Īsais Costa Brava trips 

17.10.19. - 20.10.19. Pārgājiens Spānijā, aptuveni 50 km, 4 dienas, EUR 390

Costa Brava vai Mežonīgais krasts ir piekrastes reģions Spānijas Katalonijā. Tur sākas slavenā Vidusjūras pārgājiena trase GR92 un piekraste ir bagāta ar krāšņiem pārgājienu maršrutiem. Tā ir teicama vieta, kur oktobrī, izvairoties no šī apvidus apdullinošā vasaras karstuma, kārtīgi izstaigāties un izbaudīt fantastiskus dabas skatus un ainavas. Nočiepjot vienu dienu no sava atvaļinājuma dienu depozīta, mēs dosimies 2 dienu un aptuveni 50 km garā piedzīvojumu pārgājienā gar Vidusjūras piekrasti. Soļosim pāri pauguriem un klinšainiem krastiem, garām vientuļām pludmalēm un stāvām kraujām, cauri ciematiem un pilsētiņām. Baudīsim īstu ceļinieka dzīvi, priecājoties par visu, ko mums liks priekšā ceļš aiz katra nezināmā līkuma. Lai arī piedzīvojums būs ar mazajām dienas somām, jo nakšņosim hosteļos, tomēr ir jābūt labā fiziskā formā un gataviem katru dienu pieveikt vidēji 25 kilometrus.

Kas sagaidāms:

Transports. Turp avio un transfērs no lidostas uz pārgājiena sākuma punktu. Atpakaļ viss apgrieztā secībā.
Dzīvošana. Mitināsimies dažāda līmeņa mitekļos, sākot ar divstāvu gultu hosteļos un beidzot ar parastajām viesnīcām.
Ēšana. Brokastis saņemsim bonusā naktsmītnēm vai arī par to izejvielām parūpēsies HIL, savukārt pusdienas un vakariņas pēc pašu ieskatiem – varam tās uz ātru roku uzkost pie veikaliem vai baudīt lēnas maltītes krogos.
Distances. Lai arī piedzīvojums ir salīdzinoši vienkāršs, jo nav jānes līdzi pilns ekipējuma komplekts, tomēr tas nekādā ziņa nav viegls. Piesakoties, esiet pārliecināti, ka varat pieveikt paredzamo distanci. Aptuveni 25 km dienā. Pavadošā transporta mums nebūs. Dosimies ceļinieka cienīgā ceļā, nesot visu nepieciešamo līdzi un ejot no punkta uz punktu, paļaujoties tikai uz saviem spēkiem.
Ekipējums. Līdzi rokas bagāžai atbilstoša izmēru mugursoma ar visu nepieciešamo nedēļas ilgam piedzīvojumam. Būs iespēja pārliecināties par to, cik cilvēkam patiesībā maz vajag. Optimālais somas svars ir 10% no paša nesēja svara. Ar tādu saukli arī jāķeras klāt somas pakošanai. Pilns ekipējuma saraksts pieejams šeit.
Laika apstākļi. Lietus 20%, tātad obligāti līdzi pančo. Zemākā paredzamā temperatūra 6*, bet augstākā 17*.

Piedzīvojuma plāns:

17.10.19. Izlidojam no Rīgas uz Žironu un apmetamies hostelī.
18.10.19. Brauciens uz pārgājiena sākuma punktu, kur dodamies  piedzīvojumā, pārvietojoties no viena ciemata uz otru un nakšņojot baltos palagos.
19.10.19. Pēcpusdienā ierodamies savā pārgājiena galapunktā un pēc apmešanās hostelī veltam vakaru atpūtai pie Vidusjūras.
20.10.19. Rīts atpūtai, bet pusdienlaikā brauciens uz lidostu, lai lidotu uz mājām.

