Pārgājiens "Augstie Tatri"

Slovākija, 24.08. - 30.08.1209.

Tie, kuri reiz bijuši kalnos, nekad nepaliek vienaldzīgi - dabas varenums apstādina pat vissteidzīgākos, bet nebeidzami plašie egļu meži ar straujiem strautiem, ūdenskritumiem un alām, veldzē akmeņainajās takās uzkarsētos ceļotājus. Tatri ir perfekts galamērķis gan taku mijējiem ar pieredzi, gan tiem, kuri tikai iepazīstas ar kalnu vilinājumu. Lai baudītu piedzīvojumu uz visiem 100%, šoreiz dosimies nepārtrauktā 5 dienu pārgājienā, nesot somā visu nepieciešamo labsajūtai, nakšņojot kalnu namiņos, pusdienojot pie ezeriem, kāpjot virsotnēs un baudot nebeidzamus pastkartīšu dabasskatus. Pievienojies!

Ar ko rēķināties? 

Transports un ceļš - satikšanās, sapakošanās un izbraukšana ar busiņu no Rīgas sestdienas nakts aizsegā. Turpināsim braukt visu dienu un vakarpusē būsim jau Slovākijā. Iekārtosimies viesunamā un dosimies iekrāt enerģiju nākamajai dienai kādā no vietējām ēdināšanas iestādēm. Pēc sātīgām vakariņām, dodamies pie miera, lai jau no rīta startētu mūsu kopīgajā piedzīvojumā.

Pārgājiens - upurēsim ikdienišķo komfortu, lai piecas dienas bez pārtraukuma ražīgi strādātu pie kalnu ainavu baudīšanas, kāpjot te augstāk, te zemāk, šķērsojot kalnu pārejas, strautus, minot meža takas un nakšņojot kalnu namiņos ar zvaigznēm pie griestiem. Šī piedzīvojuma laikā šķērsosim ainaviskāko Augsto Tatru daļu, sākot no Zeleno Pleso un beidzot Slovākijas Tatru augstākajā virsotnē Rysy (2495 m.v.j.l.). Tikai pēdējā dienā kāpsim no kalniem lejā, lai svinētu piedzīvojuma finišu pie auksta alus kausa.

Laikapstākļi - kalni ir kā bites, un ar bitēm nekad neko nevar zināt. Kalnos laikapstākļi var mainīties ik pa stundām un pat minūtēm, tāpēc somā jābūt arī kādai kārtai, lai pasargātos no aukstākas vēja brāzmas, vai kāda lietus mākoņa.

Nakšņošana - pirmo un pēdējo nakti pavadīsim Augsto Tatru pakājē esošajā viesu namā. Bet piedzīvojuma naktis baudīsim kalnu namiņos, guļot, gan plecu pie pleca uz vienlaidu plauktiem, gan baudot ērtības atsevišķās gultās.

Pārtika - pārgājiena laikā brokastis nodrošinās kalnu namiņu pavāri. Bet par pusdienām un vakariņām būs jāparūpējas pašiem, vai jāizmanto kāds kārdinošs piedāvājums, ko sniedz maršrutā ietilpsošās kūpošu ēdienu oāzes.

Ekipējums - speciālais kalnu ekipējums nav nepieciešams. Līdzi ņemam pašu minimumu, lai somas vieglākas un priecīgāks prāts. Līdzi obligāti jābūt atbilstošam apģērbam un apaviem, ūdens konteineram (pudele, sistēma utt.), pusdienu traukiem/kārbai, vēlams guļammaisa kokvilnas iekšpalags ērtākai gulēšanai kalnu namiņos.

