējot nelielā miestiņā Geyikbayırı vien dažu desmitu km attālumā no Antālijas, kur tad arī nakšņojam hostelī. Šis posms ietvers sevī fantastikas pludmales, senās Faselas drupas un mistisko Olimpa kalnu, kur dabas gāzes degošas liesmas rada mistisku un fantastisku noskaņu, apmeklējot to saulrietā. Neiztrūkstoši būs, protams, kalni un pārejas, jo tieši šajā posmā mums būs darīšana ar vienas dienas kāpumu pāri 1300 m.
30.03.20. Atpūtas diena Antālijā  
31.03.20. Avio Antālija  – Rīga.

Pilna piedzīvojum izmaksas ir 1250 EUR, ja dodies ceļā kopā ar organizatoriem no 05.03.20  līdz 31.03.20. Izmaksās ir iekļauts:

 • Avio lidojums
 • Transfērs no lidostas uz pārgājiena sākuma punktu.
 • Vismaz trīs nakšņošanas hosteļos un viesu namos katra posma laikā, veidojot vidēji intervālu divas dienas teltīs un viena zem jumta.
 • Maksas ceļi, stāvvietas un citi ar auto saistītie izdevumi.
 • Atbalsta auto pieejamība evakuācijai, ekipējuma nomaiņai un produktu piegādei.
 • Kopīgi gatavotas ēdienreizes dienās, kad  civilizācija nav manāma.
 • Palīdzība ekipējuma iegādē ar iedvesmojošu atlaidi vienā no labākajiem Latvijas “outdoor” veikaliem.
 • Piedzīvojuma vadītajā nepārtrauktu klātesamību.

Atsevišķa posma izmaksas ir 670 EUR, kuros ir iekļauts:

 • Avio biļete Rīga - Turcija - Rīga.
 • Transfērs no lidostas līdz grupas atrašanās vietai.
 • Vismaz trīs nakšņošanas hosteļos un viesu namos katra posma laikā, veidojot vidēji intervālu - divas dienas teltīs un viena zem jumta.
 • Maksas ceļi, stāvvietas un citi ar auto saistītie izdevumi.
 • Atbalsta busiņa pieejamība evakuācijai, ekipējuma nomaiņai un produktu piegādei.
 • Kopīgi gatavotas ēdienreizes dienās, kad  civilizācija nav manāma.
 • Palīdzība ekipējuma iegādē ar iedvesmojošu atlaidi vienā no labākajiem Latvijas “outdoor” veikaliem.
 • Piedzīvojuma vadītajā nepārtrauktu klātesamību.

Divu posmu izmaksas ir 1020 EUR.
Par atsevišķo posmu loģistiku un citiem organizatoriskiem jautājumiem, lūdzu, interesēties privāti: [email protected].

Pašam būs jāparūpējas un jārēķinās ar papildus izdevumiem:

 • Labu ceļojuma apdrošināšanu.
 • Personīgiem naudas līdzekļiem ēdienreizēm, ieejas biļetēm apskates objektos pēc saviem ieskatiem, un citiem sev vien zināmiem prieciņa pirkumiem.
 • Pārgājiena ekipējumu.

Apmaksas info:

 • Lai rezervētu piedzīvojumu, jāveic EUR 250  iemaksa.  
 • Atlikušais maksājums atbilstoši izvēlētajiem posmiem, jāveic ne vēlāk kā 05.01.20.
 • Atsakoties no ceļojuma līdz 05.01.20. - tiek ieturēti EUR 250 no iemaksātās summas.
 • Atsakoties no ceļojuma pēc 05.01.20. - iemaksātā nauda diemžēl netiek atgriezta.
 • Piesakoties piedzīvojumam pēc 05.01.20. ir jāveic pilnas piedzīvojuma summas iemaksa. 

Mūsu komandas uzdevums ir asistēt dalībnieku viņa individuālajā pieredzē, dodoties ārpus ierastās komforta zonas. Nevienu no mūsu piedzīvojumiem nevar saukt par komfortablu. Kāds no tiem ir nedaudz ērtāks, bet kāds pavisam skarbs un liek pasvīst pat pieredzējušiem ceļiniekiem. Skaidrs ir viens - katrs no tiem liek izkāpt ārpus komforta zonas. Un tieši to mēs Tev vēlamies sniegt. Piedzīvojumu, kur uzsvars tiek likts nevis uz naktsmāju un transportlīdzekļu ērtumu, ēdienreižu greznību, bet gan ceļā redzēto, nogurumā sajusto un eiforijā izbaudīto. Pirms piesakies piedzīvojumam, ieklausies sevī un atbildi: "Vai es to patiešām gribu? Vai es gribu nezināt, kur gulēšu nākamo nakti, vai es esmu ar mieru nīkt stundām busiņā, lai ieraudzītu neaizmirstamu ainavu? Vai es gribu gandrīz izlaist garu no piepūles, lai uz mirkli pabāztu galvu virs mākoņiem kāda kalna smailē? Vai es gribu būt sasodīti noguris, bet tieši tāpēc laimīgs?"  Ja Tava atbilde ir jā, gaidām Tevi savā komandā! 

Ja vēlies doties šajā piedzīvojumā jeb Tev ir papildjautājumi, droši aizpildi kontaktformu un mēs ar Tevi sazināsimies! Un apskati zemāk redzamo galeriju un video inspirācijai :).