Pārgājiens Ukrainas Karpatos

 27.06. - 05.07.2020, Ukraina, Karpati, Ļvova, 5 dienu kalnu pārgājiens, 380 EUR

Piedzīvojums ar pēcgaršu. Daudziem no mums tas būs ne tikai ceļojums telpā, bet arī laikā. Dosimies iepazīties ar Ukrainas slaveno pilsētu Ļvovu, lauku un kalnu ciematiņiem, kā arī veldzēties 5 dienu skaistā pārgājienā Karpatu kalnos. Šis būs vienkāršs, mierīgs piedzīvojums, jo būsim mobili braucot ar saviem busiņiem un ik pa laikam piestāsim ciematiņos, lai noķertu vietējo kolorītu. Kalnu pārgājiens nebūs tehniski sarežģīts, bet laba fiziskā forma, protams, ka būs noderīga, jo paviesosimies arī vismaz 2000 m augstumā. 

Piedzīvojuma plāns:

27.06. Plkst. 5:00 no rīta dodamies ceļā un braucam līdz ir sasniegta Ukraina. Dēļ robežas starp Poliju un Ukrainu, kur vēl joprojām ir nostalģiskās auto rindas un neizprotami noteikumi, mēs precīzu ierašanās laiku Ukrainā neprognozējam. Nakšņojam hostelī  Ukrainā. 
28.06. – 03.07. Mostamies un veļamies, jo maksimāli ātri tomēr gribam nokļūt galamērķī Karpatu biosfēras rezervātā. Vakarā jau dodamies kalnu takās un  nometnē priecājamies par fantastisku saulrietu vai arī, sarāvušies čokurā un cīnoties ar vēju un lietu, mēģinām pagatavot vakariņas. Turpmākās dienas veltam rimtam, skaistam kalnu pārgājienam.
03.07. Finišējam un apmetamies atpūsties naktsmājās zem jumta ar baltiem palagiem.
04.07. No rīta izbraucam uz Ļvovu un pēcpusdienā apmetamies viesnīcā, lai dotos izbaudīt šo Rietumukrainas pērli.
05.07. Agri no tīta izbraucam uz Rīgu un vēlu vakarā vai naktī esam mājās.

Ar ko rēķināties?

Brauciens ar mikroautobusu - nogurdinošs un tomēr nepieciešams :).
Pārgājiens - celšanās plkst. 7:00 no rīta, ceļā tiks pavadītas vismaz 8 stundas. Kāpumi no dažiem simtiem metru līdz 1000m. Pieredze trekingā nav nepieciešama, bet laba fiziskā sagatavotība noderēs.
Laika apstākļi - karstas dienas, aukstas naktis un neprognozējamas lietus šaltis. Jābūt gatavam uz visiem iespējamajiem laika apstākļiem.
Nakšņošana – Turpceļā nakts hostelī. Pārgājiena laikā teltīs, savukārt pēc pārgājiena vienu nakti laiskojamies hostelī ciematiņā un otru viesnīcā Ļvovā.
Pārtika - pārgājiena dienās kopīgi pagatavojamās maltītes ir iekļautas cenā, bet brauciena laikā par ēdienreizēm katrs rūpējas pats.
Ekipējums - speciālais kalnu ekipējums nav nepieciešams. Līdzi ņemam pašu minimumu, lai nebūtu jāstiepj lieks svars. Tas, kam līdzi jābūt obligāti: guļammaiss, paklājiņš, atbilstošs apģērbs, ūdens konteiners (pudele, sistēma un tml.), savukārt busiņā droši varēs samest iekšā visu, ko vien kārojās, lai justos ērti un omulīgi turpceļā un mājupceļā. Pilnu ekipējuma sarakstu meklē šeit

Piedzīvojuma brauciena izmaksas ir 380 EUR, kurās ir iekļauts:

 • Brauciens ar  mikroautobusiem Rīga - Karpati - Rīga.
 • Naktsmājas viesnīcās pēc pārgājiena.
 • Maksas ceļi, stāvvietas un citi ar auto saistītie izdevumi.
 • Ēdienreizes pārgājiena laikā.
 • Piedzīvojuma vadītāja nepārtraukta klātesamība.
 • Izplānots un sagatavots maršruts.
 • Palīdzība iegādājoties vai komplektējot ekipējumu.

Pašam jāparūpējas un jārēķinās ar papildus izdevumiem:

 • Labu ceļojuma apdrošināšanu.
 • Personīgiem naudas līdzekļiem ēdienreizēm, ieejas biļetēm apskates objektos pēc saviem ieskatiem un citiem sev vien zināmiem prieciņa pirkumiem.
 • Pārgājiena ekipējumu.

Apmaksas info:

 • Lai rezervētu piedzīvojumu, jāveic EUR 150 iemaksa.
 • Atlikušais maksājums - EUR 230, jāveic ne vēlāk kā 27.04.20.
 • Piesakoties piedzīvojumam pēc 27.04.20., ir jāveic pilnas summas rezervācija.
 • Atsakoties no ceļojuma līdz 27.04.20., tiek ieturēti EUR 80 no iemaksātās summas.
 • Atsakoties no ceļojuma pēc 27.04.20., iemaksātā nauda diemžēl netiek atgriezta.
 • Ja piesakies piedzīvojumam pēc 27.04.20., jāveic pilns maksājums.
 • Iespējams individuāls apmaksas grafiks. 

