Pārgājiens The High Coast Trail

01.05. - 10.05.20. Zviedrija. 130 km.

Zviedrijai raksturīgi meži, noslēpumainas pludmales, iespaidīgas ainavas no piekrastes kalniem, ceļi un meža taciņas, ciematiņi un Skuleskogen Nacionālais parks. Dosimies 130 km garā un 6 dienas ilgā pārgājienā, izmantojot ērti iekārtotu pārgājienu taku “High Coast Trail”, kas sākas no divu māju miestiņa Hornöberget un beidzas pilsētiņā Örnsköldsvik. Nosaukums jau daudz ko izsaka. Pārgājiens vīsies netālu no Baltijas jūras, un ainavas, kuras mums ik pa laikam pavērsies, būs apbrīna vērtas.

Šīs piedzīvojumus nekādā ziņā nav ierindojams zvērīgu izaicinājumu sarakstā. Tomēr tas spēj sagādāt pārbaudījumu tiem, kas dosies šādā piedzīvojumā pirmo reizi un gandarījumu jau pieredzējušiem pārgājienu dalībniekiem. Nakšņosim teltīs un meža namiņos, kuri negantos laika apstākļos varēs nodrošināt ar siltumu un sausu, bet cietu lāvas guļvietu. Visu savu iedzīvi nesīsim līdzi, un tomēr mums būs arī neliela papildus drošība, jo kā minums katru otro dienu mūs apciemos atbalsta grupas busiņš ar svaigiem pārtikas krājumiem.

Piedzīvojuma plāns:
01.05. Plkst. 16.00 izbraucam no Rīgas ar prāmi uz Stoklholmu.
02.05. Pavadām dienu ceļā uz pārgājiena sākumpunktu Hornöberget, nakšņojam kempingā.
03.05 līdz 08.05. Piedzīvojums, meži, takas, ceļi, ezeri, klintis, sūnas, akmeņi un smiltis. Finišējam Örnsköldsvik un dodamies uz kempingu atpūsties.
09.05. Agri no rīta izbraucam uz Stokholmu, lai jau pēcpusdienā būtu uz prāmja.
10.05. Ierodamies Rigā un bruņojušies ar jaunu enerģijas devu un neaizmirstamiem iespaidiem izklīstam pa mājām.

Transports - Tallink prāmis Rīga - Stokholma - Rīga un deviņvietīgs mikroautobuss.
Dzīvošana - Nakšņosim teltīs un vajadzības gadījumos trases namiņos. Pārgājiena sākumā un beigās oficiālā kempinga vietā, bet pirmo un pēdējo nakti uz prāmja B klases kajītēs.
Pārtika - izņemot laiku, ko pavadīsim uz prāmja, mēs parūpēsimies par kopīgām brokastīm, pusdienām un vakariņām, bet pārgājiena laikā pārtikas svaru priekš katrs dienas izdalīsim starp visiem dalībniekiem.
Ekipējums - pieredzes bagātie zinās paši, bet tiem, kuriem tas būs nepieciešams - sniegsim atsevišķas konsultācijas un palīdzēsim ar to iegādi vai nomu. Pilno ekipējuma sarakstu meklē šeit
Laika apstākļi - zemākā temperatūra 0 grādi un augstākā + 25. Lietus iespējamība 30 %. Ar pareizo ekipējumu ideāls pārgājiena laiks :).

Piedzīvojuma brauciena izmaksas ir 490 EUR, kurās ir iekļauts:
Brauciens ar 9 vietīgu mikroautobusu Stokholma - Hornöberget - Stokholma.
Prāmja biļetes Rīga - Stokholma- Rīga (B klases kajīte bez loga).
Brokastu, pusdienu un vakariņu izejvielas pārgājienā laikā.
Atbalsta busiņa serviss. Nevajadzīgo mantu pārvešana, kārumu pasūtīšana un evakuācijas iespējas.
Teicamas atlaides Ceļotājs.com.

Pašam būs jāparūpējas un jārēķinās ar papildus izdevumiem:
Atbilstošu apģērbu un ekipējumu.
Ēšanas reizēm uz prāmja.
Kārumiem ar ko palutināt sevi pārgājiena laikā.
Labu ceļojuma apdrošināšanu.


Apmaksas info:
Piedzīvojuma izmaksas ir EUR 490.
Lai rezervētu piedzīvojumu, jāveic EUR 190 iemaksa.
Atlikušais maksājums - EUR 300, jāveic ne vēlāk kā 01.03.20.
Atsakoties no ceļojuma līdz 01.03.20., tiek ieturēti EUR 80 no iemaksātās summas.
Atsakoties no ceļojuma pēc 01.03.20., iemaksātā nauda diemžēl netiek atgriezta.
Ja piesakies piedzīvojumam pēc 01.03.20., jāveic pilns maksājums.
Iespējams individuāls maksājuma grafiks. 

Mūsu komandas uzdevums ir asistēt dalībnieku viņa individuālajā pieredzē, dodoties ārpus ierastās komforta zonas. Nevienu no mūsu piedzīvojumiem nevar saukt par komfortablu. Kāds no tiem ir nedaudz ērtāks, bet kāds pavisam skarbs un liek pasvīst pat pieredzējušiem ceļiniekiem. Skaidrs ir viens - katrs no tiem liek izkāpt ārpus komforta zonas. Un tieši to mēs Tev vēlamies sniegt. Piedzīvojumu, kur uzsvars tiek likts nevis uz naktsmāju un transportlīdzekļu ērtumu, ēdienreižu greznību, bet gan ceļā redzēto, nogurumā sajusto un eiforijā izbaudīto. Pirms piesakies piedzīvojumam, ieklausies sevī un atbildi: "Vai es to patiešām gribu? Vai es gribu nezināt, kur gulēšu nākamo nakti, vai es esmu ar mieru nīkt stundām busiņā, lai ieraudzītu neaizmirstamu ainavu? Vai es gribu gandrīz izlaist garu no piepūles, lai uz mirkli pabāztu galvu virs mākoņiem kāda kalna smailē? Vai es gribu būt sasodīti noguris, bet tieši tāpēc laimīgs?"  Ja Tava atbilde ir jā, gaidām Tevi savā komandā! 

