Dikti traki patīk Tatri

23.05. - 30.05.2020. Pārgājiens Augstajos Tatros, Polija, Slovākija

Augstie Tatri aicina ciemos. Lielisks piedzīvojums tiem, kas vēlas iepazīties ar kalniem. Būsim kalnos mēnesi pirms oficiālā sezonas sākuma, kas nozīmē, ka virsotnes mums nebūs iespējams sasniegt, bet kalnu trasēs būs ievērojami mazāk dabas mīļu. Speciālas iemaņas nav nepieciešamas, jo šis būs pārgājienu piedzīvojums, bet fiziskā izturība tikai nāks par labu. Pat, ja Tu esi pieredzes bagāts kalnu draugs, arī tad vienkārša pastaiga kalnos, iespējams, ir tieši tas, kas tik ļoti nepieciešams vasaras sākumā.

Dosimies pastaigās pa kalnu takām un, atkarībā no laika apstākļiem, mēģināsim uzkāpt vismaz 1700 m augstās pārejās. Pastaigās dodoties, apciemosim Tatrus gan no Polijas, gan no Slovākijas puses. Brauciens būs ar busiņu, kurā ērti varēs paņemt līdzi visu nepieciešamo. Nelielā domubiedru kompānija dos iespēju omulīgi izbaudīt fantastiskos skatus un atmosfēru.

Dzīvosim Polijas pilsētiņā Zakopane, kura ir slavena ar ar savu gaisotni, kur pavadītais viens relaksēts vakars vienmēr šķiet par maz.

Brauciena izmaksas ir 390 EUR, par kuriem katrs dalībnieks iegūst tiesības uz:

  • Braucienu Rīga – Zakopane - Rīga;
  • Visi transfēri no naktsmītnes līdz apskates objektiem, pārgājiena sākuma punktiem;
  • Gultas vietu apartamentos;
  • Brokastu putru ar zapti, un rīta kafiju vai tēju;
  • Nosegtu ieejas maksu Nacionālajā Parkā.
  • Grupas vadītaja klātesamību priekos un bēdās.
Piedzīvojuma plāns:

23.05. Izbraukšana plkst. 5.00 a.m. no Rīgas, ierašanās Zakopane apmēram plkst. 21.00 p.m.
24.05. Dodamies apmēram 20 km garā iesildīšanās pastaigā pa meža takām, izlienot virs koku galotnēm un sasveicinoties ar kalniem;
25.05. Laiks sasparoties un mēģināt uzkāpt tik augstu, cik atļaus vēl neizkusušās ziemas sniega kārtas;
26.05. Atpūtas diena Zakopane. Katrs pēc savas izvēles varēs vai nu pavadīt dienu pilsētā un tās apkaimē, vai doties nelielā tūrisma izbraucienā;
27.05. Dodamies uz kalnu Slovākijas pusi un izbaudām krāšņākās Vysoke Tatri ainavas;
28.05. Pastaiga, uzbraucot ar gaisa tramvaju uz Kasprowy Wierch 1987 m augstumā un dodoties atpakaļ uz kalna pakāji;
29.05. Diena, kad plāns tiks sastādīts atbilstoši mūsu noguruma pakāpei, vēlmēm, laika apstākļiem un spontānām idejām;
30.05. Izbraucam uz Rīgu un atgriežamies mājās ap pusnakti.

Papildus info:

Jāparūpējas par atbilstošu apģērbu.
Kalna inventārs nav nepieciešams, jo izmantosim tikai gājēju takas.
Pārtika. Var ņemt līdzi, jo būs iespēja pagatavot, bet varēs izmantot arī vietējos ēstūzīšus.
Personīgie izdevumi pārtikai, gaisa tramvajam, ieejas biļetēm vai cita veida izklaidēm.
Ceļojuma apdrošināšana.

Apmaksas info:

Lai rezervētu piedzīvojumu, jāveic EUR 200 iemaksa.
Atlikušais maksājums - EUR 190 jāveic ne vēlāk kā 23.03.20.
Atsakoties no ceļojuma līdz 23.03.20., tiek ieturēti EUR 100 no iemaksātās summas.
Atsakoties no ceļojuma pēc 23.03.20., iemaksātā nauda netiek atgriezta.
Piesakoties piedzīvojumam pēc 23.03.20., jāveic pilns maksājums.

Ir iespējams individuāls apmaksas grafiks.

Ja vēlies doties šajā piedzīvojumā jeb Tev ir papildjautājumi, droši aizpildi zemāk redzamo formu un mēs ar Tevi sazināsimies! Un apskati zemāk redzamo galeriju un aprakstu par Tatriem :).

Ko Tev piedāvā nedēļa Tatros? 

Teksta autore un piedzīvojumu draugs: Madara Rodzika. 

Ko Tev piedāvā nedēļa Tatros? Visu! Visu, ko vien esi gatavs pieņemt, saprast, izbaudīt un izdzīvot! Neatkārtojamu, brīnišķīgu emociju gamma lielisku cilvēku kompānijā! Tā ir celšanas līdz ar Saules gaismu, lai būtu pirmais uz kalnu trases, lai būtu pirmais virsotnē. 

Tā ir tumša jo tumša debess virs Tevis, pilna sīku, mirdzošu zvaigžņu, brīdī, kad esi dienu pavadījis, iekarojot kalnu masīvu. 

Tās ir neskaitāmas mazākas un lielākas uzvaras, kad esi pieveicis kārtējo šķietami nepieveicamo kalnu takas posmu. 

