Pārgājiens Zviedrijā "Karaļa taka" jeb "King's Trail"

19.08. - 04.09.2022. 210 km garš pārgājiens aiz Polārā loka Zviedrijā

Garo distanču pārgājienu cienītājiem nevar būt miers sirdī, kamēr nav pieveikts populārākais posms no 470 km garās Karaļa takas Zviedrijas ziemeļos. Tā sākas nelielā miestiņā – Ābisku, pāris simtus kilometru aiz Polārā loka. Dodies kopā ar mums neaizmirstamā pārgājiena ar episkiem skatiem. Mēs šķērsosim mežonīgas upes, soļosim apkārt lieliem ezeriem vai arī airēsim laivas tiem pāri. Mēs soļosim pāri kalnu pārejām un uzkāpsim augstākajā Zviedrijas virsotnē Kebnekajsā. Mēs vērosim vienu no slavenākajām maršruta ainavām Sareka nacionālajā parkā.  Šis būs patiešām mežonīgs, pirmatnīgs un ārkārtīgi veldzējošs pārgājiens. Piedzīvojums, kas dos tik ļoti nepieciešamo atpūtu prātam un sūrā darbā veldzēs mūsu miesas. Neliedz sev nospiest restarta pogu!  

Ar ko rēķināties:
Transports. Ceļā dosimies ar mikroautobusiņiem un izmantosim prāmja pakalpojumus, lai pārceltos uz Skandināviju.
Pārgājiens. Mēs, kā jau ierasts garajos pārgājienos, darīsim vairāk, nekā paredzēts pēc rokasgrāmatas. Celšanās būs 7:00 no rīta, ceļā tiks pavadītas vismaz 8 līdz 10 stundas. Kāpumi no 0 m līdz pat 1200 m vienā dienā. Maršruts ir mērenas grūtības pakāpes, un speciālas alpīnisma iemaņas nav nepieciešamas.
Laika apstākļi. Karstas dienas, vēsākas naktis, bet kopumā priekš jūlija beigām un augusta sākuma – siltākais laika periods šajā apvidū. Piedzīvosim gan lietus šaltis, miglu, mitrumu, gan arī neizturamu karstumu, bet tieši tāpēc būsim gatavi visam.
Nakšņošana. Būsim neatkarīgi ceļotāji un nakšņosim savās teltīs. Tomēr piedzīvojuma sākumā un beigās nakšņosim zem jumta. Gultas, dušas un tualetes ar īstu baltu podu. Ja laika apstākļi būs pavisam bargi, tversimies trases namiņos par papildu samaksu.
Pārtika. HIL parūpēsies par pārtikas krājumiem, kurus gatavosim kopīgi, bet nest gan vajadzēs pašiem. Labā ziņa, ka, izmantojot mūsu busiņa atbalstu, pārtiku vajadzēs nest maksimums 4 dienām. Kopējās pārtikas svaru dalīsim pa somām starp visiem dalībniekiem.
Ekipējums. Līdzi ņemam pašu minimumu, lai nebūtu jāstiepj lieks svars. Tas, kam līdzi jābūt obligāti: guļammaiss, paklājiņš, telts uz diviem, atbilstošs apģērbs, ūdens konteiners (pudele vai sistēma), savukārt busiņā droši varēs samest iekšā visu, ko vien kārojas, lai justos ērti un omulīgi turpceļā un mājupceļā, kā arī nomainītu vai papildinātu ekipējumu jau pārgājiena laikā.


Pasākuma plāns:
Ābisku–VakotavareKvikjoka, aptuveni 210 km.

Šis ir takas populārākais posms ar fantastiskiem skatiem, Sareka nacionālo parku un pārdomāto loģistiku, kas ļauj to nosacīti viegli sasniegt. Savas popularitātes dēļ tas ir labi apmeklēts, lai gan – tikai pēc Skandināvijas standartiem. Ja salīdzina dēkaiņu skaitu Alpos šajā pašā laikā, tad var teikt, ka cilvēku nebūs.

