Jotunheimenas Nacionālais parks 

Pārgājiens Norvēģijā. 10 dienas. 21.08.20. - 31.08.20.  EUR 490.

Vēlies būt kopā tikai ar dabu un saviem domubiedriem, retos gadījumos vien satiekot kādu citu ceļinieku? Pievienojies, iespējams, mežonīgākajā savas dzīves piedzīvojumā. Dosimies baudīt Norvēģijas skarbo un krāšņo dabu agrā rudenī. Ceram uz laika veča labvēlību un rudens krāsu daudzveidību. Visu iedzīvi nesīsim līdzi, tātad jārēķinās ar no 15 līdz 20 kg smagām somām. Nakšņosim teltīs, bet nepieciešamības gadījumā varēsim tverties brīvdienu mājiņās. Ceļš mūs vēdīs cauri pirmatnīgajiem mežiem, pa purviem un applūdušām pļavām, gar upēm, ezeriem un pāri kalnu korēm. Mērķis ir sasniegt Jotunheimenas Dabas parku, un piedzīvojumu noslēgt ar trīs dienu pastaigu parka fantastiskajos kalnos. Lai paņemtu līdzi visu nepieciešamo ekipējumu, ceļosim ar busiņu, izmantojot prāmja pakalpojumus uz Stokholmu.

Piedzīvojuma plāns:

21.08.20. izbraukšana uz Stokholmu ar prāmi.
22.08.20. pārbrauciens no Stokholmas uz Liellehameras komūnu, kur izveidojam pirmo nometni pirms došanās pārgājienā.
23.08.20. - 26.08.20.  dodamies maršrutā un baudām dabas varenību. Kopējā pieveicamā distance šajās 4 dienās būs aptuveni 80 km, un tie, kas ir devušies tādos piedzīvojumos, zina, ka 20 līdz 30 km dienā interesantā reljefā ar iedzīvi uz muguras, ir izaicinājums. Rēķinies ar neprognozējamiem laika apstākļiem, slapjam kājām, noberztām mugurām, nodegušiem deguniem, un tas viss ar pavisam nelielām pārtikas porcijām ēdienreizēs. Tādēļ, pirms piesakies, rūpīgi izvērtē savas iemaņas, psihisko stāvokli un sagatavotības pakāpi. Mūs sagaidīs straujas kalnu upītes, sulīgi meži, slapji purvi, kalnu pārejas un elpu aizraujoši skati. Precīzas nakts vietas mēs nenosakām, jo nav nekā burvīgāka kā absolūta brīvības sajūta, dodoties dabā un izraugoties nakts vietu katru vakaru atbilstoši dienas notikumiem, sagurumam vai laika apstākļiem. Mūsu organismi un bioloģiskie pulksteņi būs tie, kas noteiks piedzīvojuma ritmu un notikumu pavērsienus, un tomēr pieturēsimies pie nospraustā plāna un maršruta.
27.08.20.  - 29.08.20. Sasniedzam Jotunheimenas Dabas parku un dodamies iekarot sniegotās virsotnes. Būs jāpieveic kārtīgi attālumi un jāsasniedz 2465 m. augsta virsotne. Tas nozīmē pamatīgus, vismaz 10 stundas garus pārgājienus katru dienu. 29.08.20.Vakarā ierodamies miestiņā Gjendesheim, un dodamies uz naktsmājām. 
30.08.20.  Agri no rīta izbraucam uz Stokholmu un vakarā uz prāmja nosvinam paveikto.
31.08.20.  Ierodamies Rīgā un dodamies savās gaitās.

 Piedzīvojuma izmaksas ir 490 EUR, vietu skaits ir ierobežots. Izmaksās ir iekļauts:

 • Prāmja biļetes LV– Stokholma – LV (B klases kajītes);
 • Pārbrauciens ar mikroautobusu Stokholma – Liellehamera – Gjendesheimena - Stokholma;
 • Nakts  kotedžā pirms braukšanas mājās; 
 • Izstrādāts maršruts;
 • Trīs ēdienreizes dienā - pārgājiena laikā, bet rēķinies ar zaudētiem kg;
 • Atbalsta busiņa serviss. Nevajadzīgo mantu pārvešana, kārumu pasūtīšana un evakuācijas iespējas;
 • Palīdzība ekipējuma iegāde un teicamas atlaides vienā no labākajiem outdoor lietu veikaliem Rīgā.

