Pārgājiens ar slēpēm Somijā

07.03. - 14.03.2020. Urho Kekkonen National Park, 8 dienas, 490 EUR

Jau ceturto gadu dosimies vairāku dienu pārgājienā ar slēpēm aptuveni 250 km aiz polārā loka Somijas ziemeļos. Urho Kekkonen Nacionālais parks ar pamatīgu spelgoni un milzu sniega kupenām sirsnīgi uzņems mūs - pēc īstas ziemas izslāpušos. Brauksim izbaudīt ziemas skarbumu, skaistumu un mieru, dodoties ar slēpēm no viena meža namiņa uz nākamo, un tā četras dienas no vietas pieveicot vidēji dienā 20 km. Visu nepieciešamo ekipējumu stiepsim līdzi un iejutīsimies īstu ziemeļu ceļinieku ādā. Vakaros sildoties pie uguns, kas omulīgi sprēgās krāsniņā, baudīsim atpūtu pēc nogurdinošajām dienas izpriecām, un domubiedru kompānijā vakarēsim.

Pasākuma plāns:
27.02. Plkst. 2.00 izbraucam no Rīgas centra, lai jau 7.30 dotos ar prāmi uz Helsinkiem. Dienu pavadām ceļā, jo jāpieveic vairāk kā 800 km. Vēlu vakarā apmetamies uz nakti nelielā namiņā un atpūšamies pirms sākušies īstie piedzīvojumi.
28.02. - 12.03. no rīta pieveicam atlikušos 300 km līdz Urho Kekkonen Nacionālajam parkam, sakārtojam ekipējumu un dodamies dabā uz piecām dienām. Nakšņojam spartiski iekārtotos meža namiņos un baudām dabu un ziemu.
12.03. atgriežamies civilizācijā un izbaudām neliela viesu nama labumus. Karstas dušas, saunu, mīkstas gultas un gardas vakariņas.
13.03. dodamies mājupceļā, bet, lai izbaudītu Somiju un ļautu piedzīvojumam nosēsties apziņā, nesteidzamies un pa ceļam līdz Helsinkiem vēl atpūšamies vienu nakti nelielā kotedžā.
14.03. ierodamies Helsinkos un naktī uz svētdienu 15.03.20. esam Rīgā.

Kas ir sagaidāms?

Transports - mikroautobuss ar kuru nāksies draudzēties ļoti ilgi.
Dzīvošana - kotedžas pa ceļam uz Urho Kekkonen un dodoties mājup. Mājvieta atgriežoties civilizācijā pēc pārgājiena un meža namiņi pārgājiena laikā.
Pārtika - mēs parūpēsimies par kopīgām brokastīm, pusdienām un vakariņām. Ēdienreizes būs askētiskas un jānes pašiem savās somās, bet tomēr vēderiem nebūs jārūc.
Ekipējums - pieredzes bagātie zinās paši, bet tiem, kuriem tas būs nepieciešams, sniegsim atsevišķas konsultācijas un palīdzēsim ar to iegādi vai nomu.

Piedzīvojuma brauciena izmaksas ir 490 EUR, kurās ir iekļauts:

 • Brauciens ar mikroautobusu Rīga - Urho Kekkonen - Rīga.
 • Prāmja biļetes Tallina - Helsinki - Tallina.
 • Nakšņošana piedzīvojuma laikā tranzīta kotedžās, viesu namā un meža namiņos.
 • Brokastu, pusdienu un vakariņu izejvielas pārgājienā laikā.
 • Brokastis un vakariņas kotedžās pa ceļam.

Pašam būs jāparūpējas un jārēķinās ar papildus izdevumiem:

 • Atbilstošu apģērbu un ekipējumu, tai skaitā slēpēm.
 • Ēšanas reizēm tieši braukšanas laikā.
 • Kārumiem ar ko palutināt sevi pārgājiena laikā.
 • Labu ceļojuma apdrošināšanu.

Apmaksas informācija:

 • Lai rezervētu piedzīvojumu, jāveic EUR 200  iemaksa.  
 • Atlikušais maksājums jāveic ne vēlāk kā līdz 07.12.19.
 • Atsakoties no piedzīvojuma līdz 07.12.19., iek ieturēti EUR 100 no iemaksātās summas.
 • Atsakoties no piedzīvojuma pēc 07.12.19., iemaksātā nauda diemžēl netiek atgriezta.
 • Piesakoties piedzīvojumam pēc 07.12.19., ir jāveic pilnas piedzīvojuma summas iemaksa.