19.08.22. No rīta izbraucam ar busiņu uz Tallinu. Prāmis uz Helsinkiem un braucam līdz vēlam vakaram.
20.08.22. Vakarā esam Abisko un gatavojamies pargājienam.
21.08.–24.08.22. Dodamies piedzīvojumā un jau vakarā ceļam pirmo pārgājiena nometni un skalojamies ledainā kalnu upītē. Pieveicam 86 km 25.08.22. uzkāpjam uz Zviedrijas jumta – Kebnekajsē –, ierodamies nometnē, kur mēs papildinām pārtikas krājumus.
26.08.-27.08.22.Pieveicam 52 km posmu līdz Vakotavare un veltām dienu atpūtai kempingā ar HIL iekārtotu nometnes vietu.
28.08.22. Atpūtas diena.
29.08.22.–02.09.22. Dosimies 72 km garā pārgājienā cauri Sareka nacionālajam parkam, kas ir slavens ar to, ka tur ir apturēta jebkāda civilizācijas attīstība, saglabājot dabu visā tās krāšņumā. Šī iemesla dēļ šajā posmā neeksistē pat maršruta norādes. Sareka dabas parkā mēs vairākas dienas paļausimies tikai uz kartēm, kompasiem un navigācijas iekārtām. Iespējas satikt citus ceļiniekus arī būs stipri mazākas nekā pirmajā posmā, jo, dodoties ārā no Sareka nacionālā parka, vairākas dienas pēc kārtas nebūs sastopami pat tik ierastie kalnu un mežu namiņi. Mēs šķērsosim mežonīgas upes bez tiltiņiem un soļosim apkārt lieliem ezeriem vai arī vienosimies ar vietējiem iedzīvotajiem par pārcelšanu tiem pāri. Mēs soļosim pa mežiem un kalnu pārejām. Šis būs patiešām mežonīgs, pirmatnīgs un ārkārtīgi veldzējošs posms.
03.09.22. Izbraucam uz mājām 
04.09.22. Vēlu vakarā ierodamies Rīgā

Piedzīvojuma izmaksas ir EUR 920 un tajās ir iekļauts:

Brauciens ar deviņvietīgu mikroautobusu Rīga–Ābisku–Rīga.
Prāmja biļetes Tallina - Helsinki - Tallina
Nakšņošana kempingos Ābiksu, Saltoluoktā, Kvikjokā. 
Maksas ceļi, stāvvietas un citi ar auto saistītie izdevumi.
Atbalsta busiņa pieejamība evakuācijai, ekipējuma nomaiņai un produktu piegādei.
Kopīgi gatavotas ēdienreizes dienās, kad civilizācija nav manāma.
Palīdzība ekipējuma iegādē ar iedvesmojošu atlaidi vienā no labākajiem. Latvijas “outdoor” veikaliem.
Piedzīvojuma vadītāja nepārtraukta klātesamība.

Pašam būs jāparūpējas un jārēķinās ar papildu izdevumiem:

Laba ceļojuma apdrošināšana.
Personīgie naudas līdzekļi sev vien zināmiem pirkumiem.
Pārgājiena ekipējums.
Izdevumi, ja būsim spiesti izmantot papildu ceļotāju namiņus, nevis gulēt teltīs.

Apmaksas info:

Lai rezervētu piedzīvojumu, jāveic EUR 920 iemaksa. 

Mūsu komandas uzdevums ir asistēt dalībnieku viņa individuālajā pieredzē, dodoties ārpus ierastās komforta zonas. Nevienu no mūsu piedzīvojumiem nevar saukt par komfortablu. Kāds no tiem ir nedaudz ērtāks, bet kāds pavisam skarbs un liek pasvīst pat pieredzējušiem ceļiniekiem. Skaidrs ir viens - katrs no tiem liek izkāpt ārpus komforta zonas. Un tieši to mēs Tev vēlamies sniegt. Piedzīvojumu, kur uzsvars tiek likts nevis uz naktsmāju un transportlīdzekļu ērtumu, ēdienreižu greznību, bet gan ceļā redzēto, nogurumā sajusto un eiforijā izbaudīto. Pirms piesakies piedzīvojumam, ieklausies sevī un atbildi: "Vai es to patiešām gribu? Vai es gribu nezināt, kur gulēšu nākamo nakti, vai es esmu ar mieru nīkt stundām busiņā, lai ieraudzītu neaizmirstamu ainavu? Vai es gribu gandrīz izlaist garu no piepūles, lai uz mirkli pabāztu galvu virs mākoņiem kāda kalna smailē? Vai es gribu būt sasodīti noguris, bet tieši tāpēc laimīgs?"  Ja Tava atbilde ir jā, gaidām Tevi savā komandā! 

Ja vēlies doties šajā piedzīvojumā jeb Tev ir papildjautājumi, droši aizpildi zemāk redzamo formu un mēs ar Tevi sazināsimies! Un apskati zem\ak redzamo galeriju un vebināru iedvesmai:).
Karaļa taka Zviedrijā. Galerija 

Augustā HIL komanda devās aiz Polārā loka pieveikt lielāko daļu slavenās Karaļa takas jeb Kungslade Zviedrijā. Šajā foto stāstā redzams, kā mums veicās takas populārākajā posmā no Abisko līdz Vakkotavare, uzkāpjot arī uz Zviedrijas jumta - Kabnekeise. 

Vebinārs par Karaļa taku Zviedrijā