Pašam jāparūpējas par:

 • Ekipējumu 7 dienu piedzīvojumam dabā. To atrunāsim ar katru dalībnieku atsevišķi, un vajadzības gadījumā palīdzēsim to iegādāties vai iznomāt, bet ņemat vērā, ka komanda būs tik stipra, cik tās vājākais posms.
 • Teicamu mugursomu, jo visas mantas nesīsim līdzi 
 • Iecienītākajiem našķiem, kas papildinātu ēdienreizes un iedotu kaloriju triecien devas.
 • Līdzekļus personīgajiem izdevumiem, jo ceturtajā un septītajā pārgājiena dienā būs iespējas tos patērēt nelielā bāriņā.

Apmaksas info:

 • Lai rezervētu piedzīvojumu, jāveic EUR 240 iemaksa.
 • Atsakoties no ceļojuma līdz 21.06.20., tiek ieturēti EUR 100 no iemaksātās summas.
 • Atsakoties no ceļojuma pēc 21.06.20., iemaksātā nauda netiek atgriezta.
 • Pilna pasākuma naudas iemaksa jāveic ne vēlāk kā 21.06.20. 
Mūsu komandas uzdevums ir asistēt dalībnieku viņa individuālajā pieredzē, dodoties ārpus ierastās komforta zonas. Nevienu no mūsu piedzīvojumiem nevar saukt par komfortablu. Kāds no tiem ir nedaudz ērtāks, bet kāds pavisam skarbs un liek pasvīst pat pieredzējušiem ceļiniekiem. Skaidrs ir viens - katrs no tiem liek izkāpt ārpus komforta zonas. Un tieši to mēs Tev vēlamies sniegt. Piedzīvojumu, kur uzsvars tiek likts nevis uz naktsmāju un transportlīdzekļu ērtumu, ēdienreižu greznību, bet gan ceļā redzēto, nogurumā sajusto un eiforijā izbaudīto. Pirms piesakies piedzīvojumam, ieklausies sevī un atbildi: "Vai es to patiešām gribu? Vai es gribu nezināt, kur gulēšu nākamo nakti, vai es esmu ar mieru nīkt stundām busiņā, lai ieraudzītu neaizmirstamu ainavu? Vai es gribu gandrīz izlaist garu no piepūles, lai uz mirkli pabāztu galvu virs mākoņiem kāda kalna smailē? Vai es gribu būt sasodīti noguris, bet tieši tāpēc laimīgs?"  Ja Tava atbilde ir jā, gaidām Tevi savā komandā! 

Ja vēlies doties šajā piedzīvojumā jeb Tev ir papildjautājumi, droši aizpildi zemāk redzamo formu un mēs ar Tevi sazināsimies! Kā arī iedvesmai apskati zemāk esošās galerija sun video stāstus :).Pārgājiens Norvēģijā. Galerija

Organizējot garo distanču pārgājienus vairākās valstīs, Norvēģija tomēr ir viena no favorītvalstīm. Tās skarbā, ziemeļnieciskā daba un neatkārtojamie skati neļauj vilties ne reizi, dodoties piedzīvojumā. Arī šoreiz mūsu HIL komanda zināja, kam dodas pretī un izbaudīja visu par 100%. Lietu, vēju, aukstumu un karstumu. Vētru un varavīksni, upes, ezerus, kalnus un purvus. Mēs pieveicām vidēji 30 km dienā, un saguruši vakaros devāmies gulēt ar tumsu, lai jau ar rītausmu celtos augšā pretī jaunās dienas sagatavotajiem piedzīvojumiem. Mēs pavadījām nedēļu dabiskā ritmā, aizmirstot ikdienas rūpes, un baudījām savas personīgās attiecības ar māti dabu. Foto - mūsu pārgājienu draugs Raimonds Bricis. Pievienojies šī gada piedzīvojumam!


Vebinārs par pārgājienu Norvēģijā 

Dienas tēma – nedēļas pārgājiens Norvēģijā Jotunheimenas Dabas parkā un ekipējuma izvēle. Šoreiz pamatīgāk parunāsim tieši par pārgājienu ekipējumu - apģērbu, apaviem, somām, guļammaisiem, paklājiņiem, teltīm, ceļojuma traukiem un citiem aktuāliem gadžetiem.


Fotostāsts

Foto stāstījums par piedzīvoto, dodoties 200 km garā un 11 dienas ilgā un mežonīgā pārgājienā Norvēģijā uz Jotunheimenas dabas parku. Vēstījumā bildes ir nerediģētas un tekošā secībā, ļaujot izdzīvot piedzīvojumu kopā ar mums.


Pārgājiena vadītājas Ilzes Krieviņas atskats piedzīvotajā


Pārgājiens Norvēģijā