Likijas ceļš, pārgājiens Turcijā

22.03. - 31.03.2020. ~170 km, 10 dienas, Lycian Way 

Pievienojies aizraujošā piedzīvojumā, veicot vienu no pasaules slavenākajiem garo pārgājienu maršrutiem - Likijas ceļu, kas atrodas Turcijas Likijas reģiona piekrastē. Šis būs patiešām nopietns pārgājiens, jo tā kopējais garums būs aptuveni 500 km ārkārtīgi krāšņā un arī grūtā reljefā, bet Tev būs iespēja noiet posmu šī fantastiskā ceļa, aptuveni 170 km garumā. 

Mēs dosimies cauri vienam no fantastiskākajiem Turcijas piekrastes reģioniem ar unikālām Āzijas un Eiropas vēstures liecībām ar zilām pludmalēm un kalnu smailēm, ar mežonīgu dabu, maziem kalnu ciematiņiem un spraigā dzīves ritmā pulsējošām pilsētām. Mēs gulēsim teltīs zem klajas debess, skaitot zvaigznes, hosteļos un viesnīcās ar baseiniem. Šis viennozīmīgu būs viens no krāšņākajiem un patiesākajiem piedzīvojumiem 2020. gada sezonā!

HIL komanda sagaidīs dalībniekus lidostā un nogadās Mavikent Mahallesi ragā. Šis posms sevī ietvers fantastikas pludmales, senās Faselas drupas un mistisko Olimpa kalnu, kur dabas gāzes degošās liesmas rada mistisku un fantastisku noskaņu, apmeklējot to saulrietā. Neiztrūkstoši būs, protams, kalni un pārejas, jo tieši šajā posmā mums būs darīšana ar vienas dienas kāpumu pāri 1300 m.

Ar ko rēķināties?
Transports - avio lidojums (turp un atpakaļ). 
Pārgājiens - mēs, kā jau ierasts garajos pārgājienos, darīsim vairāk kā paredzēts pēc rokasgrāmatas. Tas nozīmē, ka celšanās būs 7 no rīta, ceļā tiks pavadītas vismaz 8 līdz 10 stundas. Kāpumi no nulles metriem līdz pat 1300 m vienā dienā. Kopējais kāpums visa maršruta garumā būs vismaz 15 km un augstākais punkts - pāri par 1700 m. Maršruts ir mērenas grūtības pakāpes un speciālas alpīnisma iemaņas nav nepieciešamas.
Laika apstākļi karstas dienas, vēsākas naktis, bet kopumā priekš marta mēneša - fantastisks. Iespējams arī lietus. Lai izvairītos no karstuma, šis ir labākais mēnesis piedzīvojumam.
Nakšņošana - teltīs, hosteļos, viesu namos un hoteļos. Pārsvarā izvēlēsimies dabas piecu zvaigžņu hoteli, bet periodiski baudīsim arī parasto hosteļu un viesu namu viesmīlību.
Pārtika HIL parūpēsies par pārtikas krājumiem, kurus papildināt ar atbalsta busiņa palīdzību tām ēdienreizēm, kuras gatavosim paši nometnēs, bet galvenokārt ēdienreizes plānosim tuvākās dienas uz priekšu, nesmādējot ne veikalus, ne ēstuves, ne arī HIL sarūpēto cienastu. Kopējās pārtikas svaru dalīsim pa somām starp visiem dalībniekiem.
Ekipējums - līdzi ņemam pašu minimumu, lai nebūtu jāstiepj lieks svars. Tas, kam līdzi jābūt obligāti: guļammaiss, paklājiņš, telts uz diviem, atbilstošs apģērbs, ūdens konteiners (pudele, sistēma utt.), savukārt busiņā droši varēs samest iekšā visu, ko vien kārojas, lai justos ērti un omulīgi turpceļā un mājupceļā, kā arī nomainīt vai papildināt ekipējumu jau pārgājiena laikā.  Ekipējuma somas HIL busiņam ir jānodod jau 08.03. Pilno ekipējuma sarakstu meklē šeit

Pasākuma plāns:

22.03. diena ceļā no Rīgas uz Kasu. Avio Rīga – Antālija un transfēra busiņš.
23.03.-29.03. Pieveicam šo fantastisko posmu, finišējot nelielā miestiņā Geyikbayırı vien dažu desmitu km attālumā no Antālijas, kur tad arī nakšņojam hostelī. Šis posms ietvers sevī fantastikas pludmales, senās Faselas drupas un mistisko Olimpa kalnu, kur dabas gāzes degošas liesmas rada mistisku un fantastisku noskaņu, apmeklējot to saulrietā. Neiztrūkstoši būs, protams, kalni un pārejas, jo tieši šajā posmā mums būs darīšana ar vienas dienas kāpumu pāri 1300 m.
30.03. Atpūtas diena Antālijā.
31.03. Lidjam mājās Antālija  – Rīga.

