Pārgājiens Dināru kalnos 

Horvātija, 120 km, 17.08.19. - 27.08.19.

Vienmēr esi sapņojis par pārgājienu Alpos, bet nomāc pilsētu un ceļu rosība un gribētos siltāku laiku? Pievienojies mežonīgam piedzīvojumam Dināru kalnos Horvātijā! Šis Alpu atzars ir mazāk civilizācijas skarts un ļaus līdz ausīm iegrimt dabas krāšņumā, pateicoties tam, ka takas mīsies caur dabas rezervātiem, kur cilvēks daudzviet pat nav spēris kāju, lai ļautu vaļu florai un faunai. Mērojot ~120km, dosimies 6 dienu pārgājienā pāri Velebit kalnu masīva kaļķakmens korēm un ielejām, visu ceļu vērojot Adrijas jūras piekrasti ar tās neskaitāmajām salām. Pieveiksim masīva augstākās virsotnes Vaganski (1757m) un Sveto brdo (1751m), kā arī daudzas citās, nedaudz zemākas, taču ne mazāk iespaidīgas. Iesim cauri Paklenicas nacionālā parka kanjoniem un gar Anića kuk 400m augsto klinšu sienu un viesosimies Horvātijas iespaidīgākajā pazemes alā. Pirms pārgājiena dosimies apkārt gleznainajiem Plitvices ezeriem, bet pēc - badīsim pelnītu atpūtu Ardijas jūras krastā un apskatīsim viduslaiku pilsētu Košice, Slovākijā. Piedzīvojums būs krāšņs gan skatu, gan sajūtu ziņā!

 

Ar ko rēķināties?
Transports - astoņvietīgi mikroautobusi ar kuriem ceļā mērosim ~20 stundas uz katru pusi.
Pārgājiens - celšanās 7 no rīta, ceļā tiks pavadītas vidēji 8 līdz 10 stundas. Kāpumi no dažiem simtiem metru līdz 1000m. Ieteicama pieredze trekingā pa kalniem, pašam nesot līdzi visu iedzīvi. Dienā pieveiksim 15-25km distanci ar tehniski vidēji sarežģītu maršrutu.
Laika apstākļi - karstas dienas līdz pat +30, vēsas naktis ap +15, iespējamas lietus šaltis. Jābūt gatavam jebkādiem laika apstākļiem, kā jau kalnos pienākas.
Nakšņošana - viesnīcas un hosteļi pa ceļam, bet kalnos mitināsimies trases namiņos un teltīs.
Pārtika - HIL parūpēsies par visām ēdienreizēm pārgājiena dienās (kuras būs jānes līdzi pašiem) un brokastīm viesnīcās. Par pārējām ēdienreizēm, t.sk. pārbraucienu laikā katrs parūpējas pats.
Ekipējums - speciālais kalnu ekipējums nav nepieciešams. Līdzi ieteicams ņemt pašu minimumu, lai jānes mazāks svars. Busiņā droši varēs samest iekšā visu, kas vien ienāk prātā ērtai turp un atpakaļ braukšanai.

Piedzīvojuma plāns:
17.08.19. - 5.00 no rīta izbraucam no Rīgas un esam ceļā līdz pat vēlam vakaram, kad ierodamies tranzīta viesnīcā Čehijā.

18.08.19. - Pēc brokastīm dodamies ceļā, pēcpusdienā ierodamies Horvātijā, Plitvices Nacionālajā parkā un dodamies pastaigā apkārt skaistajiem ezeriem un ūdenskritumiem. Pēc pastaigas braucam uz Velebit Nacionālo parku un nakšņojam netālu no trases sākuma, gatavojoties pārgājienam.
19. - 24.08.19. Veltām 6 dienas pārgājienam caur Velebit un Paklenicas nacionālajiem parkiem. Nakšņojam kalnu namiņos un teltīs. Pa retam mūs apmeklēs atbalsta busiņš ar pārtikas krājumiem un ekipējumu, ja nepieciešams.
25.08.19. Atpūtas diena Adrijas jūras krastā, nakšņošana viesnīcā.
26.08.19. Pēc brokastīm dodamies atpakaļ uz Rīgu, vakaru pavadām Košice pilsētā Slovākijā, nakšņošana viesnīcā.
27.08.19. Dienu pavadām ceļā, lai jau vakarpusē ierastos Rīgā.

Piedzīvojuma brauciena izmaksas ir 740 EUR, kurās ir iekļauts:

 • Brauciens ar mikroautobusu Rīga - Horvātija - Rīga;
 • Nakšņošanas viesnīcās, kalnu namiņos un teltsvietās;
 • Maksas ceļi, stāvvietas un citi ar auto saistītie izdevumi;
 • Trīs kopējas ēdienreize pārgājiena dienās un brokastis viesnīcās;
 • Izstrādāts pārgājiena maršruts;
 • Piedzīvojuma vadītajā nepārtrauktu klātesamība pidzīvojuma laikā;
 • Palīdzība ekipējuma iegāde un teicamas atlaides vienā no labākajiem outdoor lietu veikaliem Rīgā.

Pašam jāparūpējas un jārēķinās ar papildus izdevumiem:

 • Labu ceļojuma apdrošināšanu;
 • Personīgiem naudas līdzekļiem ēdienreizēm brauciena laikā un atpūtas dienā, ieejas biļetēm apskates objektos pēc saviem ieskatiem un citiem sev vien zināmiem prieciņa pirkumiem;
 • Pārgājiena ekipējumu.

Apmaksas info:

 • Lai rezervētu piedzīvojumu, jāveic 300 EUR iemaksa;
 • Atlikušais maksājums – 440 EUR, jāveic ne vēlāk kā 20.06.19.;
 • Atsakoties no ceļojuma līdz 20.06.19. - tiek ieturēti EUR no iemaksātās summas;
 • Atsakoties no ceļojuma pēc 20.06.19. - iemaksātā nauda netiek atgriezta;
 • Ja piesakies piedzīvojumam pēc 20.06.19., jāveic pilns maksājums.

Papildus informācija:

 • Nakšņošana, kā jau īstiem dēkaiņiem, sadalot guļvietas uz vietas;
 • Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: derīga LR pilsoņa pase vai ID;
 • Ceļojumā nav nepieciešamas obligātās medicīniskās formalitātes, tomēr papildus apdrošināšanai lieti noderēs Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK).
Ja vēlies doties šajā piedzīvojumā jeb Tev ir papildjautājumi, droši aizpildi zemāk redzamo formu un mēs ar Tevi sazināsimies! Inspirācijai apskati zemāk redzamo galeriju :)
Pārgājiens Dināru kalnos. Galerija

Pārgājiens, kuru HIL komanda veica Dināru kalnos 2018. gadā nebūt nebija no tiem vieglākajiem - ne visi varēja pieveikt pilnu distanci. Taču trase bija tik iespaidīga, daudzveidīga un emocijām bagāta, ka vienaldzīgs nepalika neviens. Sākot ar Plitvices ezeru zilajiem ūdeņiem, turpinot ar Velebit kalnu masīva žilbinoši baltajām virsotnēm, saulē izdegušajām, zeltainajām, gandrīz vai stepju pļavām, zaļajiem alkšņu un priežu mežiem, sārtajiem saulrietiem un saullēktiem Paklenicas nacionalajā parkā un beidzot ar laisku atpūtu Zadaras pilsētā, Horvātija mums sniedza patiesi krāšņu un neaizmirstamu pieredzi. Šajā piedzīvojumā dosimies arī šogad- pievienojies!