Piedzīvojums Balkānos 

11.07.2020. - 26.07.2020. Pārgājienu piedzīvojums Balkānos - Serbija, Melnkalne, Bosnija un Hercegovina, Horvātija. 

4 valstis un 4 nacionālie parki, 16 dienas, 790 EUR. 

Tavs vasaras piedzīvojums ir šeit! Četras Balkānu valstis - trīs nacionālie parki, kuros baudīt pilsētu vakara rosību, kāpt kalnos un airēt laivu, apciemot Ledus alas un noslēpumainus egļu mežus. Dosimies gan īstā trekingā, gan laiskās pastaigās gar gleznainiem ezeriem, bet, pēc kārtīgām fiziskām aktivitātēm, veltīsim dienu atpūtai pie Adrijas jūras. Apciemosim Serbiju, Melnkalni, Horvātiju kā arī  Bosniju un Hercegovinu. Šis būs krāšņs piedzīvojums, jo viena ceļojuma ietvaros paviesosimies veselu četru valstu ievērojamākajās dabas un atpūtas vietās un kopumā ceļojuma divās nedēļās pieveiksim ar auto ap 6000 km. Piedzīvojums šoreiz būs piemērots arī tiem, kas vēl šaubās par savām spējām kalnu trekingā, jo katru dienu tiks piedāvāts atsevišķs maršruts, kas dos iespēju kādu dienu arī izlaist, lai veltītu atpūtai. Tomēr šo braucienu nekādā ziņā nevar uzskatīt par vieglu un komfortablu, jo pats lielākais pārbaudījums būs ceļā pavadītās stundas. 

Ar ko rēķināties? 

Transports – 9 vietīgi mikroautobusi, nogurdinoši un gari pārbraucieni. 
Pārgājiens - dienas piedzīvojumos dosimies ar vieglajām dienas somām, jo katru nakti atgriezīsimies mūsu naktsmājās.
Laika apstākļi - būs karsti.
Nakšņošana - viesnīcas, hosteļi, moteļi un īrēti namiņi. Gultas vietas un numuriņi tiks sadalīti uz vietas. Nakšņosim gan divstāvīgās gultas, gan numuriņos ar divguļamajam ložām, gan apartamentos ar dīvāniņiem. Naktsmājas ir pakārtotas atrašanās vietai nevis komforta līmenim. 
Pārtika - Dažas no dienām brokastis būs nodrošinātas no naktsmājām, bet par pārējām ēdienreizēm būs vien jāparūpējas pašiem. 
Ekipējums - speciālais kalnu ekipējums nav nepieciešams. Līdzi ņemam pašu minimumu, lai nebūtu jānes lieks svars - dienas mugursomu ar aptieciņu, ūdens pudeli, kādu lieku apģērba gabalu un citus niekus.

Piedzīvojuma plāns. 

11.07. 5.00 no rīta izbraucam no Rīgas un esam ceļā līdz pat vēlam vakaram, kad ierodamies tranzīta viesnīcā.
12.07. Pēc brokastīm dodamies ceļā, lai pēcpusdienā ierastos Belgradā un izbaudītu pilsētu vakarā.
13.07. Braucam uz Tara Nacionālo parku un pēcpusdienā jau dodamies nelielā pārgājienā un beigu beigās nopeldamies Zaovine ezerā. 
14.07. Dienas darbiņš, kāpiens vienā no Tara Nacionālā parka virsotnēm.
15.07. Pēc laiskas peldes Drinas upē un pastaigas virs Drinas kanjona dodamies uz Melnkalni, lai jau vakarā apmestos naktsmājās Durmitor Nacionālajā parkā.
16.07. Mierīga atpūtas diena ar nesteidzīgu pastaigu gar gleznainiem kalnu ezeriem un vakarā dodamies nobraukt ar Eiropā garāko zipline pāri Taras upes kanjonam.
17.07. Laiks beidzot doties kārtīgā spēku pārbaudījumā - pastaiga uz 2018m augstumā esošo Ledena Pečina jeb ledus alu.
18.07. Turpinām rādīt raksturu un iekarojam 2552m augsto Bobotov Kuk virsotni.
19.07. Agri no rīta braucam uz Bosniju un Hercegovinu apciemot Sutjeska nacionālo parku, kur laižamies lejā pa Taras upi raftingā.
20.07. Dodamies uz Piva nacionālo parku, kur spēcīgākie uzkāpj 2388m Bosnijas un Hercogovinas augstākajā virsotnē Maglic, kamēr laiskie bauda kalnu pastaigu un atpūtu pie ezera.
21.07. Dodamies uz Adrijas jūras piekrasti pilsētiņu Kotora,  kur  iekārtojamies hostelī un veltam  dienu atpūtai pie jūras. 
22.07. Sākam virzīšanos uz māju pusi izvēloties maršrutu gar Adrijas jūras piekrasti. Apciemojam Dubrvoņiki  un  dienas beigās nakšņojam netālu no Pltivicas nacionālā parkā Horvātijā. 
23.07. Pārgājiens Plitvicas  nacionālajā  parkā un vakarā pārbrauciens uz Zagreba. 
24.07. Braucam uz Budapeštā un pēc vakara pastaigas krāšņajā pilsēta atpūšamies hostelī.
25.07. Izbraucam uz Rīgu, nakts tranzīta viesnīca Polijā. 
26.07.  Vakara pusē Ierodamies mājās.