Mūsu komandas uzdevums ir asistēt dalībnieku viņa individuālajā pieredzē, dodoties ārpus ierastās komforta zonas. Nevienu no mūsu piedzīvojumiem nevar saukt par komfortablu. Kāds no tiem ir nedaudz ērtāks, bet kāds pavisam skarbs un liek pasvīst pat pieredzējušiem ceļiniekiem. Skaidrs ir viens - katrs no tiem liek izkāpt ārpus komforta zonas. Un tieši to mēs Tev vēlamies sniegt. Piedzīvojumu, kur uzsvars tiek likts nevis uz naktsmāju un transportlīdzekļu ērtumu, ēdienreižu greznību, bet gan ceļā redzēto, nogurumā sajusto un eiforijā izbaudīto. Pirms piesakies piedzīvojumam, ieklausies sevī un atbildi: "Vai es to patiešām gribu? Vai es gribu nezināt, kur gulēšu nākamo nakti, vai es esmu ar mieru nīkt stundām busiņā, lai ieraudzītu neaizmirstamu ainavu? Vai es gribu gandrīz izlaist garu no piepūles, lai uz mirkli pabāztu galvu virs mākoņiem kāda kalna smailē? Vai es gribu būt sasodīti noguris, bet tieši tāpēc laimīgs?"  Ja Tava atbilde ir jā, gaidām Tevi savā komandā! 

Ja vēlies doties šajā piedzīvojumā jeb Tev ir papildjautājumi, droši aizpildi zemāk redzamo formu un mēs ar Tevi sazināsimies! Un ielūkojies zemāk - tur daudz bilžu un video :)

Pārgājiens ar slēpēm Somijā. Galerija

Vējš un klusums. Sniegputenis un mierpilns saulriets. Pamatīgs aukstums un karsta sauna. Izsalusi meža būda un omulīgs namiņš. Slēpes, sniegs, meži, pauguri, aizsalušas upes un ezeri. Slēpju pārgājiens "Somijā aiz Polāra loka" bija neaizmirstams. Ļauj piedzīvojumiem atrast sevi!

Somija - 300km aiz Polārā loka


Teksta, video un bilžu atskata autore- piedzīvojumu draugs un grupu vadītāja - Ilze Krieviņa.
Ilzes blogs - https://ikrievina.blogspot.com.

Ziemas prieki man nav sveši, katru baltu dienu ķeru ar prieku. Pašai jau šķiet ka esmu niknā distanču slēpotāja, tik parādi trasīti slidsolim! Un piedāvājums atnāca - Somija, slavenā slēpotāju valsts, kad pie mums bezmaz var dušā palaist ziemu garām. Piecu cilvēku sastāvā ar manu melno busulīti, dodamies ceļā. Vadītāja piedāvājums pēc iespējas ilgāk doties ar pārgājiena slēpēm no namiņa uz namiņu mums atvēlētajās atvaļinājuma dienās, liek viegli raukt degunu. Žēli noraugos uz savām slidsoļa slēpītēm, vai tāpēc viņas pirku, lai skaisti izskatītos bagāžniekā! Mans mērķis bija līdz bezsamaņai izskraidīties pa gatavajam trasēm. Bat labi ka tā! Nesaki nē, pirms neesi pamēģinājis! Kas tā ir par baudu doties baltā nekurienē! Dienā saule spridzina un vakaros ziemeļblāzma zaigo. Pašu izkurinātās būdiņas un lukturīša gaismā sarūpētās tušonu vakariņas. Neviena cilvēka, tik balta bezgalība un neaptverams skaistums. No slēpēm nokāpt nevar, sniegs līdz padusītēm. Ceļā sastaptie nobraucieni no kalniņiem sagādā tādu prieku, ne vienmēr veiklība glābj ierakstīties līkumos. Vairākas stundas raušoties kalnā jau zini, tur tālāk viņš vedīs arī lejā! Kas atkal ļaus sajūsmā spiegt. Tā piecās dienās 125 km salasīti.

No 6 dienām, pēdējā atgriežoties civilizācijā, atvēlēta trasītēm. Tur arī mans izcilās slēpotājas  sapnis aplūza. Pirmajos 500 metros sapratu, ka puišiem līdzi netieku un vertikālas sienas man nav pa spēkam. Ķerot karti atgriežos uz pirmo līmeni - dzeltenas trasītes. Kā tad! Priekuļi nobāl. Svīdu un putu, svīdu un pūtu, iekarojot tos "mazos" pauguriņus. Man jau tie bija Himalaji! Bet spīta uz sportiskās formas dzīta, salasīju savu 42km maratoniņu.
Zinu ka man patīk lielie kalni. Un traukties no tiem ar kalnu slēpēm, bet šis piedzīvojums ir identisks. Tagad dillēma uz kuru pusi ziemās traukties. Gribas visas trīs slēpes negausīgi raust.Vebinārs par pārgājienu ar slēpēm Somijā