Pārgājiens Zviedrijā "Karaļa taka" jeb "King's Trail"

470 km garš pārgājiens aiz Polārā loka, 19.07.19. - 18.08.19.


Garo distanču pārgājienu cienītājiem nevar būt miers sirdī, kamēr nav pieveikta 470 km garā Kungsleden jeb Karaļa taka Zviedrijas ziemeļos. Tā sākas nelielā miestiņā - Abisko, pāris simtus kilometru aiz Polārā loka. Dodies kopā ar mums un pieveic visu distanci vai pievienojies kādā no 3 posmiem, jo par loģistiku parūpēsimies mēs. Katrs no šiem posmiem pats par sevi ir unikāls un sniegs neaizmirstamu pieredzi. Elpu aizraujošas kalnu ainavas, ezeri, upes, neskarti meži un ziemeļu skarbais skaistums mūs pavadīs ik uz soļa. Piedzīvojums, kas dos tik ļoti nepieciešamo atpūtu prātiem un sūrā darbā veldzēs mūsu miesas. Neliedz sev nospiest restarta pogu!

 

Ar ko rēķināties?
Transports. Ceļā dosimies ar mikroautobusiņiem un izmantosim prāmja pakalpojumus, lai pārceltos uz Skandināviju. Tie dalībnieki, kuri izvēlēsies piedalīties tikai kādā no posmiem, tiks sagaidīti ar autotransportu Stokholmas ostā ienākot prāmim un tā pat arī nogādāti atpakaļ uz Stokholmu, lai ar prāmi dotos uz Rīgu. Saskaņojot ir iespēja iegadāties avio biļetes uz Lūleo un HIL parūpēsies par loģistiku Zviedrijas pusē.

Pārgājiens. Mēs, kā jau ierasts garajos pārgājienos, darīsim vairāk kā paredzēts pēc rokasgrāmatās. Laika ekonomijas pēc mēs 30 dienu maršrutu saziposim 26 pārgājiena dienās. Tas nozīmē, ka celšanās būs 7 no rīta, ceļā tiks pavadītas vismaz 8 līdz 10 stundas. Kāpumi no nulles metriem līdz pat 1200 m vienā dienā. Maršruts ir mērenu grūtības pakāpi un speciālas alpīnisma iemaņas nav nepieciešamas.

Laikapstākļi. Karstas dienas, vēsākas naktis, bet kopumā priekš jūlija beigām un augusta sākuma - siltākais laika periods šajā apvidū. Droši, ka piedzīvosim gan lietus šaltis, miglu, mitrumu un arī neizturamu karstumu, bet tieši tāpēc būsim gatavi visam.

Nakšņošana. Būsim neatkarīgi ceļotāji un nakšņosim savās teltīs. Tomēr vismaz reizi katrā posmā mājosim kempingos ar iespēju tikt pie dušām, veļasmašīnas un īsta, balta poda. Gadījumā, ja laika apstākļi būs pavisam bargi, tversimies trases namiņos.

Pārtika. HIL parūpēsies par pārtikas krājumiem, kurus gatavosim kopīgi, bet nest gan nāksies pašiem. Labās ziņas, ka, izmantojot mūsu busiņa atbalstu, pārtiku nāksies nest maksimums 4 dienām. Kopējās pārtikas svaru dalīsim pa somām starp visiem dalībniekiem.

Ekipējums. Līdzi ņemam pašu minimumu, lai nebūtu jāstiepj lieks svars. Tas, kam līdzi jābūt obligāti: guļammaiss, paklājiņš, telts uz diviem, atbilstošs apģērbs, ūdens konteiners (pudele vai sistēma), savukārt busiņā droši varēs samest iekšā visu, ko vien kārojas, lai justos ērti un omulīgi turpceļā un mājupceļā, kā arī nomainīt vai papildināt ekipējumu jau pārgājiena laikā.

Pasākuma plāns. Lai pieveiktu visu taku, Tev ir jāieplāno brīvs laiks no 19.07.19 līdz 18.08.19, bet ir iespēja pievienoties arī tikai uz kādu no posmiem.

Karaļa takas pirmais posms 19.07.19 - 31.07.19, kopā 12 dienas. Abisko - Vakotavare aptuveni 140 km. IZPĀRDOTS!

Pārgājiens plus vienas dienas kāpiens Zviedrijas augstākajā virsotnē - Kebnekaise, 2014 m. Šis posms ir populārākais no visas takas dēļ atrašanās aiz polārā loka, fantastiskajiem skatiem, Sarek Nacionālo parku un pārdomātas loģistikas, kas ļauj to nosacīti viegli sasniegt. Sakarā ar savu popularitāti, tas arī būs visapmeklētākais, lai gan tas ir tikai pēc Skandināvijas standartiem. Ja salīdzina dēkaiņu skaitu ar Alpiem šajā pat laikā, tad var teikt, ka cilvēku nebūs.

