Piedzīvojumi Īslandē

24.07.19. - 07.08.19. pārgājieni, piedzīvojumi, termālie baseini

Katrs ir redzējis internetā neskaitāmas bildes ar Islandes elpu aizraujošajām dabas panorāmām, kaskādu ūdenskritumiem un spēcīgajiem geizeriem, kas masīvi šaujas gaisā. Un šovasar ir iespēja doties izzināt šo tālo Atlantijas salu savām acīm, kas ledāju un krāsaino kalnu kuluāros slēpj neskaitāmus dabas brīnumus. Iziesim neaizmirstamu trekingu gar vulkāniskiem tīrumiem un kolorītām kalnu grēdām, kas jebkurā brīdī ļaus iztēloties, ka esat devušies ekspedīcijā uz "sarkano planētu"- Marsu! Izpētīsim Islandes Zelta Loku- ūdenskritumu ieleju, ledāju lagūnu, kā arī Vikas melno pludmali- pēc piedzīvotā relaksējoties un baudot ārstnieciskos Zilās lagūnas ūdeņus, noslēdzot raibo ziemeļu piedzīvojumu ar vaļu medībām (protams, ka ar fotoaparātu). 

Ar ko rēķināties?

Avio - saskaņojot to ar HIL, ir iespējams tikties jau Īslandē.

Transferi uz augstienēm. Ir paredzēti pāris 3h gari autobusu braucieni gar lavas laukiem un citiem ziemeļu brīnumiem, kā arī 8h brauciens no Ledus lagūnas līdz Reikjavikai, apskatot zīmīgus dienvidu krasta ūdenskritumus.

Pārgājiens. Plānotais pārgājiens aizņems 5 dienas, bez agriem cēlieniem un tālām distancēm, dienā vidēji soļosim tikai 6 stundas, nesteidzīgi baudot kontrastās kalnu un ledāju ainavas. Pēdējā pārgājienu dienā ir paredzēts noiet ap 30km garu distanci, pašiem nesot savu iedzīvi. Posms ir izaicinošs un garš, tādēļ nogurušākiem būs iespēja, kā alternatīvu izmantot autobusu, lai nokļūt galamērķī.

Laika apstākļi.  Īslande, kā jau Ziemeļvalsts, nav slavena ar svelmainām vasarām, pat ne siltākajos mēnešos, kā arī augstienēs laika apstākļi ir grūti paredzami, bieži dienas laikā nesot vairākas lietusgāzes, temperatūrai reti sasiltot virs +15 grādiem un dažviet naktīs nokrītot līdz pat nulles atzīmei. Bet nav jau sliktu laika apstākļu, ir jābūt vienīgi piemērotam apģērbam :)

Nakšņošana. Visa piedzīvojuma laikā nakšņosim teltīs, visdažādākos Islandes kempingos- gan modernajā "Reykjavik Campsite" ar teicami labiekārtotu teritoriju, gan kalnu ieskautos kempingos iepretim ezeriem un ledājiem. Visi kempingi savus viesus sagaida ar karstām dušām un dažkārt pat ar restorāniem un pirti.

Pārtika. Brauciena diena laikā kopīgi gatavosim visas ēdienreizes, pārgājiena laikā galvenokārt mielojototies ar sublimātiem.

Ekipējums. Tādēļ, ka ne mazsvarīgs pārgājiena faktors ir liels nokrišņu daudzums un maršruts, kurš stiepjas pa dažādiem segumiem, dažkārt liekot šķērsot lielākas un mazākas ledāju upītes, ir svarīgi padomāt par ūdens necaurlaidīgu apģērbu, ar pēc iespējas augstāku ūdens izturību, tas attiecas arī uz apaviem un telti. Tas, kam jābūt līdzi obligāti ir: pārgājienu soma, telts, guļammais, paklājiņš, pārdomāts apģērbs, atbilstoši apavi, ūdens konteiners un citi pārgājiena elementi, par to vēl tiks precizēts un atgādināts pirms piedzīvojuma.

Piedzīvojuma grafiks:

24.07.19. Ierašanās Reikjavikā un adoptācijas diena pilsēta.

25.07.19. Īslandes Zelta apļa ekskursija.

