Pāri visai Jordānijai 

03.02.2020. - 13.03.2020. PĀRGĀJIENS, 660km, 40 dienas, 1490

Noslēpumainā, krāšņā, neparastā un leģendām apvītā Jordānija. Valsts ar pārsteidzošām tradīcijām, vēstures liecībām, ainavām un dabu. Valsts, kas nevienu neatstāj vienaldzīgu pēc tās apmeklējuma. HIL komanda, turpinot savas tradīcijas, metas jaunā ambiciozā piedzīvojumā, lai pieveiktu 660 km garo Jordānijas nacionālo pārgājienu maršrutu no Umm Qais ziemeļos līdz pat Akabai dienvidos. Maršruts ir izveidots vien pirms dažiem gadiem un piedāvā unikālu iespēju pārsoļot pāri visai valstij, paviesojoties 52 pilsētiņās un ciematos, šķērsojot tuksnesi un kāpjot kalnos, iepazīstot vietējās tradīcijas, ēdienus, un, ceļojot laikā, saskarties ar gadsimtiem senām vēstures liecībām. Mēs esam izvēlējušies doties pretējā virzienā no dienvidiem uz ziemeļiem. Piedzīvojums, kas nešaubīgi ieņems vienu no goda vietām Tavā personīgajā piedzīvojumu sarakstā. Ceļojumā vari doties, pieveicot uzreiz  distanci vai arī izvēloties kādu no četriem posmiem.

Ar ko rēķināties:

Transports – lidojums (turp un atpakaļ). 
Pārgājiens– mēs, kā jau ierasts garajos pārgājienos, darīsim vairāk, nekā paredzēts pēc rokasgrāmatas. Tas nozīmē, ka celšanās būs 7:00 no rīta, ceļā tiks pavadītas vismaz 8 līdz 10 stundas. Kāpumi no 0 m līdz pat vairāk nekā 1000 m vienā dienā. Maršruts ir mērenas grūtības pakāpes, un speciālas alpīnisma iemaņas nav nepieciešamas, tomēr pieveicamais attālums pa smilšainiem ceļiem un tuksnešiem, kā arī akmeņainām takām rosina pirms tam nedaudz sagatavoties.
Laika apstākļi– karstas dienas, vēsākas naktis, bet kopumā priekš februāra un marta – fantastisks. Iespējams arī lietus. Lai izvairītos no karstuma, šis ir labākais laiks piedzīvojumam.
Nakšņošana – teltīs, hosteļos, viesu namos un hoteļos. Pārsvarā izvēlēsimies dabas piecu zvaigžņu hoteli, bet periodiski baudīsim arī parasto hosteļu un viesu namu viesmīlību.
Pārtika – HIL parūpēsies par pārtikas krājumiem, kurus papildināsim ar atbalsta busiņa palīdzību tām ēdienreizēm, kuras gatavosim paši nometnēs, bet galvenokārt ēdienreizes plānosim tuvākās dienas uz priekšu, nesmādējot ne veikalus, ne ēstuves, ne arī HIL sarūpēto cienastu. Kopējās pārtikas svaru dalīsim pa somām starp visiem dalībniekiem.
Ekipējums– Līdzi ņemam pašu minimumu, lai nebūtu jāstiepj lieks svars. Tas, kam līdzi jābūt obligāti: guļammaiss, paklājiņš, telts uz diviem, atbilstošs apģērbs, ūdens konteiners (pudele, sistēma utt.), savukārt busiņā droši varēs samest iekšā visu, ko vien kārojas, lai justos ērti un omulīgi turpceļā un mājupceļā, kā arī nomainītu vai papildinātu ekipējumu jau pārgājiena laikā. Somas svars avioreisam nedrīkst pārsniegt 20 kg. 

Piedzīvojums tiek iedalīts 4 posmos, kur katrs no posmiem kļūst par atsevišķu piedzīvojumu. 

