Pārgājiens Rumānijas Karpatos

20.06.20. - 27.06.2020. Rumānija, Rodnei Nacionālais parks, kalnu pārgājiens, 8 dienas, 360 EUR.


Skaists un mierīgs piedzīvojums Rumānijā lēzenajos un gleznainajos Karpatu kalnos. Piedzīvojums bez galvu reibinošiem augstumiem un bīstamām takām, bet skaistām ainavām dod iespēju izbaudīt kalnu pārgājienu arī tiem, kuri ar augstumu nav tie labākie draugi. Mūsu galamērķis ir Rodnei Nacionālais parks. Tas ir reģions, kur ir īstā vieta iepazīt Rumānijas tradicionālos ēdienus, koka arhitektūru un, protams, izstaigāties pa kalniem. Dosimies četru dienu pārgājienā kalnos un uzrausīsimies 2303 m augstajā Pietrosul Rodnei. Noslēgumā tūristiņa režīmā virzīsimies atpakaļ uz Latviju pa ceļam piestājot Rumāņu pilsētiņā Sighetu Marmaţiei, apmeklējot vietējo tirgu un iebaudot malku slavenā Tokay vīna, braucot cauri Ungārijai. Šis būs budžeta brauciens, bet pateicoties HIL komandas milzīgajai klaidoņu pieredzei, tas izvērtīsies par īstu piedzīvojumu.

Piedzīvojuma plāns:

20.06. Plkst. 5:00 no rīta dodamies ceļā un braucam līdz ir sasniegta vismaz Ungārija, kas var īstenoties vien nākamās dienas agrā rītā. Tad ātri iekārtojam nometni un nedaudz atpūšamies savos midzeņos.
21.06. Mostamies un veļamies, jo maksimāli ātri tomēr gribam nokļūt galamērķī Rodnei Nacionālajā parkā. Pēcpusdienā jau dodamies kalnu takās un vakara nometnē priecājamies par fantastisku saulrietu vai arī, sarāvušies čokurā un cīnoties ar vēju un lietu, mēģinām pagatavot vakariņas.
22.06. Veicam dienas pārgājienu un vakarā iekārtojam nometni Pietrosul Rodnei pakājē.
23.06. Dodamies uz virsotni un pēcpusdienā pieveicam paredzētos dienas pārgājiena kilometrus.
24.06. Dodamies nesteidzīgā dienas pārgājienā.
25.06. Finišējam, noveļoties lejā no virsotnēm un ar transfēru atgriežamies pārgājiena sākuma punktā un atpūšamies viesnīcā.
26.06. Sākam mājupceļu, paviesojoties Rumānijas un Ungārijas pilsētiņās.
27.06. Vēlā vakarā ierodamies Rīgā.


Ar ko rēķināties?

Brauciens ar mikroautobusu - nogurdinošs un tomēr nepieciešams :).
Pārgājiens - celšanās 7 no rīta, ceļā tiks pavadītas vismaz 8 stundas. Kāpumi no dažiem simtiem metru līdz 700 m. Pieredze trekingā nav nepieciešama, bet laba fiziskā sagatavotība noderēs.
Laika apstākļi - karstas dienas, aukstas naktis un neprognozējamas lietus šaltis. Jābūt gatavam uz visiem iespējamajiem laika apstākļiem.
Nakšņošana – pa ceļam improvizētā nometnē teltīs. Pārgājiena laikā teltīs, savukārt pēc pārgājiena vienu nakti laiskojamies viesnīcā, lai sakoptos mājupceļam.
Pārtika - pārgājiena dienās kopīgi pagatavojamās maltītes ir iekļautas cenā, bet brauciena laikā par ēdienreizēm katrs rūpējas pats.
Ekipējums - speciālais kalnu ekipējums nav nepieciešams. Līdzi ņemam pašu minimumu, lai nebūtu jāstiepj lieks svars. Tas, kam līdzi jābūt obligāti: guļammaiss, paklājiņš, atbilstošs apģērbs, ūdens konteiners (pudele, sistēma utt.), savukārt busiņā droši varēs samest iekšā visu, ko vien kārojās, lai justos ērti un omulīgi turpceļā un mājupceļā. Pilnu ekipējuma sarakstu meklē šeit

Piedzīvojuma brauciena izmaksas ir 360 EUR, kurās ir iekļauts:

 • Brauciens ar  mikroautobusiem Rīga - Rumānija - Rīga.
 • Naktsmājas viesnīcā pēc pārgājiena.
 • Maksas ceļi, stāvvietas un citi ar auto saistītie izdevumi.
 • Ēdienreizes pārgājiena laikā.
 • Piedzīvojuma vadītāja nepārtraukta klātesamība.
 • Izplānots un sagatavots maršruts.
 • Palīdzība ekipējuma iegāde un teicamas atlaides vienā no labākajiem outdoor lietu veikaliem Rīgā.