Piedzīvojuma izmaksas ir EUR 390. Tajās ir iekļauts:

 • Avio biļetes Rīga - Žirona - Rīga.
 • Transporta biļetes uz vietas atbilstoši piedzīvojuma plānam.
 • Nakšņošana hosteļos un viesnīcās visa piedzīvojuma laikā.
 • Brokastis piedzīvojuma laikā.
 • Izplānots un sagatavots maršruts.
 • Palīdzība iegādājoties vai komplektējot ekipējumu un teicamas atlaides veikalā Ceļotājs.com.
 • Piedzīvojuma vadītāja klātesamību priekos un bēdās.

Pašam jārēķinās un jāparūpējas par:

 • Naudas līdzekļiem apskates objektiem, pārtikai un citiem sev vien zināmiem izdevumiem.
 • Ērtiem pārgājienu apaviem un atbilstošu apģērbu, kam jābūt ātri žūstošam un vieglam.
 • Somu, kurā visu nepieciešamo  salikt līdzi.
 • Izcilu ceļojuma apdrošināšanu.

Apmaksas info: vietu skaits ierobežots! 

 • Lai rezervētu piedzīvojumu, ir jāveic EUR 195 iemaksa.
 • Atlikušais maksājums EUR 195 ir jāveic ne vēlāk kā līdz 17.08.19.
 • piesakoties piedzīvojumam pēc 17.08.19. ir jāveic pilnas summas iemaksa.
 • Atsakoties no piedzīvojuma līdz 17.07.19., tiek ieturēti 50% no piedzīvojuma izmaksām.
 • Atsakoties no piedzīvojuma pēc 17.07.19. līdz 17.09.19. tiek ieturēti 80% no piedzīvojuma izmaksām.
 • Atsakoties pēc 17.09.19. iemaksātā nauda diemžēl atgriezta netiek.
 • Ja piesakies piedzīvojumam pēc 17.09.19., jāveic pilns maksājums.

Ja vēlies doties šajā piedzīvojumā jeb Tev ir papildjautājumi, droši aizpildi zemāk redzamo formu un mēs ar Tevi sazināsimies!

Costa Brava jeb Mežonīgais krasts. Galerija un apraksts

Kā pastiept atvaļinājuma sajūtu garāku? Atliek doties īsajā Costa Brava tripiņā! Paņemam brīvas divas darba dienas plus abas brīvdienas un piedzīvojuma pēcgarša kā prom būtu bijis vairākas nedēļas. 

Piedzīvojuma vadītāja un apraksta autore: Ilze Krieviņa. 

No sniegotās Rīgas lidostas ierodamies siltajā Katalonijas naktī, lai agri no rīta uzsāktu 4 dienu piedzīvojumu no ciemata uz ciematiņu, līdzi nesot visas savas mantiņas. (Šeit dažkārt par labu spēlē aviosabiedrību ierobežojumi rokas bagāžai un tik īsam ceļam līdzi ir tikai pats minimums.) Laika prognoze mūs salutināja visas dienas. Pusdienu pārtraukumos zvilnot Vidusjūras krastos un ķerot svaigās jūras peldītes, nācās pat lietot niknāku saules aizsargkrēmu, lai februāra viducīti paliktu ar savu neskartu degungalu. 

Pirmo dienu krājam kilometrus, taciņa vijas caur pasakainu piekrastes reģionu. Kāpumi un kritumi, klinšu atsegumi, pludmales smiltiņas, vietējo ciematiņu burvība, dabas skati, kas liek elpai aizrauties. Pusdienu siestiņu svinam īstā Spāņu zīmē piesēžot piesaulīte - jūras veltes ar baltu vīnu norasojošās glāzēs. Svinam dzīvi un esošo mirkli. Izsapņotās jūras veltes no ēdienkartes izrādījās gan vien tādas ceptas reņģītes, bet gardas gan. Ar gandarījumu vaigos, soļojam nākamā ciemata virzienā. Vakariņās atkal jūras velšu laiks, kas atkal atnes mazu pārsteigumu. Arī man uz šķīvja paliek dažas dīvainas kājiņas, izsapņotas baltās zivs filejas vietā. Sarunās un smieklos dienas sagurums pēcāk visus ātri noliek pa gultiņām. 

