Pārgājiens "Lielā Lāča taka"

21.09.2019 - 28.09.2019. Somijā, aiz Polārā loka. Trases garums - 82 km.

Somijas pārgājienu trase “Lielā Lāča taka” (Karhunkierros Trail) Oulankas Nacionālajā parkā. Viena no krāšņākajām un tai pašā laikā civilizētākajām pārgājienu takām Somijā. Takas kopējais garums ir 82 km, bet, lai to izbaudītu pa īstam, veltīsim tai tomēr 4 pārgājiena dienas. Krāšņie dabas skati, klinšainās ainavas, iespaidīgākie ūdenskritumi Somijā un takas sākums tieši pie Polārā loka zīmes, ir teicama pasākumā norises vietas vizītkarte. Neslavēsim lieki Somijas dabu, jo tā ir fantastiska, bet uzsvērsim to, ka ceļā dosimies septembra beigās pēc aktīvā augusta mēneša, cerot uz odu, knišļu un sev līdzīgo ceļinieku spēcīgu samazinājumu. Nakšņosim teltīs un trases namiņos, pārtiku stiepsim līdzi un baudīsim, baudīsim, baudīsim dabu! Ceļā dosimies ar mikroautobusu, un pēc trases pieveikšanas vakarēsim un atpūtīsimies nelielā viesu namiņā, lai visu nogurumu un ceļa putekļus atstātu somu saunā. Savā būtībā ļoti vienkāršs, jauks un baudpilns pasākums īstiem dabas mīļiem.

Piedzīvojuma plāns:
21.09. plkst. 2.00 izbraucam no Rīgas centra, lai jau 7.30 dotos ar prāmi uz Helsinkiem. Dienu pavadām ceļā, jo jāpieveic vairāk kā 800 km. Vēlu vakarā ierodamies Hutajarvi un iekārtojam nometni netālu no takas sākumpunkta.
22.09. - 25.09. Esam piedzīvojumā un dabā. Soļojam nedaudz mazāk par 20 km dienā. Tas nozīmē, ka temps nebūs ātrs un varēsim daudz laika veltīt foto, dabai, baudai un priekam.
26.09. Finišējam Ruki un apmetamies nelielā viesu namiņā, lai atpūstos.
27.09.18. Dodamies mājup un ierodamies Rīgā agrā 28.09. rītā.

Ar ko jārēķinās? 

Transports - astoņvietīgs mikroautobuss ar kur nāksies draudzēties vairāk kā piecpadsmit stundas viena virzienā un tikpat - atpakaļ.
Dzīvošana - nakšņosim trases namiņos un teltīs, bet pēdējo nakti - Ruki pilsētā nelielā viesu namā ar saunu.
Pārtika - HIL parūpēsies par kopīgām brokastīm, pusdienām un vakariņām. Ēdienreizes būs askētiskas un jānes vien pašiem savās somās, bet tomēr vēderiem nebūs jārūc.
Ekipējums - pieredzes bagātie zinās paši, bet tiem, kuriem tas būs nepieciešams - sniegsim atsevišķas konsultācijas un palīdzēsim ar to iegādi vai nomu.

Piedzīvojuma brauciena izmaksas ir 360 EUR, kurās ir iekļauts:

 • Brauciens ar 8 vienīgu mikroautobusu Rīga - Hutajarvi - Rīga.
 • Prāmja biļetes Tallina - Helsinki - Tallina.
 • Nakšņošana viesu namā pārgājiena noslēgumā.
 • Brokastu, pusdienu un vakariņu izejvielas pārgājienā laikā.
 • Palīdzība ekipējuma iegāde un teicamas atlaides vienā no labākajiem outdoor lietu veikaliem Rīgā.


Pašam būs jāparūpējas un jārēķinās ar papildus izdevumiem:

 • Atbilstošu apģērbu un ekipējumu.
 • Ēšanas reizēm brauciena laikā līdz Hutajarvi un mājupceļā.
 • Kārumiem ar ko palutināt sevi pārgājiena laikā.
 • Labu ceļojuma apdrošināšanu.

Apmaksas info:
 • Lai rezervētu piedzīvojumu, jāveic EUR 180 iemaksa.
 • Atlikušais maksājums - EUR 180, jāveic ne vēlāk kā 21.07.19.
 • Piesakoties piedzīvojumam pēc 21.07.19., ir jāveic pilnas summas iemaksa.
 • Atsakoties no ceļojuma līdz 21.07.19., tiek ieturēti EUR 60 no iemaksātās summas.
 • Atsakoties no ceļojuma pēc 21.07.19., iemaksātā nauda netiek atgriezta.
Ja vēlies doties šajā piedzīvojumā jeb Tev ir papildjautājumi, droši aizpildi zemāk redzamo formu un mēs ar Tevi sazināsimies!


*

*

*

Video no Lielās Lāča takas

Noskaties un uzzini, vai Lielās Lāča takas piedzīvojums ir domāts Tev! :)


Pārgājiens pa Lielā Lāča taku Somijā. Galerija

Kaut kur Somijas ziemeļos, pie paša polārā loka, ir taka - ne pārāk gara, ne pārāk grūta, taču skaista gan, bez gala - Lielā Lāča taka! Tā nu HIL komanda devās to arvien no jauna izbaudīt. Saule lutināja vien vienu dienu, tās vietā lietus, migla un vējš krietni papurināja zeltā pielietos kokus un ļāva iegrimt rudens burvībā līdz ausīm. Un Oulankas upe arvien pārsteidza ar savu ūdeņu dažādību - no spoguļgludiem līdz krācēs mutuļojošiem, tie mūs gan relaksēja, gan iedvesa godpilnu bijību pret skarbo ziemeļu dabu. 


 .