Pasākuma plāns:

03.02.20.14.02.20. Pārgājiena sākums Akaba–Petra, aptuveni 206 km. Kopā 12 dienas. Izmaksas par atsevišķu posmu - 890 EUR. 
03.02.20.Izlidojam uz Eilatu. Transfērs līdz Jordānijas robežai un pēc tās šķērsošanas transfērs uz Akabu, kur apmetamies hostelī atpūsties.    
04.02.12.02.20. Pirmais posms.Savu ceļu mēs sāksim pie Sarkanās jūras. Un pa ganu takām dosimies iekšā kalnu un tuksnešu valstībā, lai pēc nogurdinošām un krāšņām deviņām pārgājienā dienām, pieveicot visus dabas radītos šķēršļus, arī krāšņo Wadi Rum tuksneša apvidu, kas iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, savu pārgājienu noslēgtu leģendārajā Petrā. Pa ceļam mēs varēsim apbrīnot Khazali kanjonu, Gudrības septiņus pīlārus. Baudīsim zvaigžņotās naktis, nakšņojot teltīs, bet vismaz reizi arī šo dienu laikā atļausimies jumtu virs galvas ar visiem no tā izrietošiem labumiem.
13.02.20.Veltām dienu atpūtai un Petrai, un pēcpusdienā tie, kuri dodas uz mājam, izbrauc uz Eliatu. Nakts hostelī.
14.02.20.Mājās braucēji iepazīst Eilatu un izlido uz Rīgu, bet ceļa turpinātāji atpūšas un gaida jauno komandu. 

14.02.20.24.02.20. Pārgājiena otrā daļa PetraMajdaleen, aptuveni 184 km. Kopā 11 dienas. Izmaksas par atsevišķu posmu - 890 EUR. 
14.02.20.Tiem, kuri mēro vismaz divus posmus, atpūtas diena, bet jaunie dalībnieki dodas ceļā no Rīgas lidostas. Transfērs līdz Jordānijas robežai, un pēc tās šķērsošanas transfērs uz Petru, no kuras netālu pievienojamies pārējai grupai atpūsties hostelī.     
15.02.20.23.02.20.Pēc Petras apmeklējuma dodamies deviņu dienu pārgājiena piedzīvojumā. Šo maršrutu izceļ ne tikai grandiozās sarkano klinšu dabas ainavas un akmeņainie tuksneši. Mūs sagaida liels dabas un ainavu kontrasts un dažādība, kuru iepazīsim zaļajā Dānas biosfēras rezervātā, kas tiek uzskatīts par vienu no apslēptajiem Jordānijas dārgakmeņiem. Kalnu, tuksneša, kanjonu labirintu un civilizācijas drupu mikslis šo piedzīvojuma daļu padarīs neatkārtojamu. Nakšņojam teltīs, tomēr arī kādu reizi šo dienu laikā neaizmirstam sevi palutināt ar jumtu virs galvas, baudot visus no tā izrietošos priekus.
24.02.20.Agri no rīta brauciens uz Ammānu, lai varētu iepazīt pilsētu. Pavadām dalībniekus, kuri dodas uz Rīgu, un sagaidām jauno komandu. Avioreiss no Ammānas uz Viļņu, kur dalībniekus sagaida HIL busiņš un nogādā Rīgā.  

24.02.20.02.03.20. Pārgājiena trešā daļa MajdaleenaIraq Al Amir, aptuveni 116 km. Kopā 8 dienas. Izmaksas par atsevišķu posmu - 810 EUR.  
24.02.Transfērs no Rīgas uz Viļņu un lidojums uz Ammānu. Pilsētā satikšanās ar jau esošajiem piedzīvojuma dalībniekiem un pēc nelielas pastaigas transfērs uz Majdeleen, lai atpūstos pirms piedzīvojuma hostelī.
23.02.20.01.03.20.  Soļojot pa takām, līdztekus jau maršrutā sastopamajām dabas ainavām un vēstures liecībām ik palaikam manīsim Nāves jūru. Šajā posmā iepazīsim vienas no lielākajām Jordānijas ielejām, šķērsosim Wadi Mujib, vienu no lielākajiem Jordānijas kanjoniem, kā arī paviesosimies neskaitāmos ciematiņos, kuri būs daļa no šīs piedzīvojumu vizītkartes. Iespēja patiesi iepazīt un izbaudīt Jordānijas sadzīvi un ielūkoties vietās, kur reti kad nonāk tūristi. Kilometri ir salīdzinoši nelieli, bet ikdienas kritumi un kāpumi gan liks pasvīst. Nakšņosim teltīs, vērosim zvaigznes un vismaz reizi palutināsim sevi ar jumtu virs galvas un visiem no tā izrietošiem bonusiem.
02.03.20. Agri no rīta brauciens uz Ammānu, lai varētu veltīt laiku pilsētai. Pavadām dalībniekus, kuri dodas uz Rīgu, un sagaidām jauno komandu. Avioreiss no Ammānas uz Viļņu, kur dalībniekus sagaida HIL busiņš un nogādā Rīgā. 