Piedzīvojuma izmaksas ir 670 EUR, kurās ir iekļauts:

Avio biļete Rīga - Antālija - Rīga.
Transfērs no lidostas līdz grupas atrašanās vietai.
Vismaz trīs nakšņošanas hosteļos un viesu namos katra posma laikā, veidojot vidēji intervālu - viena diena teltīs un viena zem jumta.
Maksas ceļi, stāvvietas un citi ar auto saistītie izdevumi.
Atbalsta busiņa pieejamība evakuācijai, ekipējuma nomaiņai un produktu piegādei.
Kopīgi gatavotas ēdienreizes dienās, kad  civilizācija nav manāma.
Palīdzība ekipējuma iegādē ar iedvesmojošu atlaidi vienā no labākajiem Latvijas “outdoor” veikaliem.
Piedzīvojuma vadītajā nepārtrauktu klātesamību.

Pašam būs jāparūpējas un jārēķinās ar papildus izdevumiem:

Labu ceļojuma apdrošināšanu.
Personīgiem naudas līdzekļiem ēdienreizēm, ieejas biļetēm apskates objektos pēc saviem ieskatiem, un citiem sev vien zināmiem prieciņa pirkumiem.
Pārgājiena ekipējumu.

Apmaksas info:

Lai rezervētu piedzīvojumu, jāveic EUR 480  iemaksa.  
Atlikušais maksājums  jāveic ne vēlāk kā 05.01.
Atsakoties no piedzīvojuma līdz 22.01., tiek ieturēti EUR 250 no iemaksātās summas.
Atsakoties no piedzīvojuma pēc 22.01., iemaksātā nauda diemžēl netiek atgriezta.
Piesakoties piedzīvojumam pēc 22.01., ir jāveic pilns maksājums EUR 670.
Ir iespējams individuāls apmaksas grafiks. 

Ir iespējams doties piedzīvojumā, pieveicot pilnu pārgājiena trasi (500km) vai divus posmus (340km), jo uz vietas atradīsies transfēru busiņš ar mūsu atbalsta cilvēku un mēs esam gatavi sagaidīt vai pavadīt dalībniekus vairākos punktos. Ja vēlies, vari palikt arī nedēļu ilgāk un pieveikt kopā ar mums vēl vienu Līkijas ceļa posmu vai pat izbrīvēt visu mēnesi un pievienoties pilnam pārgājienam piedzīvojumam. Vairāk informācijas par visu 509 km garo pārgājienu atradīsi šeit

Mūsu komandas uzdevums ir asistēt dalībnieku viņa individuālajā pieredzē, dodoties ārpus ierastās komforta zonas. Nevienu no mūsu piedzīvojumiem nevar saukt par komfortablu. Kāds no tiem ir nedaudz ērtāks, bet kāds pavisam skarbs un liek pasvīst pat pieredzējušiem ceļiniekiem. Skaidrs ir viens - katrs no tiem liek izkāpt ārpus komforta zonas. Un tieši to mēs Tev vēlamies sniegt. Piedzīvojumu, kur uzsvars tiek likts nevis uz naktsmāju un transportlīdzekļu ērtumu, ēdienreižu greznību, bet gan ceļā redzēto, nogurumā sajusto un eiforijā izbaudīto. Pirms piesakies piedzīvojumam, ieklausies sevī un atbildi: "Vai es to patiešām gribu? Vai es gribu nezināt, kur gulēšu nākamo nakti, vai es esmu ar mieru nīkt stundām busiņā, lai ieraudzītu neaizmirstamu ainavu? Vai es gribu gandrīz izlaist garu no piepūles, lai uz mirkli pabāztu galvu virs mākoņiem kāda kalna smailē? Vai es gribu būt sasodīti noguris, bet tieši tāpēc laimīgs?"  Ja Tava atbilde ir jā, gaidām Tevi savā komandā! 

Ja vēlies doties šajā piedzīvojumā jeb Tev ir papildjautājumi, droši aizpildi zemāk redzamo formu un mēs ar Tevi sazināsimies! Kā arī ieskaties galerijā, vebinārā un video atskatā no Likijas ceļa (zemāk). 

Likijas ceļš. Galerija

Viens no seniem sapņiem ir realizēts. 500 km garais Līkijas ceļš Turcijā ir beidzot pieveikts un izbaudīts. Pārvarot grūtības maršrutā, mēs ar fizisku piepūli veldzējām darbos un ikdienā nogurdinātos prātus. Ļāvāmies dabīgam dienas ritmam ar saulrietu un saules lēktu. Lai bildes izstāsta stāstu par to, ko ceļā satikām un redzējām. Dosimies vēlreiz  šajā garajā un ar tik daudz iespaidiem bagātajā pārgājienu piedzīvojumā, jo tādu sveci nedrīkst turēt zem pūra! Pievienojies :).

Vebinārs par Likijas ceļu


Video atskats, esot Likijas ceļā