Ja vēlies doties šajā piedzīvojumā jeb Tev ir papildjautājumi, droši aizpildi zemāk redzamo formu un mēs ar Tevi sazināsimies! Kā arī apskati zemāk redzamo galeriju un aprakstu inspirācijai :).

The High Coast Trail. Galerija

Pagājušajā nedēļā pavasara lēno un nesteidzīgo versiju HIL, īpaši omulīgā sastāvā, izbaudīja Baltijas jūras Zviedrijas piekrastē. High Coast trail takas kalni, kas ievērojami ar to, ka izniruši no jūras vien pirms 9000 gadiem, ar tik pat ievērojmu ātrumu turpina celties pretī mākoņiem. Neskaitāmie fjordi, klinšainas salas un dabas parki un rezervāti, kuros liegta auto satiksme, padarīja šo pārgājienu patiesi tuvu dabai un tās varenumam. Skaistuma un elpu aizraujošu skatu bija tik daudz, ka HIL komanda pieveica veselus 168km, ceļvežos oficiāli norādīto 128km vietā. Pievienojies nākamajam High Coast Trail pārgājienam, kas būs vēl nedaudz augstāks kā līdz šim ;)

Zviedrija - The High Coast Trail

Teksta autore - Ilze Krieviņa (Ilzes blogs, kur daudz foršu piedzīvojumu aprakstu). 


Laiks lido un pat nemani kā laicīgā darba dzīve ievelk, atņemot lielāko kaislību - ceļot. 10 mēnešus aizsēdējusies birojā ar pilnu nāsi metos kārtējā HIL piedzīvojumā. Vienalga kur, ka tikai dabā un tālāk no telefonu sakariem. Izvēle krīt 6 dienu pārgājienam Zviedrijā, pa klasisku iezīmētu taku - The High Coast Trail.
Neatceros, kad tik ļoti būtu bijusi izslāpusi pēc brīvdienām! Jau ierodoties Rīgas ostā atslēdzu telefona ienākošos zvanus un pirmie soļi ar somām ved uz kuģa pirmo bāru, nevis ierasto kajīti, lai notriektu kuponus vēsajā alus kausā un sajustu izdomātu brīvību.

Trasīte atrodas Zviedrijas vidus daļā, vijoties gar Botnijas līča piekrasti. Brīžiem ievedot mežu brūkleņu pļavās, reizēm pie ūdeņiem, bet reizēm tomēr arī uz asfaltu caur klusiem ciematiņiem.

Pirmo nakti pirms lielā starta, pārlaižam teltī. Oktobra rudens dzestrums liek par sevi manīt. Toties katra nākošā naktsmītne kvalitātes ziņā aug ģeometriskās progresijas ātrumā. Ceļinieku namiņš pēc namiņa ar vien omulīgāks un omulīgāks.

Viss siltāk atmiņā palicis viens kalna galā. Lieliskā kompānijā ieklausīties pašu sarūpētās malkas sprakšķos kamīnā un lietū, kas dauzās pa bleķa palodzēm, mēs aplīti kustinām mazu balzāma biķerīti, liekot sarunām un smiekliem kļūt ar vien sirsnīgākiem un sirsnīgākiem. Tad kārtējais "stūķītis" no Martiņa kulinārijas grāmatas sveču gaismā un ceļotāji saguruši sagulst ciešā rindiņā uz grīdas, iedrošinot cits citu ar  Lotes šausmu stāstiņu.

Nākamajā naktsmītnē, ko sasniedzām jau tumsā pārsteigums ar izmēru. Iepriekš jāsarunā, kurš kājās stāvēs, kurs uz lāviņas pasēdēs un kurš vel ārā pagaidīs. Bet vieta fantastiska - purvs! Meičuki tumsas aizsegā vēl metās kailajai peldei purva baseiniņā durvju priekšā, tik es palieku drebinādamās un noraugos uz dullām no dullākajām. Rūdīšanās skolas drosme mani atstājusi tieši tajā brīdī. Tik Mārtiņa virtuves šedevrs ļauj sasildīt rokas ar bleķa bļodiņu un puncīti piepildīt ar gardu putru. Miers mājiņā iestājās ātri, jo alus krājumi izsīkusi iepriekšējā vakarā pie kamīna.

Ā, jā un protam jāpiemin zvēriņu ballītē atpakaļ ceļā uz prāmja iemēģinot "silent disco". Te nu gan pārsteigumam atvērās visi ceļa biedri, arī tie, kas ikdienā mazliet klusāki. Izrādās dažam labam iekšā snauž tāds labs deju grīdas pavēlnieka gars!

Runā ka šajā ceļojumā esot bijis daudz lietus, bet es neko tādu nespēju restaurēt prātā. Par cik bilžu ir tikai no saulainajiem mirkļiem, man šis piedzīvojums ir viena vienīga saule! Statistika rāda nočāpotus 163 km. Tajos noķēru milzīgu laimes un iekšējās brīvības sajūtu, kuru izdevās noturēt sevī vēl ilgi pēc tam.