Mūsu komandas uzdevums ir asistēt dalībnieku viņa individuālajā pieredzē, dodoties ārpus ierastās komforta zonas. Nevienu no mūsu piedzīvojumiem nevar saukt par komfortablu. Kāds no tiem ir nedaudz ērtāks, bet kāds pavisam skarbs un liek pasvīst pat pieredzējušiem ceļiniekiem. Skaidrs ir viens - katrs no tiem liek izkāpt ārpus komforta zonas. Un tieši to mēs Tev vēlamies sniegt. Piedzīvojumu, kur uzsvars tiek likts nevis uz naktsmāju un transportlīdzekļu ērtumu, ēdienreižu greznību, bet gan ceļā redzēto, nogurumā sajusto un eiforijā izbaudīto. Pirms piesakies piedzīvojumam, ieklausies sevī un atbildi: "Vai es to patiešām gribu? Vai es gribu nezināt, kur gulēšu nākamo nakti, vai es esmu ar mieru nīkt stundām busiņā, lai ieraudzītu neaizmirstamu ainavu? Vai es gribu gandrīz izlaist garu no piepūles, lai uz mirkli pabāztu galvu virs mākoņiem kāda kalna smailē? Vai es gribu būt sasodīti noguris, bet tieši tāpēc laimīgs?"  Ja Tava atbilde ir jā, gaidām Tevi savā komandā! Ja vēlies doties šajā piedzīvojumā jeb Tev ir papildjautājumi, droši aizpildi zemāk redzamo formu un mēs ar Tevi sazināsimies. Un ieskaties galerijā! :)

Pārgājiens Ukrainas Karpatos 2019. Galerija

“Brauc, būs jautri!”, tieši tik daudz enerģijas ir jāiegulda, lai pārliecinātu spontāni doties pārgājienā Ukrainas Karpatos. Un Mārtiņam bija taisnība: jautri tiešām bija un skaisti bija, un izaicinoši bija, bet, lūk, garlaicīgi gan nē. 
Šie Karpati var nelikties nekas pārāk ievērības cienīgs, nav taču stāvu klinšu vai sniegotu virsotņu, kuru iekarošanai pat vasarā būtu vērtīgi somā paķert līdzi dzelkšņus. Nē, tie nav tie Karpati ar kuriem iepazināmies. Tie ir ļoti silti un mīksti kalni, kuros tā vien gribas apgulties un pa zāli ripināties lejup, vai vienkārši nolikt somu, apsēsties, skrubināt mellenes un skatīties kā vējš dzenā mākoņus pa ielejām. Uzlikt sevi uz pauzes un būt šeit un tagad, mierīgajā zaļumā, kas sniedzas līdz horizontam. Bet visu ar mēru, pārāk atslābt tomēr nevar, kalni ir un paliek kalni ar savu raksturu un niķiem, ko pāris dienas arī mums sanāca iepazīt uz savas ādas, kad vakarā visiem draudzīgi jāžāvējas pie ugunskura, nesteidzīgi malkojot svaigi vāktu pļavas zālīšu tēju vai arī jāķeras pie krīzes situācijām paredzētā iebiezinātā piena, jāizžņaudz zeķes un jāiet gulēt, jo - ko nu tur vairs. Bet vai tas bija tā vērts? Protams! Jauna pieredze un iespēja iemācīties vai atcerēties dažu labu lietu par sevi, un to cik, liels īstenībā mums iekšā sēž spēks un izturība. Soli pa solim pretī virsotnei, vienalga saulē, lietū vai vējā. Treniņš gan fizisks, gan mentāls, jo arī pastaiga kalnos tomēr notiek kalnos.
Cilvēki mēdz teikt, ka īstā dzīve sākas tikai tad, kad Tu pamet savu komforta zonu. It kā ļoti poētiski skan, bet tajā ir liela daļa patiesības. Tādēļ liels prieks par tiem komandas biedriem, kuriem šis bija pirmais pārgājiens. Ticu, ka tas būs sākums trakiem un skaistiem piedzīvojumiem vai draudzībām. To, cik ātri mēs varam no nekā radīt ugunskuru pie kura sildīties un cik cieši mēs varam saspiesties zem viena jumta, lai vai cik maziņš tas arī būtu, mēs jau visi noskaidrojām pa ceļam. Arī to, cik reizēm vērtīga var būt vienkārša uz zemes uzvilkta bulta, lai norādītu virzienu miglā. Un to cik lielu prieku un negaidītu uzmundrinājumu var sniegt negaidīti sastapts četrkājains draugs, kurš arī pazaudējis mājas, bet kļūst par ceļabiedru, jo kopā drošāk. 
Visas šīs mazās detaļas un akcenti, tas ir tas, kas veido šo pastaigu pa kalniem, nevis augstuma metri vai sakrātie kilometri. Un katram no mums ir savs ceļš, bet bija ļoti patiess prieks pāris pieredzes kilometrus veikt visiem kopā. Paldies Zanei par aprakstu un visai komandai par kopā būšanu un šo superīgo bilžu izlasi.