Pārgājiens Turcijā, Likijas ceļš

09.03. - 06.04. (ar mikroautobusu) vai 12.03. - 02.04. (ar avio)

Pievienojies aizraujošā piedzīvojumā, veicot vienu no pasaules slavenākajiem garo pārgājienu maršrutiem - Likijas ceļu, kas atrodas Turcijas Likijas reģiona piekrastē. Šis būs patiešām nopietns pārgājiens, jo tā kopējais garums būs aptuveni 500 km ārkārtīgi krāšņā un arī grūtā reljefā. Tas vedīs mūs no neliela miestiņa Fathije pilsētas līdz pat Antālijas pievārtes ciematam Geyikbayırı.
Mēs dosimies cauri vienam no fantastiskākajiem Turcijas piekrastes reģioniem ar unikālām Āzijas un Eiropas vēstures liecībām ar zilām pludmalēm un kalnu smailēm, ar mežonīgu dabu, maziem kalnu ciematiņiem un spraigā dzīves ritmā pulsējošām pilsētām. Mēs gulēsim teltīs zem klajas debess, skaitot zvaigznes, hosteļos un viesnīcās ar baseiniem. Šis viennozīmīgu būs viens no krāšņākajiem un patiesākajiem piedzīvojumiem 2020. gada sezonā!

Ar ko rēķināties?
Transports - transports pēc izvēles - brauciens ar mūsu transfēra busiņu līdz Turcijai un atpakaļ vai ekonomējot laiku - avio lidojums.
Pārgājiens - mēs, kā jau ierasts garajos pārgājienos, darīsim vairāk kā paredzēts pēc rokasgrāmatām. Laika ekonomijas pēc mēs 28 dienu maršrutu saziposim 20 dienās. Tas nozīmē, ka celšanās būs 7 no rīta, ceļā tiks pavadītas vismaz 8 līdz 10 stundas. Kāpumi no nulles metriem līdz pat 1300 m vienā dienā. Kopējais kāpums visa maršruta garumā būs vismaz 15 km un augstākais punkts - pāri par 1700 m. Maršruts ir mērenas grūtības pakāpes un speciālas alpīnisma iemaņas nav nepieciešamas.
Laika apstākļi - karstas dienas, vēsākas naktis, bet kopumā priekš marta mēneša - fantastisks. Lai izvairītos no karstuma, šis ir labākais mēnesis piedzīvojumam.
Nakšņošana - teltīs, hosteļos, viesu namos un hoteļos. Pārsvarā izvēlēsimies dabas piecu zvaigžņu hoteli, bet periodiski baudīsim arī parasto hosteļu un viesu namu viesmīlību.
Pārtika - HIL parūpēsies par pārtikas krājumiem, kurus papildināt ar atbalsta busiņa palīdzību tām ēdienreizēm, kuras gatavosim paši nometnēs, bet galvenokārt ēdienreizes plānosim tuvākās dienas uz priekšu, nesmādējot ne veikalus, ne ēstuves, ne arī HIL sarūpēto cienastu. Kopējās pārtikas svaru dalīsim pa somām starp visiem dalībniekiem.
Ekipējums - līdzi ņemam pašu minimumu, lai nebūtu jāstiepj lieks svars. Tas, kam līdzi jābūt obligāti: guļammaiss, paklājiņš, telts uz diviem, atbilstošs apģērbs, ūdens konteiners (pudele, sistēma utt.), savukārt busiņā droši varēs samest iekšā visu, ko vien kārojas, lai justos ērti un omulīgi turpceļā un mājupceļā, kā arī nomainīt vai papildināt ekipējumu jau pārgājiena laikā. Tiem, kas dosies ar avio, ir jānodod savas ekipējuma somas HIL busiņam jau 08.03.20.

Datumi:

09.03. - 06.04., ja dodas ceļā ar busiņu kopā ar organizatoriem (turp un atpakaļ).

12.03. - 02.04., ja lido ar avio (turp un atpakaļ).

