GR20 pārgājiens Korsikas virsotnēs 

29.05. - 14.06.20. ~ 200 km. 760 EUR


HIL komanda nu jau ceturto gadu vasaras sākumā dodas pieveikt slaveno GR20 trasi Korsikā. Viens no krāšņākajiem un grūtākajiem pārgājieniem Eiropā gaida Tevi! Spēku samērs šādā piedzīvojumā ir relatīvs, tomēr ir dienas, kad pat pieredzējuši dalībnieki atdzīs GR20 izaicinājumu. Pārgājienu trase, kas vijas kalnu virsotnēs Korsikas salā un ir vairāk kā 200 km gara, tiek ierindota kā viena no skaistākajām trasēm pasaulē. Tā ir slavena ar krāšņiem skatiem, galvu reibinošām virsotnēm un ievērojamo grūtības pakāpi. Lai arī tās veikšanai nav nepieciešams speciāls kalnu inventārs, tomēr tur būs daudz ķēžu posmu, šauru taku un pat bezceļu starp klints bluķiem. Tradicionāli trase tiek iedalīta 15 pārgājiena dienās ar kāpumiem līdz pat 1300 m dienā. Mēs, taupot savas dārgās atvaļinājuma dienas, to centīsimies pieveikt 12 dienās. Draugi! Dodaties uz sporta zāli, veicat ik dienas 100 pietupienus, skrienat krosiņus un trenkājat sevi visos iespējamajos veidos. Tad, kad saprotat, ka esat gatavi - piesakāties. Jo mēs dodamies pārbaudīt savus fiziskos un garīgos spēkus, sākot jau ar brīdi, kad iesēžamies busiņā Rīgā. Tā būs katra mūsu individuālā cīņa ar saviem dēmoniem un spēku robežām.

Ar ko rēķināties?

Brauciens ar mikroautobusu - vismaz 36 h garš. Pēc tam vēl prāmis uz Korsiku un nokļūšana trases sākumpunktā.

Avio - saskaņojot to ar HIL ir iespējams vienoties par pievienošanos grupai jau Korsikā vai Itālijā.

Pārgājiens - celšanās 6 no rīta, ceļā tiks pavadītas vismaz 6 līdz pat vienu dienu 12 stundas. Kāpumi no dažiem simtiem metru līdz pat pusotram kilometram. Obligāta pieredze trekingā pa kalniem, pašam nesot savu iedzīvi, lai dalībniekam ikdienas slodze nebūtu nekāds pārsteigums.

Laika apstākļi - Ceram uz mazākām ceļinieku masām kā vasaras vidū, bet līdz ar to jārēķinās arī ar daudzveidīgākiem laika apstākļiem. Karstas dienas, aukstas naktis un neprognozējamas lietus šaltis. Jābūt gatavam uz visiem iespējamajiem laika apstākļiem.

Nakšņošana - mitināsimies trasē ierīkotās atpūtas vietās - kempingos. Rēķināties, ka gulēt nāksies teltī. Naktsmājas mūs lutinās ar iespēju pagatavot ēdienu, dzeramo ūdeni, pārsvarā aukstām dušām, sausām un parastām tualetēm, un jautriem vakariem. Pēdējās nakts, ja iekļaujamies 12 pārgājiena dienās, dzīvojam viesnīciņā kādā no salas piejūras ciematiņiem.

Pārtika - pārgājiena dienās kopīgi pagatavojamās pusdienas un vakariņās ir iekļautas cenā, bet par brokastīm katrs parūpējas pats. Var nest līdzi vai našķēties uz vietas kempinga veikaliņos.

Ekipējums - speciālais kalnu ekipējums nav nepieciešams. Līdzi ņemam pašu minimumu, lai nebūtu jāstiepj lieks svars. Ņemot vērā, ka pasākums nav domāts absolūtam iesācējam, tad līdzi ņemamo lietu sarakstu katrs būs spējīgs izanalizēt pats. Tas, kam līdzi jābūt obligāti: guļammaiss, paklājiņš, atbilstošs apģērbs, ūdens konteiners (pudele, sistēma utt.), savukārt busiņā droši varēs samest iekšā visu, ko vien kārojas, lai justos ērti un omulīgi turpceļā un mājupceļā.