19.07.19. Pēcpusdienā ar prāmi dodamies no Rīgas uz Stokholmu.
20.07.19. No Stokholmas izbraucam uz ziemeļiem un braucam līdz vēlam vakaram. Nakšņojam teltīs pie kāda no ezeriem pa ceļam.
21.07.19. Ierodamies Abisko un apmetamies kempingā, lai atpūstos un sagatavotos piedzīvojumam.
22.07.19. - 26.07.19. Pieveicam 86 km un uzkāpuši jau uz Zviedrijas jumta -Kebnekaisē - ierodamies nometnē, kur mēs papildinām pārtikas krājumus.
27.07.19. - 29.07.19. Pieveicam 52 km posmu līdz Vakkotavare un nobeidzam pirmo posmu. Tie kuriem jādodas mājās jau pēcpusdienā, dodas nakts braucienā uz Stokholmu, bet laimīgie, kuru piedzīvojums vēl turpinās - mierīgi atpūšas.
30.07.19. Tie kuri veic otro posmu, joprojām atpūšas, bet mājās braucēji satiekas Stokholmā ar jauno grupas papildinājumu. Pirmā posma finišētāji dodas uz Rīgu ar prāmi, bet otrā posma jaunpienācēji dodas braucienā uz nometni, lai tiktos ar pārējo komandu.
31.07.19. Brīdī, kad Rīgā no kuģa nokāpj dalībnieki, kuri pieveikuši pirmo posmu, otrā posma veicēji jau ir devušies ceļā Sarek Nacionālajā parkā.

 

Karaļa takas otrais posms 29.07.19 līdz 08.08.19, kopā 11 dienas. Saltoluokta – Jackvik, distances garums ap 155 km. 4 vietas!

Posms būs mežonīgs, jo sākums vedīs cauri Sarek Nacionālajam parkam, kas ir slavens ar to, ka tur ir apturēta jebkāda civilizācijas attīstība, saglabājot dabu visā tās krāšņumā. Šī iemesla dēļ šajā posmā neeksistē pat maršruta norādes. Sarek dabas parkā mēs vairākas dienas paļausimies tikai uz kartēm, kompasiem un navigācijas iekārtām. Iespējas satikt citu ceļiniekus arī būs stipri mazākas kā pirmajā posmā, jo, dodoties ārā no Sarek Nacionālā parka, vairākas dienas pēc kārtas pat nebūs sastopami tik ierastie kalnu un mežu namiņi. Mēs dabūsim šķērsot mežonīgas upes bez tiltiņiem un soļot apkārt lieliem ezeriem, vai arī vienoties ar vietējiem iedzīvotajiem par pārcelšanu tām pāri. Mēs soļosim pa mežiem un kalnu pārejām. Šis būs patiešām mežonīgs, pirmatnīgs un ārkārtīgi veldzējošs posms.

29.07.19. Pēcpusdienā ar prāmi dodaties no Rīgas uz Stokholmu.
30.07.19. Stokholmas pasažieru ostā jūs sagaida HIL busiņš, un sākas nogurdinošs brauciens uz piedzīvojuma nometnes vietu.
31.07.19. Ierodaties Saltoluokta nometnē un apvienojaties ar pārējiem grupas dalībniekiem.
31.07.19. - 03.08.19. Visi kopā dodamies pārgājienā pa Sarek Nacionālo parku un pieveicam 73 km līdz Kvikkjokk, kur mūs sagaidīs atbalsta busiņš. Ballējam un papildinām savus pārtikas krājumus.
04.08.19. - 06.08.19. Pieveicam aptuveni 80 km līdz miestiņam - Jakkvik. Tie, kuri dodas mājās – brauc ar busiņu uz Stokholmu (nakts brauciens), bet trešā posma dalībnieki atpūšas.
07.08.19. Tie, kuri veic trešo posmu - atpūšas, bet mājās braucēji satiekas Stokholmā ar grupas papildinājumu. Pirmā posma finišētāji dodas uz Rīgu ar prāmi, bet trešā posma jaunpienācēji dodas braucienā uz nometni, lai tiktos ar pārējo komandu.
08.08.19. Brīdī, kad Rīgā no kuģa nokāpj dalībnieki, kuri pieveikuši otro posmu, trešā posma veicēji jau ir devušies ceļā Sarek Nacionālajā parkā.

 

Karaļa takas trešais - noslēdzošais posms. 06.08.19 līdz 18.08.19, kopā 13 dienas. Jakkvik - Hemavan, aptuveni 175 km. 5 vietas!

Šajā posmā pirmās dienas mēs vēljoprojām baudīsim vientulību dabā un priecāsimies par tās krāšņumu un skarbumu, soļojot cauri Pieljekaise dabas parkam. Savukārt posma otrā daļa būs krāšņs un ievērojams maršruts, jo baudīsim Eiropas lielākā dabas rezervāta Vindelfjallen ainavas, nereti soļojot vien pa tikko saskatāmu un atrodamu taku ziemeļu dabas plašumos.