Pasākuma plāns:

09.03. Vakarā plkst. 20.00 izbraucam un nakti pavadām ceļā.
10.03. Vēlu vakarā apmetamies tranzīta hostelī Rumānijā.
11.03. Turpinām ceļu uz Turciju, vēlu vakarā tajā ierodoties un apmetoties tranzīta hostelī.
12.03. Dodamies uz Fathije un gatavojamies pārgājienam. (P.S. Tie, kas būs izvēlējušies doties ar avio, šajā dienā apvienojas ar pārējo grupu).
13.03.-18.03. Uzsākot savu ceļu Fathije, mēs nedēļas laikā gandrīz vai sasniedzam tūristu kņadas apsēsto pilsētiņu Kašu. Šis posms būs ievērojams ar slaveno Eli Deniza pludmali, klintīs izkaltajām Likiešu kapenēm, kalnu pārejām, ielejām, priežu mežiem, ciematiņiem un piekrastes pilsētiņām. Vēsturiskās liecības te būs sastopamas uz katra stūra.

19.03.-25.03.18. Dodamies atkal piedzīvojumā un cenšamies sasniegt Mavikent Mahallesi ragu. Posmā ne tikai soļosim gar pludmalēm un galvu reibinošam virsotnēm, bet arī izbaudīsim tādas slavenas vēsturiskas pilsētiņas ka Ičagiza, Demre un Finike.

26.03.-01.04.18. Pieveicam pēdējo posmu, finišējot nelielā miestiņā Geyikbayırı vien dažu desmitu km attālumā no Antālijas, kur tad arī nakšņojam hostelī. Šis posms ietvers sevī fantastikas pludmales, senās Faselas drupas un mistisko Olimpa kalnu, kur dabas gāzes degošas liesmas rada mistisku un fantastisku noskaņu, apmeklējot to saulrietā. Neiztrūkstoši būs, protams, kalni un pārējas, jo tieši šajā posmā mums būs darīšana ar vienas dienas kāpumu pāri 1300 m.
02.04.18. Atpūta Antālijā un atvadīšanās no draugiem, kuri ir izvēlējušies avio lidojumu.
03.04.18. Sākās mājupceļš ar mikroautobusiņu. Paredzētas divas nakšņošanas pa ceļam.
06.04.18. Agri no rīta ierodamies Rīgā paveikuši to, ko no Latvijas vien retais un laimīgais ir piedzīvojis - Likijas ceļu.

Pilna piedzīvojuma izmaksas ir 1350 EUR, ja dodies ceļā kopā ar organizatoriem no 09.03.20. līdz 06.04.20. Izmaksās ir iekļauts:

  • Brauciens ar 9 vietīgu mikroautobusu Rīga - Turcija - Rīga;
  • Nakšņošanas tranzīta hosteļos pa ceļam uz Turciju un atpakaļ;
  • Vismaz trīs nakšņošanas hosteļos un viesu namos katra posma laikā, veidojot vidēji intervālu viena diena teltīs un viena zem jumta.
  • Maksas ceļi, stāvvietas un citi ar auto saistītie izdevumi.
  • Atbalsta busiņa pieejamība evakuācijai, ekipējuma nomaiņai un produktu piegādei.
  • Kopīgi gatavotas ēdienreizes dienās, kad  civilizācija nav manāma.
  • Palīdzība ekipējuma iegādē ar iedvesmojošu atlaidi vienā no labākajiem Latvijas “outdoor” veikaliem.
  • Piedzīvojuma vadītajā nepārtrauktu klātesamību.

Pilna piedzīvojuma izmaksas, bet ar avio transportu ir 1690 EUR.

Pašam būs jāparūpējas un jārēķinās ar papildus izdevumiem:

Labu ceļojuma apdrošināšanu.
Personīgiem naudas līdzekļiem ēdienreizēm, ieejas biļetēm apskates objektos pēc saviem ieskatiem, un citiem sev vien zināmiem prieciņa pirkumiem.
Pārgājiena ekipējumu.


Apmaksas info:

Lai rezervētu piedzīvojumu, jāveic EUR 480  iemaksa.  
Atlikušais maksājums atbilstoši izvēlētajiem posmiem, jāveic ne vēlāk kā 05.01.18.
Atsakoties no ceļojuma līdz 05.01.18. - tiek ieturēti EUR 250 no iemaksātās summas.
Atsakoties no ceļojuma pēc 05.01.18. - iemaksātā nauda diemžēl netiek atgriezta.


*

*

*

*

 .