Otrā diena. Plāniņš nočāpot ap 20 km. Bet, ak vai! Ieplānotā taka izrādās ir ar augstāku sarežģītības pakāpi. Gigantisku akmeņu krāvumu pludmales un stāvas klinšu sienas. Te pēkšņi taciņa parādās slēgta, bet mums jau priekšā satiktā drāšu sēta taču nebūs šķērslis, lai visi sparīgi turpinātu ierasto virzienu. Šļūcam lejup pus tupus kopā ar ripojošiem akmeņiem un mēģinām pieturēties pie daža laba kociņa, kas pa laikam izrādās ir nedraudzīgs kaktuss. Noripojuši lejup, apjaušu, ka šādā tempā gar piekrasti līdz naktsmītnēm līdz ar gaismu netiksim. Vajag plānu B, bet plāna B ta nav! Esam iestiguši vientuļā pludmalē starp akmens sienām. Atpakaļ iet bail, bet priekšā radās vēl trakāk! Par takas esamību var nojaust tikai telefona ekrāna kartē. Ienirstam džungļos, rāpus zem kaktusu lapām un staipekņu lamatām. Pašai dūša papēžos, kur esmu komandu ievilkusi! Vieglāk paliek, kamēr dzirdu smiekliņus biezajā krūmājā. Tātad komanda vēl seko man! Kā jau kārtīgā piedzīvojumā, arī šis pēcāk ierakstās sajūtu atmiņu kladē kā viens no garšīgajiem notikumiem. Tālāk ieslēdzam katrs sev “varonīti” un garais pārgājiens pa apkārt ceļu līdz naktsmītnēm. Spēki atjaunojās pilsētas pirmajā veikalā pie attiecīga plaukta. Dienas gājumu nosvinam ar kārtīgu burgerballīti, smalkais stils izpaliek citām reizītēm. 

Trešā diena. Iepriekšējās dienas varoņdarbi katram kauliņos jūtami. Plānotā dienas deva 12km+, bet tie lasās dikti lēni. Nesteidzamies, baudām sauli un jūru. Trasītes sarežģītība tāds abu dienu miksiņš. No vieglas pastaigas līdz ķēžu posmiem. Pilsētā iesoļojam pa kalnu lejup jau atmuguriski, lai kājas tik traki nesmilkstētu. Vakarā protams smalkais stils – restorāns un jūras labumi, kurus šoreiz gan vispirms apskatam google bildītēs pirms izdarīt izvēli. 

Ceturtā diena. Laiks sev. Katrs darām ko gribam. Atpūta, kafejnīcas, šopingi, pastaigas, rīta krosiņi, piesaulītes dirningi, līdz laiks doties lidostas virzienā lai katrs mēs atgrieztos savās ierastajās gaitās! Šis ceļojums kā atgādinājums par blakus esošajām mazajām dzīves baudiņām. Tepat un tik viegli aizsniedzamas. Milzīgs paldies katram manam ceļa draugam! 

Pārgājiena vadītājas un drauga Ilzes Krieviņas atskats uz Costa Brava tripu 2017

Izlasi un inspirējies jaunam piedzīvojumam :)  Ilzes blogu, kurā aprakstīti daudzi piedzīvojumi, meklē šeit.


Kā pastiept atvaļinājuma sajūtu garāku? Atliek doties īsajā Costa Brava tripiņā! Paņemam brīvas divas darba dienas plus abas brīvdienas un piedzīvojuma pēcgarša kā prom būtu bijis vairākas nedēļas. No sniegotās Rīgas lidostas ierodamies siltajā Katalonijas naktī, lai agri no rīta uzsāktu 4 dienu piedzīvojumu no ciemata uz ciematiņu, līdzi nesot visas savas mantiņas. (Šeit dažkārt par labu spēlē aviosabiedrību ierobežojumi rokas bagāžai un tik īsam ceļam līdzi ir tikai pats minimums.) Laika prognoze mūs salutināja visas dienas. Pusdienu pārtraukumos zvilnot Vidusjūras krastos un ķerot svaigās jūras peldītes, nācās pat lietot niknāku saules aizsargkrēmu, lai februāra viducīti paliktu ar savu neskartu degungalu.