06.08.19. Pēcpusdienā dalībnieki ar prāmi dosies no Rīgas uz Stokholmu.
07.08.19. Stokholmā visus sagaidīs HIL busiņš un sāksies brauciens uz piedzīvojuma nometnes vietu.
08.08.19. Satikšanās Jakkvik nometnē ar pārējo grupu un noslēdzošā posma starts.
08.08.19. - 11.08.19. Dodamies 4 dienu ilgā un 95 km garā pārgājienā pa Pieljekaise Dabas parku līdz sasniedzam miestiņu - Ammarnas, un par godu atbalsta busiņa krājumiem uzrīkojam ballīti.
12.08.19. - 15.08.19. Baudām Vindelfjallen dabas rezervāta ainavas un 4 dienās pieveicam 85 km, finišējot Hemavan pilsētiņā un apmetoties atpūsties kotedžā. Kārtīgi izbaudām saunu un gatavojamies atgriezties civilizācijā.
16.08.19. Atpūtas režīmā dodamies uz Stokholmas pusi pa ceļam iekārtojot nometni un tajā nonakšņojot.
17.08.19. Uzkāpjam Stokholmā uz prāmja un pametam Zviedriju.
18.08.19. Ierodamies Rīgā un dodamies uz mājām :).

 

Pilna piedzīvojum izmaksas ir 1 420 EUR, ja dodies ceļā kopā ar organizatoriem no 19.07.19 - 18.08.19. Izmaksās ir iekļauts:

 • Brauciens ar 9 vietīgu mikroautobusu Rīga - Abisko - Rīga;
 • Prāmja biļetes Rīga - Stokholma - Rīga (B kategorija);
 • Nakšņošana kempingos Abisko, Saltoluokta, Jakvik un Hermavan nometnēs. 
 • Maksas ceļi, stāvvietas un citi ar auto saistītie izdevumi;
 • Atbalsta busiņa pieejamība evakuācijai, ekipējuma nomaiņai un produktu piegādei;
 • Kopīgi gatavotas ēdienreizes dienās, kad civilizācija nav manāma;
 • Palīdzība ekipējuma iegāde un teicamas atlaides vienā no labākajiem outdoor lietu veikaliem Rīgā;
 • Piedzīvojuma vadītāja nepārtrauktu klātesamību.

Atsevišķa posma izmaksas ir EUR 670, kurā ir iekļauts:

 • Prāmja biļetes Rīga - Stokholma - Rīga ( B kategorija);
 • Brauciens ar 9 vietīgu mikroautobusu Stokholma - nometnes vieta - Stokholma;
 • Vismaz divas nakšņošanas kempingos piedzīvojuma sākumā un beigās;
 • Maksas ceļi, stāvvietas un citi ar auto saistītie izdevumi;
 • Atbalsta busiņa pieejamība evakuācijai, ekipējuma nomaiņai un produktu piegādei;
 • Kopīgi gatavotas ēdienreizes dienās, kad civilizācija nav manāma;
 • Palīdzība ekipējuma iegādē ar iedvesmojošu atlaidi vienā no labākajiem Latvijas “outdoor” veikaliem;
 • Piedzīvojuma vadītāja nepārtrauktu klātesamību.

Divu posmu izmaksas ir EUR 1 150.

Par atsevišķo posmu loģistiku un citiem organizatoriskiem jautājumiem, lūdzu, interesēties privāti.

Pašam būs jāparūpējas un jārēķinās ar papildus izdevumiem:

 • Labu ceļojuma apdrošināšanu.
 • Personīgiem naudas līdzekļiem sev vien zināmiem pirkumiem.
 • Pārgājiena ekipējumu.
 • Izdevumiem, ja būsim spiesti izmantot papildus ceļotāju namiņus, nevis gulēt teltīs.

Apmaksas info:

 • Lai rezervētu piedzīvojumu, jāveic EUR 380 iemaksa. 
 • Atlikušais maksājums atbilstoši izvēlētajiem posmiem jāveic ne vēlāk kā 19.05.19.
 • Atsakoties no ceļojuma līdz 19.05.19 - tiek ieturēti EUR 150 no iemaksātās summas.
 • Atsakoties no ceļojuma pēc 19.05.19- iemaksātā nauda diemžēl netiek atgriezta. 
 • Ja piesakies piedzīvojumam pēc 19.05.19., jāveic pilns maksājums.

Ja vēlies doties šajā piedzīvojumā jeb Tev ir papildjautājumi, droši aizpildi zemāk redzamo formu un mēs ar Tevi sazināsimies!

*

*

*

*

Karaļa taka Zviedrijā. Galerija 

Augustā HIL komanda devās aiz Polārā loka pieveikt lielāko daļu slavenās Karaļa takas jeb Kungslade Zviedrijā. Šajā foto stāstā redzams, kā mums veicās takas populārākajā posmā no Abisko līdz Vakkotavare, uzkāpjot arī uz Zviedrijas jumta - Kabnekeise. 

Vebinārs par Karaļa taku Zviedrijā .