Tā ir saplūšana ar dabu, tā ir elpošana vienā ritmā ar dabu – putniem, augiem, kalnu, - kad esi pieveicis kārtējo kāpienu pretī Saulei un apgūlies kalna galā, lai sajustu dabu caur sevi plūstam un elpojam. 

Tā ir iespēja ieraudzīt Saules gaismas pielietu kalnu ieleju, izbrist cauri kalnu miglas sienai, izlīt līdz kaulam, lai pēc tam patvertos un sasildītos omulīgā kalnu namiņā; tā ir iespēja nopeldēties veldzējošā kalnu ezerā, lai saprastu, cik patiesībā esi dzīvs. 

Tie ir tūkstošiem soļi, ko veic, lai ieraudzītu arvien jaunas un pārsteidzošas ainavas kā no pasaku grāmatas. 

Tā ir vienreizējā sajūta, kad pakāp soli tuvāk kalna virsotnei un ar plaukstu pārlaid pāri priežu galotnēm, pasakot paldies par neizmērojamo skaistumu; kad pāri ne tik pārliecinošai un aizsnigušai kalnu takai Tevi pāri pārved iepriekš iemītas kalnu kazu pēdas. 

Un visbeidzot tie ir cilvēki, ar kuriem esi gatavs burtiski kalnus gāzt, esi gatavs smieties no agra rīta līdz pašam vakaram; tie ir cilvēki, kuri uz nedēļu kļūst par Tavu ģimeni, Tavu vislielāko atbalstu un dzinējspēku; tie ir cilvēki, kuru dēļ esi gatavs celties no rīta agrāk, lai brokastīs pasniegtu svaigi ceptas pankūkas. 

Nedēļa Tatros ir kā vairāki mēneši, pat, iespējams, gads iespaidu, emociju ziņā – pārsteidzošs, brīnumains, negaidīts... Tā ir iespēja aizmirst visas ikdienas nebūšanas un ļauties brīvībai! Vai Tu esi gatavs neaizmirstamam piedzīvojumam Tatros?

Pārgājiens Augstajos Tatros. Galerija

Šie nelielie, bet ārkārtīgi krāšņie kalni nekad neliek vilties. Tikai nedēļa kalnos, bet notikumi, ainavas un iespaidi pietiek ilgam laikam! 

Dikti patīk Tatri - aiz ko ta ne!

Teksta autore - Ilze Krieviņa. Ilzes blogā atradīsi daudz foršu piedzīvojumu aprakstu. 

Tatri - vieta, kur sākās mana lielā kalnu pārgājienu mīlestība. Un izrādās tā nemaz nav tik sena kā pašai liekas. Tik četrus gadus atpakaļ, 2014. gada pavasarī, facebookā atradu piedzīvojumu dēkaiņus "Hiking in Latvia" un  Mārtiņu, ar kuru kopā devos savā pirmajā kalnotajā pārgājienā tieši uz Tatriem. Kopš pirmās tikšanās reizes ar Mārtiņu, ir sajūta, ka esam pazīstami no smilšu kastes laikiem. Ir tik daudz piedzīvots un uzdzīvots, ka tiešam grūti atšķetināt, kas kuru notikumu ir attīstījis tālāk, bet nu šajos četros gados ir noslēdzies kāds aplis un tagad foršu dēkaiņu grupiņu zem "Hiking in Latvia" karoga uz Tatriem vedu es.

Grupiņa nekomplektējusies un jau pirmajā sapulcē pirms izbraukšanas top skaidrs, ka ir satikušies tie kam vajadzēja satikties. Visi esam uz viena viļņa attiecība par pārgājiena jautājumiem un nepieciešamajiem svinību apmēriem atzīmējot pēcāk katru iekaroto virsotni. Visiem patīk pakāpties augstāk un visiem garšo arī alus. Un vēl mums līdzi ir Renāte, meitene, kura pasākumos nodrošina labus laikapstākļus. Patiesi strādā!
Zakopane ierodamies lielā tumsā, apartamenti greznu greznie, tik ātri apjaušam, ka lielākā daļa smuko lietu ir tik atstutētas vai pielīmētas. Daudz kam pieskaroties, tās mēdz palikt rokās, ka piemēram kliņķi vai žalūzijas. Kontaktligzdas var atrast iepriekšējās dakšiņas mēģinājumus pieslēgties. Ledusskapis darbojas, kamēr gaisma ieslēgta, utt. Nosmejam, ka lielajam plazmas televizoram labāk netuvojamies. Bet visumā telpas atzīstam kā omulīgas, ieskaitot smieklīgo kristālu lustru ar zilo gaismu vienā no meiteņu guļamistabām.

Ši ir reize, kad grūti salikt  teikumus kopā par piedzīvoto. Īsti nespēju aprakstīt absolūto laimes sajūtu no kopā būšanas kalnos ar sev līdzīgi domājošiem draugiem. Tik personīgi dziļi un labi, kur vārdi ir lieki un maznozīmīgi. 

Šeit apstājās laiks un noķēru īsto Trūmen šova burvību - likās, ka citas dzīves mums nav. Kāpjam, ēdam, guļam atkal kāpjam, ēdam, guļam un tā katru dienu, bet pāri visam sarunas un nebeidzama jautrība turoties kopā gan uz kalna gan vakaros pilsētiņā. Nedēļa, kad nebakstījām telefonus, bet ļāvāmies sirsnīgām vakara sarunām un jautrībai krodziņos vai pie apartamentos gatavotājām vakariņām.
Ja tādi var būt ceļojumi, tad esmu  atkarīgā!