Pārgājiens uz Santjago de Kompostela

  28.09.19. - 09.10.19. Portugāle, Spānija, 266 km


  Šoreiz brauciens domāts patiešām aktīviem staigātājiem, jo ierastais pārgājienu dienu skaits ir samazināts un dienas kilometru norma ir strauji augusi. Mēs dosimies 12 dienu ilgā ceļojumā un 10 dienu ilgā pārgājienā, lai pieveiktu 266 km garo ceļu no Porto uz Santiago de Compostela, izmantojot tā saucamo “Coastal way” un Tui pilsētā pievienojoties klasiskajam “Portugues way”.

  Katrs, kurš ir veicis kādu no Santiago ceļiem vai to posmiem, novēl šo pieredzi iegūt ikvienam. Svētceļnieku takas vijas uz Santiago de Compostela no visiem Eiropas nostūriem, bet viens no iecienītākajiem un krāšņākajiem ceļiem ir “Portugues way”, kas sākas Lisabonā un beidzas Santiago de Compostela centrālajā laukumā. Ne velti tieši šajā ceļā pasaules slavenais rakstnieks Paulu Koeljo ir guvis iedvesmu.

  Portugāļu pilsētu labirinti, mazi zvejnieku ciematiņi un Spānijas senās vecpilsētas mīsies ar varenu Atlantijas okeānu viļņu apskalotām klints kraujām, smilšainām pludmalēm, straujām upēm un kalnu takām. Pusi ceļa mēs soļosim gar Atlantijas okeāna krastu līdz sasniegsim Spānijas robežu un dosimies zemes vidienē - Galisijā. Lai arī katru dienu mums būs kājām jāpieveic cienījami attālumi no 25 līdz pat 48 km, tomēr atliks arī laiks izjust dabas ainavas un ciematiņu gaisotni. Mēs priecāsimies par sauli, vēju un lietu. Mēs apbrīnosim saulrietus un saullēktus, bet naktīs saskaitīsim zvaigznes. Mēs sauksim "Buen camino!" visiem citiem ceļiniekiem un gremdēsimies pārdomās soļojot savu “camino”.


  Kas sagaidāms:
  Transports. Turp avio ar pārsēšanos, pavadot ceļā visu dienu un sabiedriskais transports no lidostas uz viesnīcu Porto. Uz Latviju viss apgrieztā secībā, pavadot dienu ceļā.
  Dzīvošana. Mitināmies dažāda līmeņa mitekļos. Sākot no īstiem albergiem ar divdesmit divstāvīgam gultām vienā telpā, dzīvokļiem ar saliekamām gultām un dīvāniņiem un beidzot ar omulīgiem divvietīgiem numuriņiem viesnīcās.
  Ēšana. Brokastis - dažrezi būs bonusā naktsmītnēm, bet pārsvara tāpat kā pusdienas un vakariņas pēc pašu ieskatiem. Varam uz ātru roku uzkost pie veikaliem vai baudīt lēnas maltītes krogos. Cenas veikalos kā Latvijā vai pat zemākas, bet krogos jārēķinās ar no 10 līdz 15 eur par ēdienreizi.
  Ekipējums. Līdzi rokas bagāžai atbilstoša Rynair izmēru mugursoma ar visu nepieciešamo 12 dienām. Būs iespēja pārliecināties par to, cik cilvēkam patiesībā maz vajag. Optimālais somas svars ir 10% no paša nesēja svara. Ar tādu saukli arī jāķeras klāt somas pakošanai. Naktsmītnēs esam nodrošināti ar gultas veļu.
  Laikapstākļi. Lietus 50%, tātad galvenais līdzi pančo. Zemākā paredzamā temperatūra 10* un augstākā 22*.


  Piedzīvojuma plāns: 
  29.09. - 08.10. Piedzīvojums, pārgājiens, laime, sagurums, prieks, kilometri, skumjas, tulznas, vīna glāze, dažādas guļvietas, cepti oktopusi, kilometri, ekstāze, izmisums, ceļš, baznīca, baseins, kilometri, okeāns, pludmales, vīna dārzi, seni cietokšņi, lielceļi, kilometri, piligrima pusdienas, alus, kilometri, ceļš, sāpoši ceļi, apdeguši deguni, nosaluši pirksti, izlijušu apģērbi un atkal kilometri. Līdz 08.10. pēcpusdienā, izlavoties cauri ciematiņiem un visbeidzot arī pašām pilsētas nomalēm, mēs sasniegsim Santiago de Compostela centru un katedrāli. Tas būs brīdis, ko pavadīt visiem kopā vai katram atsevišķi ar savam pārdomām. Izbaudījuši pilsētas centru, mēs dosimies uz savu nakts vietu, kas ir tikai dažu simtu metru no katedrāles, un uz kuru mēs tik ilgi bijām soļojuši.
  09.10.19. No rīta dodamies ceļā uz lidostu, lai jau vakarā būtu mājās - Latvijā.


  Piedzīvojuma izmaksas ir 690 EUR un tajās ir iekļauts:

  • avio biļetes Rīga - Porto  (ar pārsēšanos) un Santiago de Compostela – Rīga (ar pārsēšanos);
  • vietējās transporta biļetes;
  • nakšņošana albergos, hosteļos, dzīvokļos un viesnīcās visa piedzīvojuma laikā;
  • svētceļnieku pases, kuras apliecinās to, ka esam veikuši ceļu bez šmaukšanās;
  • rītos mēs tiksim pie brokastīm, atbilstoši portugāļu un spāņu izpratnei par tām;
  • palīdzība ekipējuma iegāde un teicamas atlaides vienā no labākajiem outdoor lietu veikaliem Rīgā
  • piedzīvojuma vadītāja klātesamība priekos un bēdās. 

  Piedzīvojuma dalībniekam pašam jāparūpējas par: 

  • naudas līdzekļiem apskates objektiem, pārtikai un citiem sev vien zināmiem izdevumiem;
  • ērtiem pārgājienu apaviem un atbilstošu apģērbu, kam jābūt ātri žūstošam un vieglam;
  • somu, kurā visu nepieciešamo divām nedēļām salikt līdzi. Var palasīt daudzos blogus, lai uzzinātu cik maz patiesībā piligrimam vajag;
  • labu ceļojuma apdrošināšana.

  Apmaksas info: Vietu skaits ierobežots - 14!

  • Lai rezervētu piedzīvojumu, ir jāveic 290 EUR iemaksa. 
  • atlikušais maksājums 400 EUR ir veicams ne vēlāk kā līdz 28.08.19. 
  • piesakoties piedzīvojumam pēc 28.08.19. ir jāveic pilnas summas iemaksa;
  • Atsakoties no piedzīvojuma līdz 28.07.19., tiek ieturēti 50% no piedzīvojuma izmaksām;
  • Atsakoties no piedzīvojuma pēc 28.07.19. līdz 22.09.19. tiek ieturēti 80% no piedzīvojuma izmaksām;
  • Atsakoties pēc 28.09.19. iemaksātā nauda diemžēl atgriezta netiek.
  • Ja piesakies piedzīvojumam pēc 28.09.19., jāveic pilns maksājums.

  Ja vēlies doties šajā piedzīvojumā jeb Tev ir papildjautājumi, droši aizpildi zemāk redzamo formu un mēs ar Tevi sazināsimies!