Piedzīvojumi Ziemeļkiprā

23.11. - 30.11. Roadtrips un pārgājiens, 8 dienas, 560 EUR

Lai arī novembra beigas Kipru vairs nevar dēvēt par pludmaļu un saules paradīzi, tad laikapstākļi pārgājieniem un piedzīvojumiem ir pat ļoti atbilstoši. Dosimies astoņu dienu ilgā ceļojumā, netradicionāli vairāk uzmanības veltot tieši salas ziemeļu daļai. 

Ziemeļkipra - valsts, kura oficiāli netiek atzīta un pastāv vien tā iemesla dēļ, ka atrodas Turcijas paspārnē. Veltīsim divas dienas pludmalēm, Trodos kalniem, pilsētām un ciematiņiem Grieķijas pusē, tālāk  šķērsojot robežu Nikosijā, metoties piedzīvojumos salas ziemeļu daļā. Pārgājiens Piecu pirkstu kalnos, daļa no Cape to Cape maršruta, krustnešu pilis, ciematiņi, pilsētiņas un bruņurupuču pludmale.

Kas sagaidāms:

Transports. Turp un atpakaļ avio un uz vietas īrētas automašīnas.
Dzīvošana. Mitināmies dažāda līmeņa mitekļos, sākot ar divstāvu gultu hosteļos un beidzot ar parastajām viesnīcām.
Ēšana. Brokastis saņemam bonusā savām naktsmītnēm vai arī par to izejvielām parūpēsies HIL, savukārt pusdienas un vakariņas pēc pašu ieskatiem – varam tās uz ātru roku uzkost pie veikaliem vai baudīt lēnas maltītes krogos.
Distances. Vienas dienas pārgājieni ar atbilstošu ekipējumu.  
Ekipējums. Līdzi rokas bagāžai atbilstoša izmēra mugursoma ar visu nepieciešamo nedēļas ilgam piedzīvojumam. Būs iespēja pārliecināties par to, cik cilvēkam patiesībā maz vajag. Optimālais somas svars ir 10% no paša nesēja svara. Ar tādu saukli arī jāķeras klāt somas pakošanai. Ekipējuma sarakstu meklē šeit.
Laikapstākļi. Lietus 40%, tātad obligāti līdzi pančo. Zemākā paredzamā temperatūra 6*, bet augstākā - 20*.

Pasākuma plāns:

23.11. Izlidojam no Rīgas uz Pafosu (Paphos) un ar auto lēnā braucienā gar piekrasti dodamies uz savu pirmo naktsmītni.
24.11. Pa ceļam uz Kipras galvaspilsētu Nikosiju apciemojam Trodos kalnus  un pēc kārtīgas pastaigas kalnos apmetamies pilsētas Grieķijas daļā.
25.11. - 28.11. Dodamies piedzīvojumos salas Ziemeļu daļā.
29.11. Pēcpusdienā atgriežamies Pafosā un vakaru veltām pilsētas apskatei.
30.11. Izlidojam uz Rīgu un dodamies savās gaitās.

Piedzīvojuma izmaksas ir EUR 560. Tajās ir iekļauts:

Avio biļetes Rīga - Pafosa – Rīga.
Auto īre un visi ar tiem saistītie izdevumi uz vietas.
Brokastis piedzīvojuma laikā.
Nakšņošana hosteļos un viesnīcās visa piedzīvojuma laikā.
Izplānots un sagatavots maršruts.
Palīdzība iegādājoties vai komplektējot ekipējumu un teicamas atlaides veikalā “Ceļotājs”.
Piedzīvojuma vadītāja klātesamība priekos un bēdās.

Pašam jārēķinās un jāparūpējas par:

Naudas līdzekļiem apskates objektiem, pārtikai un citiem sev vien zināmiem izdevumiem.
Ērtiem pārgājienu apaviem un atbilstošu apģērbu, kam jābūt ātri žūstošam un vieglam.
Somu, kurā visu nepieciešamo salikt līdzi. Var palasīt piedzīvojumu blogus, lai saprastu, cik maz ceļiniekam patiesībā nepieciešams.
Izcilu ceļojuma apdrošināšanu.


