Pārgājiens Portugālē "The Fisherman's Trail"

22.10.19. - 29.10.19. ~ 155 km.


Klinšaini krasti, milzīgi okeāna viļņi, kuri šķeļas pret tiem. Saule, vējš, lietus un vientuļas smilšainas takas, kuras 150 km garumā vedīs mūs uz Sagres ragu pašā Portugāles galējā punktā. Nelieli ciematiņi un pilsētas, Nacionālā parka dabas skati un fantastiskas ainavas ir tas, kas mūs sagaidīs šajā piedzīvojumā. Mēs izmantosim speciāli iekārtotu pārgājienu taku, kura 2016. gadā tika izveidota, apvienojot līdz šim savstarpēji nesaistītas vietējo iedzīvotāju un zvejnieku takas piekrastē, kā rezultātā arī loģisks takas nosaukums - Fishermens Trail. Nakšņosim gan ceļiniekiem domātās naktsmītnēs, gan hosteļos un hoteļos.

Mēs trausīsim ar roku putekļus nost no sasvīdušam pierēm. Mēs smiedamies novilksim nost cepures un kapuces, lai pavērstu sejas augšup, ja gāzīs lietus. Mēs taupīsim ūdeni, kad tas ies uz beigām un iemalkosim vīnu krodziņā, kad to sasniegsim pēc nogurdinošas dienas gājiena. katrs jūras asara vai oktopusa kumosiņš restorāna būs pelnīts. Tas būs ceļinieka cienīgs piedzīvojums, kurā, saskaroties ar grūtībām, mēs novērtēsim arī komfortu.

Kas sagaidāms:

Transports. Turp avio un transfērs no lidostas uz hosteli Porto Covo. No Sagres atgriežamies Lisabonā ar transfera autobusu. Atpakaļ uz Latviju viss apgrieztā secībā.
Dzīvošana. Mitināmies dažāda līmeņa mitekļos. Sākot no īstiem ceļinieku hosteļiem ar desmit divstāvīgām gultām vienā telpā un beidzot ar omulīgiem numuriņiem un viesu namiem.
Ēšana. Brokastis mēs saņemam bonusā savām naktsmītnēm vai arī par to izejvielām parūpēsies HIL. Pusdienas un vakariņas pēc pašu ieskatiem. Varam uz ātru roku uzkost pie veikaliem vai baudīt lēnas maltītes krogos. Cenas veikalos kā Latvijā vai pat zemākas, bet krogos jārēķinās ar no 5 līdz 20 eur par ēdienreizi.
Distances. Lai arī piedzīvojums ir salīdzinoši vienkārši, jo nav jānes līdzi pilns ekipējuma komplekts, tomēr tas nekādā ziņa nav viegls. Piesakoties esiet pārliecināti, ka varat pieveikt paredzamo distanci. Mazākā paredzamā distance 22 km, bet lielākā 35 km. Pārsvarā dienas norma būs pie 26 km. Pavadošā transporta mums nebūs. Dosimies ceļinieka cienīgā ceļā, nesot visu nepieciešamo līdzi, un ejot no punkta uz punktu, paļaujoties tikai uz saviem spēkiem.
Ekipējums. Līdzi rokas bagāžai atbilstoša izmēru mugursoma ar visu nepieciešamo nedēļai. Būs iespēja pārliecināties par to, cik cilvēkam patiesībā maz vajag. Optimālais somas svars ir 10% no paša nesēja svara. Ar tādu saukli arī jāķeras klāt somas pakošanai. Ekipējuma sarakstu meklē šeit
Laikapstākļi. Lietus 20%, tātad galvenais līdzi pančo. Zemākā paredzamā temperatūra 12* un augstākā 30*.

Piedzīvojuma plāns:
22.10.19. Izlidojam no Rīgas uz Lisabonu, un vēlu vakarā dodamies no lidostas uz pilsētiņu okeāna krastā Porto Covo, kur arī nakšņojam.
23.10. - 28.10.19. Baudām savu piedzīvojumu un iegūstam vienīgo patieso īpašumu - emocijas un atmiņas.
28.10.19. Pēcpusdienā dodamies ar transfēra busiņu uz Lisabonu.
29.10.19. Izlidojam no Lisabonas uz Rīgu.

Piedzīvojuma izmaksas ir 670 EUR un tajās ir iekļauts:

 • avio biļetes Rīga - Lisabona - Rīga (ar pārsēšanos);
 • transporta izmaksas  no lidostas uz hosteli,  un otrādi;
 • transporta izmaksas Sagres - Lisabona;
 • nakšņošana hosteļos un viesnīcās visa piedzīvojuma laikā;
 • brokastis izņemot pirmo un pēdējo dienu; 
 • izplānotu un sagatavotu maršrutu;
 • palīdzība iegādājoties vai komplektējot ekipējumu, un atlaidēm vienā no labākajiem Latvijas outdoor veikaliem;
 • piedzīvojuma vadītāja klātesamību visos priekos un bēdās.

Pašam jārēķinās un jāparūpējas par:

 • naudas līdzekļiem apskates objektiem, pārtikai un citiem sev vien zināmiem izdevumiem;
 • ērtiem pārgājienu apaviem un atbilstošu apģērbu, kam jābūt ātri žūstošam un vieglam;
 • somu, kurā visu nepieciešamo  salikt līdzi. Var palasīt daudzos blogus, lai uzzinātu cik maz patiesībā ceļiniekam vajag.
 • izcilu ceļojuma apdrošināšanu.

Apmaksas info: 

 • lai rezervētu piedzīvojumu, ir jāveic 200 EUR iemaksa;
 • atlikušais maksājums 470 EUR ir veicams ne vēlāk kā līdz 22.08.19. 
 • piesakoties piedzīvojumam pēc 22.08.19. ir jāveic pilnas summas iemaksa;
 • Atsakoties no piedzīvojuma līdz 22.07.19., tiek ieturēti 50% no piedzīvojuma izmaksām;
 • Atsakoties no piedzīvojuma pēc 22.07.19. līdz 22.09.19. tiek ieturēti 80 % no piedzīvojuma izmaksām;
 • Atsakoties pēc 22.09.19. iemaksātā nauda diemžēl atgriezta netiek.
 • Ja piesakies piedzīvojumam pēc 22.09.19., jāveic pilns maksājums.
Ja vēlies doties šajā piedzīvojumā jeb Tev ir papildjautājumi, droši aizpildi zemāk redzamo formu un mēs ar Tevi sazināsimies! Un apskati zemāk pieejamās galerijas :)
"Fisherman's Trail" pārgājiena galerija

Laikā, kad Latvijā bija tikko sācies pelēkais drēgnums, HIL komanda devās uz Eiropas pašiem dienvidrietumiem, lai satiktos ar Atlantijas okeānu un vēl nedaudz pagarinātu vasaru. Portugāle mūs sagaidīja ar lietu un viļņiem, kas vējam gaudojot mutuļoja. Taču pēc lietus vienmēr nāk saule, turklāt bieži vien neizpaliekot arī krāšņai varavīksnei. Caur tuksnešainām kāpām, necaurejamiem krūmiem, raganu mežiem, zvejnieku ciematiem, viršu laukiem un plašām, baltām pludmalēm mēs emociju pārpilni nonācām līdz ilgi gaidītajai Sao Vicente sarkanajai bākai - Eiropās pēdējā pieturā pirms Amerikas. Ja arī Tu vēlies, lai Atlantijas okeāns iekaro Tavu sirdi un dvēseli, pievienojies! 

Pargājiens Fisherman's Trail Portugālē


"Fisherman's Trail" aprīļa pārgājiena galerija

Fishermen's trail 155 km garumā aplaimo ar super skatiem, pauguriem, vientuļām takām, ciematiņiem, pilsētiņām, okeānu un gardām ēstuvēm, bet vislielākā vērtībā, kā ierasts, ir foršie cilvēki, kurus ir apvienojusi šī aizraušanās. Cilvēki, kuri ir gatavi pārvarēt savu komforta zonu robežas un, neskatoties ne uz kādām grūtībām, nezaudē možumu un piedzīvojuma garu. Daudziem no mums tas bija grūti, bet tieši tas arī sniedz patiesu gandarījumu. Tiekamies takās!