Piedzīvojuma brauciena izmaksas ir 790 EUR, kurās ir iekļauts: 

 • Brauciens ar 8 vietīgu  mikroautobusu  Rīga – Adrijas jūra - Rīga.
 • Naktsmājas piedzīvojuma laikā: viesnīcas, hosteļi, apartamenti, divstāvu gultas, divguļamās gultas, dīvāniņi un matracīši. 
 • Maksas ceļi, stāvvietas un citi ar auto saistītie izdevumi.
 • Brokastis reizēs, kad tās seko naktsmājām. 
 • Izstrādāts brauciena maršruts un sagatavoti pārgājienu maršruti. 
 • Palīdzība ekipējuma iegādē un teicamas atlaides vienā no labākajiem outdoor lietu veikaliem Rīgā.
 • Ceļojuma apdrošināšana.
 • Piedzīvojuma vadītāja nepārtrauktu klātesamību.

Pašam būs jāparūpējas un jārēķinās ar papildus izdevumiem: 

 • Personīgiem naudas līdzekļiem ēdienreizēm, ieejas biļetēm apskates objektos pēc saviem ieskatiem un citiem sev vien zināmiem pirkumiem;
 • Pārgājiena ekipējumu

Apmaksas info: 

 • Lai rezervētu piedzīvojumu, jāveic 290 EUR iemaksa.
 • Atlikušais maksājums 500  EUR apmērā, jāveic ne vēlāk kā 11.05.20.
 • Atsakoties no ceļojuma līdz 11.05.20., tiek ieturēti 140 EUR no iemaksātās summas.
 • Atsakoties no ceļojuma pēc 11.05.20., iemaksātā nauda netiek atgriezta.
 • Ja piesakies piedzīvojumam pēc 11.05.20., jāveic pilns maksājums.
 • Iespējams individuāls apmaksas grafiks, interesēties, aizpildot zemāk redzamo formu. 

Papildus informācija: 

 • Nakšņošana, kā jau īstiem dēkaiņiem, sadalot guļvietas uz vietas.
 • Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: derīga LR pilsoņa pase vai ID karte. 
 • Ceļojumā nav nepieciešamas obligātās medicīniskās formalitātes, tomēr papildus apdrošināšanai un drošībai lnoderēs Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK).
 • Mūsu komandas uzdevums ir asistēt dalībnieku viņa individuālajā pieredzē, dodoties ārpus ierastās komforta zonas. Nevienu no mūsu piedzīvojumiem nevar saukt par komfortablu. Kāds no tiem ir nedaudz ērtāks, bet kāds pavisam skarbs un liek pasvīst pat pieredzējušiem ceļiniekiem. Skaidrs ir viens - katrs no tiem liek izkāpt ārpus komforta zonas. Un tieši to mēs Tev vēlamies sniegt. Piedzīvojumu, kur uzsvars tiek likts nevis uz naktsmāju un transportlīdzekļu ērtumu, ēdienreižu greznību, bet gan ceļā redzēto, nogurumā sajusto un eiforijā izbaudīto. Pirms piesakies piedzīvojumam, ieklausies sevī un atbildi: "Vai es to patiešām gribu? Vai es gribu nezināt, kur gulēšu nākamo nakti, vai es esmu ar mieru nīkt stundām busiņā, lai ieraudzītu neaizmirstamu ainavu? Vai es gribu gandrīz izlaist garu no piepūles, lai uz mirkli pabāztu galvu virs mākoņiem kāda kalna smailē? Vai es gribu būt sasodīti noguris, bet tieši tāpēc laimīgs?"  Ja Tava atbilde ir jā, gaidām Tevi savā komandā! 

Ja vēlies doties šajā piedzīvojumā jeb Tev ir papildjautājumi, droši aizpildi zemāk redzamo formu un mēs ar Tevi sazināsimies! Kā arī apskati zemāk redzamo galeriju iedvesmai :).

Pārgājienu piedzīvojums Balkānos. Galerija

Balkāni - šo ceļojumu droši saukt par īstenu vasaras atvaļinājumu, jo pavadīt divas nedēļas saules pielietās pilsētās un pastaigāties pa mākoņiem ir kas vairāk par vienkāršu ekskursiju. Mūs sagaidīja neaizmirstami kāpieni kalnos un uzvaras sajūtas virsotnēs, kā arī laiskas atpūtas pie ūdeņiem un iekarotas vecpilsētu mazās ieliņas. Pārdzīvojām kopīgi lielus soļus pāri visai Eiropai uz riteņiem un ikdienas sadzīves ainiņas esot kopā ar 16 dažādu cilvēku personībām, bet pāri visam tam saņēmām gandarījumu par personiskajiem sasniegumiem un svaigu “traktoristu” iedegumu atmiņām par līdz pat +35 garādiem, sviedriem un izdzertajām ūdens pudelēm. Piedzīvojums, kur ceļasomā līdzi ir ne tikai trekinga zābaki un nūjas, bet arī kāda vasaras kleitiņa un izejamais krekls vakariņām kādā no terases restorāniem, vērojot zvaigznes un klausoties dzīvo mūziku. 

Balkāni ir kā pirmais valsis, kurā kāds pirmo reizi sasniedza savu augstāko virsotni, laidās pāri kanjonam ar Zipline, pārvarot bailes no augstuma, vai ķerot sajūtas pirmo reizi dodoties raftingā pa ūdens krācēm. Ja pāri visām grūtībām, Tu spēj izbaudīt šo deju un atklāt sevī ko jaunu, tad Tu esi radīts Balkāniem un Balkāni Tev!