02.03.20.13.03.20. Pārgājiena ceturtā daļa Iraq Al Amir–Umm Qais, 178 km. Kopā 12 dienas. Izmaksas par atsevišķu posmu - 890 EUR. 
02.03.20.Transfērs no Rīgas uz Viļņu un lidojums uz Ammānu. Pilsētā satikšanās ar jau esošajiem piedzīvojuma dalībniekiem un pēc nelielas pastaigas transfērs uz Iraq Al Amir, lai atpūstos pirms piedzīvojuma hostelī.
03.03.20.11.03.20. Piedzīvojums mūs lēni būs aizvedis no dienvidiem uz ziemeļiem vairāku simtu kilometru garumā. Tas arī būs ļoti jūtams ainavās. Noslēgsim pārgājienu un izbaudīsim pavasari zaļākajā Jordānijas daļā, kuru grezno seni olīvkoki. Agrajā pavasarī karstums nav iznīcinošs, un daba, cik nu tas ir iespējams, attopas un sāk plaukt. Atvadīsimies no skata uz Nāves jūru, bet kalnu ainavas, ciemati un vēstures liecības nekur nebūs pazuduši, tie uzņems pavisam citus apgriezienus. Iepazīsimies ar Al-Salt pilsētu, kura atšķirībā no Ammānas nav gājusi cauri modernizācijas periodam un saglabājusi savu autentiskumu. Vēl pēdējās naktis pavadīsim teltīs, neaizmirstot, ka tomēr kādreiz sevi jāpalutina ar jumtu uz galvas un citiem pelnītiem labumiem.
12.03.20. Diena, kuru veltīsim Nāves jūras apmeklējumam un baudīsim tūristiņa režīmu. Nakšņosim hostelī.
13.03.20.Agri no rīta brauciens uz Ammānu, lai varētu veltīt laiku pilsētai. Vakarpusē avioreiss no Ammānas uz Viļņu, kur dalībniekus sagaida HIL busiņš un nogādā Rīgā.

Ja tiek veikts viss piedzīvojums, tad tā izmaksas ir EUR 1490. 

Pirmā un otrā posma veicējiem izmaksās iekļauts: 

Aviobiļete Rīga–Izraēla–Rīga.
Jordānijas vīza un ceļojuma apdrošināšana. 
Transfērs no Eilatas uz pārgājiena sākuma punktu.
Vismaz trīs nakšņošanas hosteļos un viesu namos.
Teltsvietas visa piedzīvojuma laikā. 
Maksas ceļi, stāvvietas un citi ar auto saistītie izdevumi.
Atļaujas un ieejas maksas nacionālajos parkos. 
Petras apmeklējums.
Atbalsta auto pieejamība evakuācijai, ekipējuma nomaiņai un produktu piegādei.
Kopīgi gatavotas ēdienreizes dienās, kad civilizācija nav manāma.
Palīdzība ekipējuma iegādē ar iedvesmojošu atlaidi vienā no labākajiem Latvijas “outdoor” veikaliem.
Piedzīvojuma vadītāja nepārtraukta klātesamība.