Pašam jāparūpējas un jārēķinās ar papildus izdevumiem:

 • Labu ceļojuma apdrošināšanu.
 • Personīgiem naudas līdzekļiem ēdienreizēm, ieejas biļetēm apskates objektos pēc saviem ieskatiem un citiem sev vien zināmiem prieciņa pirkumiem.
 • Pārgājiena ekipējumu. 

Apmaksas info:

 • Lai rezervētu piedzīvojumu, jāveic EUR 180 iemaksa.
 • Atlikušais maksājums - EUR 180, jāveic ne vēlāk kā 20.04.20.
 • Piesakoties piedzīvojumam pēc 20.04.20., ir jāveic pilnas summas rezervācija.
 • Atsakoties no ceļojuma līdz 20.04.20., tiek ieturēti EUR 80 no iemaksātās summas.
 • Atsakoties no ceļojuma pēc 20.04.20., iemaksātā nauda diemžēl netiek atgriezta.
 • Ja piesakies piedzīvojumam pēc 20.04.20., jāveic pilns maksājums.
 • Iespējams individuāls maksājuma grafiks. 

Mūsu komandas uzdevums ir asistēt dalībnieku viņa individuālajā pieredzē, dodoties ārpus ierastās komforta zonas. Nevienu no mūsu piedzīvojumiem nevar saukt par komfortablu. Kāds no tiem ir nedaudz ērtāks, bet kāds pavisam skarbs un liek pasvīst pat pieredzējušiem ceļiniekiem. Skaidrs ir viens - katrs no tiem liek izkāpt ārpus komforta zonas. Un tieši to mēs Tev vēlamies sniegt. Piedzīvojumu, kur uzsvars tiek likts nevis uz naktsmāju un transportlīdzekļu ērtumu, ēdienreižu greznību, bet gan ceļā redzēto, nogurumā sajusto un eiforijā izbaudīto. Pirms piesakies piedzīvojumam, ieklausies sevī un atbildi: "Vai es to patiešām gribu? Vai es gribu nezināt, kur gulēšu nākamo nakti, vai es esmu ar mieru nīkt stundām busiņā, lai ieraudzītu neaizmirstamu ainavu? Vai es gribu gandrīz izlaist garu no piepūles, lai uz mirkli pabāztu galvu virs mākoņiem kāda kalna smailē? Vai es gribu būt sasodīti noguris, bet tieši tāpēc laimīgs?"  Ja Tava atbilde ir jā, gaidām Tevi savā komandā! Ja vēlies doties šajā piedzīvojumā jeb Tev ir papildjautājumi, droši aizpildi zemāk redzamo formu un mēs ar Tevi sazināsimies! Un apskati zemāk redzamās alerijas un vebināru inspirācijai :).

Pārgājiens Rumānijas Karpatos 2019. Galerija

Ja parasti Jūnija vidū vēl kāds nav izlēmis, kur svinēt Jāņus, tad HIL komanda jau vairākus mēnešus iepriekš zin - mēs dodamies uz Rumānijas Karpatiem.
Laikapstākļi sakārtojušies tik lieliski, ka Līgo vakara kāpiens uz pirmo nometnes vietu kalnā bija gan pūliņu, gan dabas skatu vērts. Un kā gan bez Jāņu siera, ko kā pārsteigumu atnesa plašumā redzamā ganāmpulka gans. Svaigs tiko siets aitu siers... Kas var būt labāks par šo. Zāļu tējas, draudzīgas sarunas.
Rumānijas Karpati spēja mūs pārsteigt ar elpu aizraujošiem skatiem, ar unikālām virsotnēm un vēl unikālāku grupas saliedētību. Tai skaitā mūsu slepenais draudziņš - Faraons, kas sver kā cukurpaciņa, bet izturēja visu pārgājienu, gan savām kājiņām, gan saimniekam opā. Kādam īpaša misija bija savākt ģeoloģiskos pierādījumus jeb akmeņus īpašai mājas kolekcijai. Kādam pārim šis pārgājiens bija īpašs attiecību nostiprināšanas ceļš - iemīlējušies kā pirmajā randiņā (6 gadu kopdzīvē). Tā varētu turpināt par katru ceļa biedru... Bet svarīgākais, ka šajās piecās dienās nācās nest visu pašam, liekot pārdomāt, cik maz patiešām ir nepieciešamās lietas dodoties kalnos, cik pietiekama ir sauja rīta putras un cik gards var būt buljona kubiņš ar siltu ūdens mazajā krūzītē.Pārgājiens Rumānijas Karpatos 2018. Galerija


Vebinārs par Rumāniju un pārgājienu Karpatu kalnos