Apmaksas info: vietu skaits ierobežots - tikai 8 vietas!

Lai rezervētu piedzīvojumu, ir jāveic EUR 200 iemaksa.
Atlikušais maksājums EUR 360 ir jāveic ne vēlāk kā līdz 23.09.19.
Atsakoties no piedzīvojuma līdz 23.09.19., tiek ieturēti EUR 150.
Atsakoties no piedzīvojuma pēc 23.09.19., iemaksātā nauda diemžēl atgriezta netiek.
Piesakoties piedzīvojumam pēc 23.09.19., ir jāveic pilns maksājums. 


Mūsu komandas uzdevums ir asistēt dalībnieku viņa individuālajā pieredzē, dodoties ārpus ierastās komforta zonas. Nevienu no mūsu piedzīvojumiem nevar saukt par komfortablu. Kāds no tiem ir nedaudz ērtāks, bet kāds pavisam skarbs un liek pasvīst pat pieredzējušiem ceļiniekiem. Skaidrs ir viens - katrs no tiem liek izkāpt ārpus komforta zonas. Un tieši to mēs Tev vēlamies sniegt. Piedzīvojumu, kur uzsvars tiek likts nevis uz naktsmāju un transportlīdzekļu ērtumu, ēdienreižu greznību, bet gan ceļā redzēto, nogurumā sajusto un eiforijā izbaudīto. Pirms piesakies piedzīvojumam, ieklausies sevī un atbildi: "Vai es to patiešām gribu? Vai es gribu nezināt, kur gulēšu nākamo nakti, vai es esmu ar mieru nīkt stundām busiņā, lai ieraudzītu neaizmirstamu ainavu? Vai es gribu gandrīz izlaist garu no piepūles, lai uz mirkli pabāztu galvu virs mākoņiem kāda kalna smailē? Vai es gribu būt sasodīti noguris, bet tieši tāpēc laimīgs?"  Ja Tava atbilde ir jā, gaidām Tevi savā komandā! 

Ja vēlies doties šajā piedzīvojumā jeb Tev ir papildjautājumi, droši aizpildi zemāk redzamo formu un mēs ar Tevi sazināsimies!

Piedzīvojumi Ziemeļkiprā decembrī. Galerija

Decembra sākumā HIL komanda pavisam kompaktā sastāvā devās piedzīvojumos uz vēl tikai nesen iebraucējiem atvērto Ziemeļkipru - Kipras salas noslēpumaino turku pusi, kas tik tiešām pārsteidza. Ja sākumā Kipra rada par sevi pustuksnešainas kūrortsalas iespaidu, kas gozējas nebeidzamā saulītē tirkīzzilās Vidusjūras ieskauta, tad mums tā parādīja sevi arī no citas puses. Baudījām pastaigas noslēpumainajos, gandrīz tūkstošgadīgu kadiķu mežos, Olimpa kalna pakājē, izložņājām Kirēnijas kalnu viduslaiku pilis vienu stāvu zem mākoņiem, apmeklējām palmu un kaktusu ieskautas drupas, sengrieķu tempļus un pilsētas, maldījāmies pa zvejnieku pilsētiņu labirintiem, mērcējām kājas siltajos Vidusjūras ūdeņos, staigājot pa bezgalīgām, smilšainām pludmalēm, rāpāmies pētīt jūras alas, vērojām pamestas militārās spoku pilsētas, izstaigājām Arizonas cienīgus kanjonus, ēdām visdažādākos turku labumus un pat satikām savvaļas ēzeļu bandu un vērojām sālsezerā atpūšamies flamingo. Kā arī tam visam pa virsu uz savas ādas izbaudījām Vidusjūras neierasti vētraino garstāvokli. Krāšņā un iespaidiem patiesi bagātā nedēļa paskrēja nemanot. 

Ja vēlies izbaudīt kaut ko ārpus ierastā, pievienojies piedzīvojumiem Ziemeļkiprā!