Trešā un ceturtā posma veicējiem izmaksās iekļauts: 

Aviobiļete Viļņa–Jordānija–Viļņa.
Jordānijas vīza un ceļojuma apdrošināšana. 
Transfērs no Rīgas uz Viļņu.
Transfērs no Ammānas uz pārgājiena sākuma punktu.
Vismaz trīs nakšņošanas hosteļos un viesu namos.
Teltsvietas visa piedzīvojuma laikā. 
Maksas ceļi, stāvvietas un citi ar auto saistītie izdevumi.
Atļaujas un ieejas maksas nacionālajos parkos.
Atbalsta auto pieejamība evakuācijai, ekipējuma nomaiņai un produktu piegādei.
Kopīgi gatavotas ēdienreizes dienās, kad civilizācija nav manāma.
Palīdzība ekipējuma iegādē ar iedvesmojošu atlaidi vienā no labākajiem Latvijas “outdoor” veikaliem.
Piedzīvojuma vadītāja nepārtraukta klātesamība.

Pašam būs jāparūpējas un jārēķinās ar papildu izdevumiem:

Personīgi naudas līdzekļiem ēdienreizēm, ieejas biļetēm apskates objektos pēc saviem ieskatiem un citiem sev vien zināmiem prieciņa pirkumiem.
Pārgājiena ekipējums.

Mazā grupa - vietu skaits tikai 7! 

Apmaksas info:

Lai rezervētu piedzīvojumu, jāveic EUR 400 iemaksa.  
Atlikušais maksājums jāveic ne vēlāk kā 02.12.19.
Atsakoties no piedzīvojuma līdz 02.12.19., tiek ieturēti EUR 250 no iemaksātās summas.
Atsakoties no piedzīvojuma pēc 02.12.19., iemaksātā nauda diemžēl netiek atgriezta.
Piesakoties piedzīvojumam pēc 02.12.19., ir jāveic pilns maksājums EUR 890 (pirmā, otrā vai ceturtā posma veicējiem). Piesakoties piedzīvojumam pēc 02.12.19., ir jāveic pilns maksājums EUR 810 (trešā posma veicējiem). 
Iespējams individuāls maksājuma grafiks, lūdzu, jautāt!

Ir iespēja doties piedzīvojumā vairākos posmos vai pat veicot visu trasi kopumā, jo uz vietas atradīsies transfēru auto ar mūsu atbalsta cilvēku un mēs esam gatavi sagaidīt vai pavadīt dalībniekus vairākos punktos. Par vairāku posmu vai pat visas trases pieveikšanu ir vērts padomāt, jo tam būs patiess ekonomisks pamatojums. Dod ziņu un saņemsi individuālu piedāvājumu! 

Mūsu komandas uzdevums ir asistēt dalībnieku viņa individuālajā pieredzē, dodoties ārpus ierastās komforta zonas. Nevienu no mūsu piedzīvojumiem nevar saukt par komfortablu. Kāds no tiem ir nedaudz ērtāks, bet kāds pavisam skarbs un liek pasvīst pat pieredzējušiem ceļiniekiem. Skaidrs ir viens - katrs no tiem liek izkāpt ārpus komforta zonas. Un tieši to mēs Tev vēlamies sniegt. Piedzīvojumu, kur uzsvars tiek likts nevis uz naktsmāju un transportlīdzekļu ērtumu, ēdienreižu greznību, bet gan ceļā redzēto, nogurumā sajusto un eiforijā izbaudīto. Pirms piesakies piedzīvojumam, ieklausies sevī un atbildi: "Vai es to patiešām gribu? Vai es gribu nezināt, kur gulēšu nākamo nakti, vai es esmu ar mieru nīkt stundām busiņā, lai ieraudzītu neaizmirstamu ainavu? Vai es gribu gandrīz izlaist garu no piepūles, lai uz mirkli pabāztu galvu virs mākoņiem kāda kalna smailē? Vai es gribu būt sasodīti noguris, bet tieši tāpēc laimīgs?"  Ja Tava atbilde ir jā, gaidām Tevi savā komandā! 

Ja vēlies doties šajā piedzīvojumā vai arī Tev ir jautājumi, droši aizpildi zemāk redzamo formu un mēs ar Tevi sazināsimies!