26.07.19. No rīta izbraucam augstienes virzienā, un dodamies pirmā iesildošā pārgājienā.

27.07.19. - 31.07.19. Pārgājiena dienas, kurās šķērsosim vairākus kalnus, grēdas, upes un lavas laukus. Bez izteikti straujām augstuma maiņām, dienā šķērsosim vidēji 15 km, jau pēcpusdienā baudot karstu dzērienu un vakariņas draudzīgā kompānijā.

01.08.19. Atvadoties no ikoniskā Skogafoss ūdenskrituma, kura pakājē pavadīsim nakti, dosimies uz Vikas melno pludmali, tuklīšu (puffins) foto medībās.

02.08.19. Šajā dienā nonāksim līdz ledus Lagūnai, kuras straumēs vērosim roņus pavadam aisbergus.

03.08.19. Ainaviskais 9h brauciens gar Islandes dienvidu krastu, virzienā uz Reikjaviku.

04.08.19. Jau atgriezušies galvaspilsētā dosimies nelielā pastaigā pa Reikjavikas šaurajām pilsētas ielām, līdz nonāksim uz kuģa klāja, kas mūs iepazīs ar Norvēģu jūras lielākajiem iedzīvotajiem- vaļiem (un arī delfīniem).

05.08.19. Pēc aizraujošā pārgājiena un citu Islandes dabas brīnumu izpētes, ļausimies atpūtai un relaksācijai dziednieciskos Zilās lagūnas ūdeņos, baudot veselīgus augļu kokteiļus.

06.08.19. Brauciens uz Esjas kalnu, no kurienes paveras panorāmas skats uz galvaspilsētu, pēc 3h pārgājiena, dosimies baudīt lielāko Islandes termālo baseinu pašā Reikjavikas sirdī.

07.08. Suvenīru diena Reikjavikā un atgriešanās Rīgā (Izlido 21:30).

Piedzīvojuma izmaksas ir 1 600 EUR, kurās ir iekļauts:

 • Avio lidojums uz Īslandi.
 • Transferi no un uz lidostu.
 • Naktsmītnes kempingos.
 • Brokastis, pusdienas, vakariņas (kuras gatavojam kopā).
 • Transfers uz un no augstienēm.
 • Zelta loka ekskursija ar vietējo gidu.
 • Zilās lagūnas apmeklējums un transfers.
 • Vaļu vērošanas ekskursija Rejkavikā.
 • Brauciens uz Esjas kalnu un termālo baseinu apmeklējums.
 • Grupas vadītāja klātesamība priekā un bēdās.
 • palīdzība ekipējuma iegāde vai izīrēšanā un teicamas atlaides vienā no labākajiem outdoor veikaliem Rīgā.

Pašam dalībniekam jāparūpējas par:

 • Labu ceļojuma apdrošināšanu.
 • Naudas līdzekļiem uzdzīvei pa ceļam uz augstienēm, suvenīriem un vietējiem restorāniem.
 • Atbilstošu ekipējumu un apģērbu.

Apmaksas noteikumi:

 • Lai rezervētu piedzīvojumu jāveic 800 EUR iemaksa.
 • Atlikušais maksājums 800 EUR jāveic ne vēlāk kā 24.05.19.
 • Piesakoties piedzīvojumam pēc 24.05.19. ir jāveic pilnas summas iemaksa.
 • Atsakoties no piedzīvojuma līdz 24.05.19., tiek ieturēti 50% no piedzīvojuma izmaksām.
 • Atsakoties no piedzīvojuma pēc 24.05.19. līdz 24.06.19. tiek ieturēti 80% no piedzīvojuma izmaksām.
 • Atsakoties pēc 24.06.19. iemaksātā nauda diemžēl atgriezta netiek. 
 • Ja piesakies piedzīvojumam pēc 24.06.19., jāveic pilns maksājums.
Ja vēlies doties šajā piedzīvojumā jeb Tev ir papildjautājumi, droši aizpildi zemāk redzamo formu un mēs ar Tevi sazināsimies!