Piedzīvojuma plāns:

29.05. agri no rīta dodamies ceļā un braucam vismaz 36 h;
30.05. turpinām braucienu un vakarā vai pa nakti uz 31.05. pārceļamies ar prāmi pāri uz Korsiku;
31.05. ierodamies trasē Conca, kura atrodas salas D daļā un sākam piedzīvojumu;
31.05. līdz 11.06. veicam izaicinājumu;
12.06. rezerves pārgājiena diena vai atpūta;
13.06. sākam mājupceļu apgrieztā secībā;.
14.06. ierodamies Rīgā.

Pasākuma izmaksas ir 760 EUR, kurās ir iekļauts:

Brauciens ar mikroautobusu Rīga - Korsika -  Rīga (5200 km).
Prāmja biļetes uz Korsiku un atpakaļ uz cietzemi.
Apmaksātu telts vietu kempingos.
Pēdējās dienas naktsmājas Koriskā.   
Transporta pakalpojumi Korsikā.
Iespēju izmantot atbalsta busiņa pakalpojumus.
Pārgājiena laikā divas askētiskas ēdienreizes dienā. 
Palīdzība ekipējuma iegādē un teicamas atlaides vienā no labākajiem outdoor lietu veikaliem Rīgā.

Pašam dalībniekam jāparūpējas par:

Izcilu ceļojuma apdrošināšanu.
Pārtikas krājumiem brokastīm pārgājiena laikā un ēdienreizēm ceļā uz Korsiku.
Naudas līdzekļus uzdzīvei pa ceļam uz Korsiku, pārgājiena laikā un mājupceļā.
Atbilstošu ekipējumu un apģērbu.

Apmaksas info:

Lai rezervētu piedzīvojumu, jāveic EUR 350 iemaksa.
Atlikušais maksājums - EUR 410, jāveic ne vēlāk kā 29.03.20.
Atsakoties no ceļojuma līdz 29.03.20., tiek ieturēti EUR 180 no iemaksātās summas.
Atsakoties no ceļojuma pēc 29.03.20., iemaksātā nauda netiek atgriezta.
Ja piesakies piedzīvojumam pēc 29.03.20., jāveic pilns maksājums. 
Iespējams individuāls apmaksas grafiks. 

Mūsu komandas uzdevums ir asistēt dalībnieku viņa individuālajā pieredzē, dodoties ārpus ierastās komforta zonas. Nevienu no mūsu piedzīvojumiem nevar saukt par komfortablu. Kāds no tiem ir nedaudz ērtāks, bet kāds pavisam skarbs un liek pasvīst pat pieredzējušiem ceļiniekiem. Skaidrs ir viens - katrs no tiem liek izkāpt ārpus komforta zonas. Un tieši to mēs Tev vēlamies sniegt. Piedzīvojumu, kur uzsvars tiek likts nevis uz naktsmāju un transportlīdzekļu ērtumu, ēdienreižu greznību, bet gan ceļā redzēto, nogurumā sajusto un eiforijā izbaudīto. Pirms piesakies piedzīvojumam, ieklausies sevī un atbildi: "Vai es to patiešām gribu? Vai es gribu nezināt, kur gulēšu nākamo nakti, vai es esmu ar mieru nīkt stundām busiņā, lai ieraudzītu neaizmirstamu ainavu? Vai es gribu gandrīz izlaist garu no piepūles, lai uz mirkli pabāztu galvu virs mākoņiem kāda kalna smailē? Vai es gribu būt sasodīti noguris, bet tieši tāpēc laimīgs?"  Ja Tava atbilde ir jā, gaidām Tevi savā komandā! 

Ja vēlies doties šajā piedzīvojumā jeb Tev ir papildjautājumi, droši aizpildi zemāk redzamo formu un mēs ar Tevi sazināsimies. Un apskati zemāk redzamās galerijas un video stāstus! :)