GR20 pārgājiens Korsikā

31.05. - 16.06. 200 km.

Viens no krāšņākajiem un grūtākajiem pārgājieniem Eiropā gaida Tevi! Spēku samērs šādā piedzīvojumā ir relatīvs, tomēr ir dienas, kad pat pieredzējuši dalībnieki atdzīst GR20 izaicinājumu. Pārgājienu trase, kas vijas kalnu virsotnēs Korsikas salā un ir vairāk kā 200 km gara, tiek ierindota kā viena no skaistākajām trasēm pasaulē. Tā ir slavena ar krāšņiem skatiem, galvu reibinošām virsotnēm un ievērojamo grūtības pakāpi. Lai arī tās veikšanai nav nepieciešams speciāls kalnu inventārs, tomēr tur būs daudz ķēžu posmu, šauru taku un pat bezceļu starp klints bluķiem. 

Tradicionāli trase tiek iedalīta 15 pārgājiena dienās ar kāpumiem līdz pat 1300 m dienā. Mēs, taupot savas dārgās atvaļinājuma dienas, to centīsimies pieveikt 12 dienās. Draugi! Dodaties uz sporta zāli, veicat ik dienas 100 pietupienus, skrienat krosiņus un trenkājat sevi visos iespējamajos veidos. Tad, kad saprotat, ka esat gatavi - piesakāties. Jo mēs dodamies pārbaudīt savus fiziskos un garīgos spēkus, sākot jau ar brīdi, kad iesēžamies busiņā Rīgā. Tā būs katra mūsu individuālā cīņa ar saviem dēmoniem un spēku robežām.

Ar ko rēķināties?

 • Brauciens ar mikroautobusu - vismaz 36 h garš. Pēc tam vēl prāmis uz Korsiku un nokļūšana trases sākumpunktā.
 • Avio - saskaņojot to ar HIL ir iespējams vienoties par pievienošanos grupai jau Korsikā vai Itālijā.
 • Pārgājiens - celšanās 6 no rīta, ceļā tiks pavadītas vismaz 6 līdz pat vienu dienu 12 stundas. Kāpumi no dažiem simtiem metru līdz pat pusotram kilometram. Obligāta pieredze trekingā pa kalniem, pašam nesot savu iedzīvi, lai dalībniekam ikdienas slodze nebūtu nekāds pārsteigums.
 • Laika apstākļi - jūnija sākums ir oficiālās sezonas atklāšana šai trasei. Ceram uz mazākām ceļinieku masām kā vēlākajos vasaras mēnešos, bet līdz ar to jārēķinās arī ar neizkusušu sniegu. Karstas dienas, aukstas naktis un neprognozējamas lietus šaltis. Jābūt gatavam uz visiem iespējamajiem laika apstākļiem.
 • Nakšņošana - mitināsimies trasē ierīkotās atpūtas vietās - kempingos. Rēķināties, ka gulēt nāksies teltī. Naktsmājas mūs lutinās ar iespēju pagatavot ēdienu, dzeramo ūdeni, pārsvarā aukstām dušām, sausām un parastām tualetēm, un jautriem vakariem. Pēdējās nakts, ja iekļaujamies 12 pārgājiena dienās, dzīvojam viesnīciņā kādā no salas piejūras ciematiņiem.
 • Pārtika - pārgājiena dienās kopīgi pagatavojamās pusdienas un vakariņās ir iekļautas cenā, bet par brokastīm katrs parūpējas pats. Var nest līdzi vai našķēties uz vietas kempinga veikaliņos.
 • Ekipējums - speciālais kalnu ekipējums nav nepieciešams. Līdzi ņemam pašu minimumu, lai nebūtu jāstiepj lieks svars. Ņemot vērā, ka pasākums nav domāts absolūtam iesācējam, tad līdzi ņemamo lietu sarakstu katrs būs spējīgs izanalizēt pats. Tas, kam līdzi jābūt obligāti: guļammaiss, paklājiņš, atbilstošs apģērbs, ūdens konteiners (pudele, sistēma utt.), savukārt busiņā droši varēs samest iekšā visu, ko vien kārojas, lai justos ērti un omulīgi turpceļā un mājupceļā.

Piedzīvojuma plāns:
31.05.19. agri no rīta dodamies ceļā un braucam vismaz 36 h;
01.06.19. turpinām braucienu un 01.06. vakarā vai pa nakti uz 02.06. pārceļamies ar prāmi pāri uz Korsiku;
02.06.19. ierodamies trasē Conca, kura atrodas salas D daļā un sākam piedzīvojumu;
03.06.19. līdz 12.06.18. pieveicam izaicinājumu;
13.06.19. rezerves pārgājiena diena vai atpūta;
14.06.19. sākam mājupceļu apgrieztā secībā;
16.06.19. ierodamies Rīgā.

Piedzīvojuma izmaksas ir 760 EUR par kuriem katrs dalībnieks iegūst tiesības uz:

 • Brauciens ar mikroautobusu Rīga - Korsika - Rīga (5200 km).
 • Prāmja biļetes uz Korsiku un atpakaļ uz cietzemi.
 • Apmaksātu telts vietu kempingos.
 • Pēdējās dienas naktsmājas Koriskā.
 • Transporta pakalpojumi Korsikā.
 • Iespēju izmantot atbalsta busiņa pakalpojumus.
 • Pārgājiena laikā divas askētiskas ēdienreizes dienā.
Pašam dalībniekam jāparūpējas par:
 • Labu ceļojuma apdrošināšanu.
 • Pārtikas krājumiem brokastīm pārgājiena laikā un ēdienreizēm ceļā uz Korsiku.
 • Naudas līdzekļus uzdzīvei pa ceļam uz Korsiku, pārgājiena laikā un mājupceļā.
 • Atbilstošu ekipējumu un apģērbu.

Ja vēlies doties šajā piedzīvojumā jeb Tev ir papildjautājumi, droši aizpildi zemāk redzamo formu un mēs ar Tevi sazināsimies!

GR 20 Korsikas pārgājiena galerija

2018. gada pavasara HIL komandas piedzīvojums GR20 trasē Korsikā.

GR 20 pārgājiena video atskatiVebinārs par GR20 trasi Korsikā


LR5 raidījums "80 Dziesmas ap zemeslodi: Korsika" 

80 Dziesmas ap zemeslodi: Korsika