Pārgājiens Rumānijas Karpatos

Rumānija, Rodnei Nacionālais parks, pārgājiens


Skaists un mierīgs piedzīvojums Rumānijā lēzenajos un gleznainajos Karpatu kalnos. Piedzīvojums bez galvu reibinošiem augstumiem un bīstamām takām, bet skaistām ainavām dod iespēju izbaudīt kalnu pārgājienu arī tiem, kuri ar augstumu nav tie labākie draugi. Mūsu galamērķis ir Rodnei Nacionālais parks. Tas ir reģions, kur ir īstā vieta iepazīt Rumānijas tradicionālos ēdienus, koka arhitektūru un, protams, izstaigāties pa kalniem. Dosimies četru dienu pārgājienā kalnos un uzrausīsimies 2303 m augstajā Pietrosul Rodnei. Noslēgumā tūristiņa režīmā virzīsimies atpakaļ uz Latviju pa ceļam piestājot Rumāņu pilsētiņā Sighetu Marmaţiei, apmeklējot vietējo tirgu un iebaudot malku slavenā Tokay vīna, braucot cauri Ungārijai. Šis būs budžeta brauciens, bet pateicoties HIL komandas milzīgajai klaidoņu pieredzei, tas izvērtīsies par īstu piedzīvojumu.

Piedzīvojuma plāns:

22.06.19. plkst. 5:00 no rīta dodamies ceļā un braucam līdz ir sasniegta vismaz Ungārija, kas var īstenoties vien nākamās dienas agrā rītā. Tad ātri iekārtojam nometni un nedaudz atpūšamies savos midzeņos.
23.06.19. Mostamies un veļamies, jo maksimāli ātri tomēr gribam nokļūt galamērķī Rodnei Nacionālajā parkā. Pēcpusdienā jau dodamies kalnu takās un vakara nometnē priecājamies par fantastisku saulrietu vai arī, sarāvušies čokurā un cīnoties ar vēju un lietu, mēģinām pagatavot vakariņas.
24.06.19. Veicam dienas pārgājienu un vakarā iekārtojam nometni Pietrosul Rodnei pakājē.
25.06.19. Dodamies uz virsotni un pēcpusdienā pieveicam paredzētos dienas pārgājiena kilometrus.
26.06.19. Dodamies nesteidzīgā dienas pārgājienā.
27.06.19. Finišējam, noveļoties lejā no virsotnēm un ar transfēru atgriežamies pārgājiena sākuma punktā un atpūšamies viesnīcā.
28.06.19. Sākam mājupceļu, paviesojoties Rumānijas un Ungārijas pilsētiņās.
29.06.19. Vēlā vakarā ierodamies Rīgā.


Ar ko rēķināties?

Brauciens ar mikroautobusu - nogurdinošs un tomēr nepieciešams :).
Pārgājiens - celšanās 7 no rīta, ceļā tiks pavadītas vismaz 8 stundas. Kāpumi no dažiem simtiem metru līdz 700 m. Pieredze trekingā nav nepieciešama, bet laba fiziskā sagatavotība noderēs.
Laika apstākļi - karstas dienas, aukstas naktis un neprognozējamas lietus šaltis. Jābūt gatavam uz visiem iespējamajiem laika apstākļiem.
Nakšņošana – pa ceļam improvizētā nometnē teltīs. Pārgājiena laikā teltīs, savukārt pēc pārgājiena vienu nakti laiskojamies viesnīcā, lai sakoptos mājupceļam.
Pārtika - pārgājiena dienās kopīgi pagatavojamās maltītes ir iekļautas cenā, bet brauciena laikā par ēdienreizēm katrs rūpējas pats.
Ekipējums - speciālais kalnu ekipējums nav nepieciešams. Līdzi ņemam pašu minimumu, lai nebūtu jāstiepj lieks svars. Tas, kam līdzi jābūt obligāti: guļammaiss, paklājiņš, atbilstošs apģērbs, ūdens konteiners (pudele, sistēma utt.), savukārt busiņā droši varēs samest iekšā visu, ko vien kārojās, lai justos ērti un omulīgi turpceļā un mājupceļā.

Piedzīvojuma brauciena izmaksas ir 360 EUR, kurās ir iekļauts:

  • Brauciens ar  mikroautobusiem Rīga - Rumānija - Rīga.
  • Naktsmājas viesnīcā pēc pārgājiena.
  • Maksas ceļi, stāvvietas un citi ar auto saistītie izdevumi.
  • Ēdienreizes pārgājiena laikā.
  • Piedzīvojuma vadītāja nepārtraukta klātesamība.
  • Izplānots un sagatavots maršruts.
  • Palīdzība ekipējuma iegāde un teicamas atlaides vienā no labākajiem outdoor lietu veikaliem Rīgā.

Pašam jāparūpējas un jārēķinās ar papildus izdevumiem:

  • Labu ceļojuma apdrošināšanu.
  • Personīgiem naudas līdzekļiem ēdienreizēm, ieejas biļetēm apskates objektos pēc saviem ieskatiem un citiem sev vien zināmiem prieciņa pirkumiem.
  • Pārgājiena ekipējumu.

Ja vēlies doties šajā piedzīvojumā jeb Tev ir papildjautājumi, droši aizpildi zemāk redzamo formu un mēs ar Tevi sazināsimies!


*

*

*

Vebinārs par Rumāniju un pārgājienu Karpatu kalnos  .