Piedzīvojuma plāns:

24.08.19. Dodamies ceļā un braucam vismaz 14 h, vakarpusē esam galā un iekārtojamies;
25.08.19. Agras brokastis, sapucējamies un dodamies kalnos uz piecām dienām;
26.08.19. Pēc pirmās nakts kalnu namiņā, soļojam tālāk, baudot aizvien jaunus dabas skatus;
27.08.19. Garākā diena (8-10h);
28.08.19. Šīs dienas mērķis sasniegt Rysy pakājē esošo kalnu namiņu;
29.08.19. Kāpjam Rysy (2495 m.v.j.l.) un atgriežamies civilizācijā;
30.08.19. Atvadamies no kalniem, lecam busiņā un vēlu naktī ieripojam Rīgā.

Piedzīvojuma izmaksas ir 580 EUR. Tajās ir iekļauts:

 • Vieta busiņā maršrutā Rīga - Tatranska Lomnica - Rīga;
 • Nakšņošana viesnīcās un kalnu namiņos visa piedzīvojuma laikā;
 • Brokastis piedzīvojuma laikā;
 • Rūpīgi izplānots un sagatavots maršruts;
 • Palīdzība iegādājoties, vai komplektējot ekipējumu, un teicamas atlaides vienā no labākajiem outdoor lietu veikaliem Rīgā;
 • Piedzīvojuma vadītāja klātesamība priekos un bēdās.

Pašam jārēķinās un jāparūpējas par:

 • Ērtiem pārgājienu apaviem un atbilstošu apģērbu, kam jābūt ātri žūstošam un vieglam;
 • Somu, kurā visu nepieciešamo salikt līdzi. Var palasīt piedzīvojumu blogus, lai uzzinātu, cik maz patiesībā ceļiniekam vajag;
 • Ēdienreizēm pirmajā un pēdējā dienā, kā arī pusdienām un vakariņām piedzīvojuma laikā;
 • Naudas līdzekļus uzdzīvei pa ceļam uz Slovākiju, pārgājiena laikā un mājupceļā.
 • Izcilu ceļojuma apdrošināšanu.

Apmaksas info: vietu skaits ierobežots - tikai 7 vietas!

 • Lai rezervētu piedzīvojumu, ir jāveic 120 EUR iemaksa.
 • Atlikušais maksājums 460 EUR ir jāveic ne vēlāk kā līdz 24.07.19.
 • Atsakoties no piedzīvojuma līdz 24.07.19, tiek ieturēti 120 EUR.
 • Atsakoties no piedzīvojuma pēc 24.07.19., iemaksātā nauda diemžēl atgriezta netiek.
 • Ja piesakies piedzīvojumam pēc 24.07.19., jāveic pilns maksājums.

Ļaujies piedzīvojumu meklētāja un klejotāja garam!

P.S. Ja mīli komfortu, paniski bail no augstuma, bail salīt lietū, salsti jau pie +16, vai dzīvo bez kompromisiem, tad šis piedzīvojums nav domāts tev. Bet, ja esi kā pozitīvi uzlādēts enerģijas lādiņš, kas pat jebkurā situācijā atradīs iemeslu pasmaidīt, pievienojies - mums Tevi vajag!

Ja vēlies doties šajā piedzīvojumā jeb Tev ir papildjautājumi, droši aizpildi zemāk redzamo formu un mēs ar Tevi sazināsimies!
Pārgājiens "Augstie Tatri" Slovākijā galerija 

Zelta rudeni metāmies ieķert Polijas Augstajos Tatros. Izvelkam laimīgo lozi un noķeram laikam jau platīna rudeni. Sešas burvīgas un krāšņas dienas kalnos, sešas pilnīgi atšķirīgas kalnu pieredzes dienas. Pilnībā izbaudām visu ko daba spēj dot, varbūt tik sniega vētra izpalika, un labi ka tā. Saule un tumsa, lietus un sniegs, siltums un saltais vējš, migla un sniega dzidruma žilbums, bet pāri visam - lieliskākā ceļotāju grupiņa. Tik ļoti sadraudzējamies, ka visu piedzīvojumu tā arī turamies rokas stiepiena attāluma viens no otra. