The Fishermen's Trail pārgājiens

Pārgājiens, 150 km, 17.04.2020 - 24.04.2020, 7 dienas, 670 EUR

Klinšaini krasti, milzīgi okeāna viļņi, kuri šķeļas pret tiem. Saule, vējš, lietus un vientuļas smilšainas takas, kuras 150 km garumā vedīs mūs uz Sagres ragu pašā Portugāles galējā punktā. Nelieli ciematiņi un pilsētas, Nacionālā parka dabas skati un fantastiskas ainavas ir tas, kas mūs sagaidīs šajā piedzīvojumā. Mēs izmantosim speciāli iekārtotu pārgājiena taku, kura 2016. gadā tika izveidota, apvienojot līdz šim savstarpēji nesaistītas vietējo iedzīvotāju un zvejnieku takas piekrastē, kā rezultātā arī loģisks takas nosaukums - The Fishermen's Trail. Nakšņosim gan ceļiniekiem domātās naktsmītnēs, gan hosteļos un hoteļos.

Mēs trausīsim ar roku putekļus nost no sasvīdušam pierēm. Mēs, smiedamies, novilksim nost cepures un kapuces, lai pavērstu sejas augšup, ja gāzīs lietus. Mēs taupīsim ūdeni, kad tas ies uz beigām un iemalkosim vīnu krodziņā, kad to sasniegsim pēc nogurdinošas dienas gājiena. Katrs jūras asara vai oktopusa kumosiņš restorānā būs pelnīts. Tas būs ceļinieka cienīgs piedzīvojums, kurā, saskaroties ar grūtībām, mēs novērtēsim arī komfortu.

Kas sagaidāms:

Transports. Turp avio un transfērs no lidostas uz hosteli Porto Covo. No Sagres atgriežamies Lisabonā ar transfēra autobusu. Atpakaļ uz mājām viss apgrieztā secībā.
Dzīvošana. Mitināmies dažāda līmeņa mitekļos. Sākot no īstiem ceļinieku hosteļiem ar desmit divstāvīgām gultām vienā telpā un beidzot ar omulīgiem numuriņiem un viesu namiem.
Ēšana. Brokastis mēs saņemam bonusā naktsmītnēm vai arī par to izejvielām parūpēsimies mēs - HIL. Pusdienas un vakariņas pēc pašu ieskatiem. Varam uz ātru roku uzkost pie veikaliem vai baudīt lēnas maltītes krogos. Par to katru dienu vienosimies uz vietas, balstoties uz sajūtām. Cenas veikalos kā Latvijā vai brīžiem pat zemākas, bet krogos jārēķinās ar  5 - 20 EUR par ēdienreizi.
Distances. Lai arī piedzīvojums ir salīdzinoši vienkārši, jo nav jānes līdzi pilns ekipējuma komplekts, tomēr tas nekādā ziņā nav fiziski viegls. Piesakoties esi pārliecināts, ka vari pieveikt paredzamo distanci. Mazākā paredzamā distance 22 km, bet lielākā - 35 km. 
Lielākoties dienas vidējā norma būs ap 26 km. Pavadošā transporta mums nebūs. Dosimies ceļinieka cienīgā ceļā, nesot visu nepieciešamo līdzi un, ejot no punkta uz punktu, paļauties tikai uz saviem spēkiem.
Ekipējums. Līdzi rokas bagāžai atbilstoša izmēru mugursoma ar visu nepieciešamo nedēļas ilgam piedzīvojumam. Būs iespēja pārliecināties par to, cik cilvēkam patiesībā maz vajag. Optimālais somas svars ir 10% no paša nesēja svara. Ar tādu saukli arī jāķeras klāt somas pakošanai. Ekipējuma sarakstu meklē šeit.
Laika apstākļi. Lietus 20%, tātad līdzi pančo. Zemākā paredzamā temperatūra 12*, bet augstākā 30*.

Pasākuma plāns:

17.04. Izlidojam no Rīgas uz Lisabonu un jau vakarā dodamies no lidostas uz pilsētiņu okeāna krastā - Porto Covo, kur arī atpūšamies un nakšņojam.
18.04  – 23.04. Baudām piedzīvojumu un iegūstam vienīgo patieso īpašumu - emocijas, kuras pārvērtīsies spilgtās atmiņās.
23.04. Pēcpusdienā dodamies ar transfēra busiņu uz Lisabonu. 
24.04. Gandarīti par paveikto, Izlidojam no Lisabonas uz Rīgu.

Piedzīvojuma  izmaksas ir 670 EUR. Tajās ir iekļauts:

avio biļetes Rīga - Lisabona - Rīga; 
transporta izmaksas  no lidostas uz hosteli,  un otrādi;
transporta izmaksas Sagres - Lisabona;
nakšņošana hosteļos un viesnīcās visa piedzīvojuma laikā;
brokastis, izņemot pirmo un pēdējo dienu; 
izplānots un sagatavots maršrutu;
palīdzība iegādājoties vai komplektējot ekipējumu un atlaides vienā no labākajiem Latvijas outdoor veikaliem;
piedzīvojuma vadītāja klātesamība gan priekos, gan izaicinošākos brīžos.

Pašam jārēķinās un jāparūpējas par:

naudas līdzekļiem apskates objektiem, pārtikai un citiem sev vien zināmiem izdevumiem;
ērtiem pārgājienu apaviem un atbilstošu apģērbu, kam jābūt ātri žūstošam un vieglam;
somu, kurā visu nepieciešamo  salikt līdzi. Var palasīt daudzos blogus, lai uzzinātu cik maz patiesībā ceļiniekam vajag;
izcilu ceļojuma apdrošināšanu.

Apmaksas info: Vietu skaits ierobežots - 12 vietas!

Lai rezervētu piedzīvojumu, ir jāveic 300 EUR iemaksa.
Atlikušais maksājums 370 EUR ir jāveic ne vēlāk kā līdz 17.02.20. 
Atsakoties no piedzīvojuma līdz 17.02.20.,tiek ieturēti 220 EUR.
Atsakoties no piedzīvojuma pēc 17.02.20., iemaksātā nauda diemžēl netiek atgriezta.
Piesakoties piedzīvojumam pēc 17.02.20., jāveic pilns maksājums. 
Iespējams individuāls apmaksas grafiks. 

Mūsu komandas uzdevums ir asistēt dalībnieku viņa individuālajā pieredzē, dodoties ārpus ierastās komforta zonas. Nevienu no mūsu piedzīvojumiem nevar saukt par komfortablu. Kāds no tiem ir nedaudz ērtāks, bet kāds pavisam skarbs un liek pasvīst pat pieredzējušiem ceļiniekiem. Skaidrs ir viens - katrs no tiem liek izkāpt ārpus komforta zonas. Un tieši to mēs Tev vēlamies sniegt. Piedzīvojumu, kur uzsvars tiek likts nevis uz naktsmāju un transportlīdzekļu ērtumu, ēdienreižu greznību, bet gan ceļā redzēto, nogurumā sajusto un eiforijā izbaudīto. Pirms piesakies piedzīvojumam, ieklausies sevī un atbildi: "Vai es to patiešām gribu? Vai es gribu nezināt, kur gulēšu nākamo nakti, vai es esmu ar mieru nīkt stundām busiņā, lai ieraudzītu neaizmirstamu ainavu? Vai es gribu gandrīz izlaist garu no piepūles, lai uz mirkli pabāztu galvu virs mākoņiem kāda kalna smailē? Vai es gribu būt sasodīti noguris, bet tieši tāpēc laimīgs?"  Ja Tava atbilde ir jā, gaidām Tevi savā komandā! 

Ja vēlies doties šajā piedzīvojumā jeb Tev ir papildjautājumi, droši aizpildi zemāk redzamo formu un mēs ar Tevi sazināsimies!

"The Fisherman's Trail" aprīļa pārgājiena galerija

Fishermen's trail 155 km garumā aplaimo ar super skatiem, pauguriem, vientuļām takām, ciematiņiem, pilsētiņām, okeānu un gardām ēstuvēm, bet vislielākā vērtībā, kā ierasts, ir foršie cilvēki, kurus ir apvienojusi šī aizraušanās. Cilvēki, kuri ir gatavi pārvarēt savu komforta zonu robežas un, neskatoties ne uz kādām grūtībām, nezaudē možumu un piedzīvojuma garu. Daudziem no mums tas bija grūti, bet tieši tas arī sniedz patiesu gandarījumu. Tiekamies takās!

Video no pārgājiena Portugālē


"The Fisherman's Trail" oktobra pārgājiena galerija

Laikā, kad Latvijā bija tikko sācies pelēkais drēgnums, HIL komanda devās uz Eiropas pašiem dienvidrietumiem, lai satiktos ar Atlantijas okeānu un vēl nedaudz pagarinātu vasaru. Portugāle mūs sagaidīja ar lietu un viļņiem, kas vējam gaudojot mutuļoja. Taču pēc lietus vienmēr nāk saule, turklāt bieži vien neizpaliekot arī krāšņai varavīksnei. Caur tuksnešainām kāpām, necaurejamiem krūmiem, raganu mežiem, zvejnieku ciematiem, viršu laukiem un plašām, baltām pludmalēm mēs emociju pārpilni nonācām līdz ilgi gaidītajai Sao Vicente sarkanajai bākai - Eiropās pēdējā pieturā pirms Amerikas. Ja arī Tu vēlies, lai Atlantijas okeāns iekaro Tavu sirdi un dvēseli, pievienojies!