Pirmo dienu krājam kilometrus, taciņa vijas caur pasakainu piekrastes reģionu. Kāpumi un kritumi, klinšu atsegumi, pludmales smiltiņas, vietējo ciematiņu burvība, dabas skati, kas liek elpai aizrauties. Pusdienu siestiņu svinam īstā Spāņu zīmē piesēžot piesaulīte - jūras veltes ar baltu vīnu norasojošās glāzēs. Svinam dzīvi un esošo mirkli. Izsapņotās jūras veltes no ēdienkartes izrādījās gan vien tādas ceptas reņģītes, bet gardas gan. Ar gandarījumu vaigos, soļojam nākamā ciemata virzienā. Vakariņās atkal jūras velšu laiks, kas atkal atnes mazu pārsteigumu. Arī man uz šķīvja paliek dažas dīvainas kājiņas, izsapņotas baltās zivs filejas vietā. Sarunās un smieklos dienas sagurums pēcāk visus ātri noliek pa gultiņām. 

Otrā diena. Plāniņš nočāpot ap 20 km. Bet, ak vai! Ieplānotā taka izrādās ir ar augstāku sarežģītības pakāpi. Gigantisku akmeņu krāvumu pludmales un stāvas klinšu sienas. Te pēkšņi taciņa parādās slēgta, bet mums jau priekšā satiktā drāšu sēta taču nebūs šķērslis, lai visi sparīgi turpinātu ierasto virzienu. Šļūcam lejup pus tupus kopā ar ripojošiem akmeņiem un mēģinām pieturēties pie daža laba kociņa, kas pa laikam izrādās ir nedraudzīgs kaktuss. Noripojuši lejup, apjaušu, ka šādā tempā gar piekrasti līdz naktsmītnēm līdz ar gaismu netiksim. Vajag plānu B, bet plāna B ta nav! Esam iestiguši vientuļā pludmalē starp akmens sienām. Atpakaļ iet bail, bet priekšā radās vēl trakāk! Par takas esamību var nojaust tikai telefona ekrāna kartē. Ienirstam džungļos, rāpus zem kaktusu lapām un staipekņu lamatām. Pašai dūša papēžos, kur esmu komandu ievilkusi! Vieglāk paliek, kamēr dzirdu smiekliņus biezajā krūmājā. Tātad komanda vēl seko man! Kā jau kārtīgā piedzīvojumā, arī šis pēcāk ierakstās sajūtu atmiņu kladē kā viens no garšīgajiem notikumiem. Tālāk ieslēdzam katrs sev “varonīti” un garais pārgājiens pa apkārt ceļu līdz naktsmītnēm. Spēki atjaunojās pilsētas pirmajā veikalā pie attiecīga plaukta. Dienas gājumu nosvinam ar kārtīgu burgerballīti, smalkais stils izpaliek citām reizītēm. 

Trešā diena. Iepriekšējās dienas varoņdarbi katram kauliņos jūtami. Plānotā dienas deva 12km+, bet tie lasās dikti lēni. Nesteidzamies, baudām sauli un jūru. Trasītes sarežģītība tāds abu dienu miksiņš. No vieglas pastaigas līdz ķēžu posmiem. Pilsētā iesoļojam pa kalnu lejup jau atmuguriski, lai kājas tik traki nesmilkstētu. Vakarā protams smalkais stils – restorāns un jūras labumi, kurus šoreiz gan vispirms apskatam google bildītēs pirms izdarīt izvēli. 

Ceturtā diena. Laiks sev. Katrs darām ko gribam. Atpūta, kafejnīcas, šopingi, pastaigas, rīta krosiņi, piesaulītes dirningi, līdz laiks doties lidostas virzienā lai katrs mēs atgrieztos savās ierastajās gaitās! Šis ceļojums kā atgādinājums par blakus esošajām mazajām dzīves baudiņām. Tepat un tik viegli aizsniedzamas. Milzīgs paldies katram manam ceļa draugam!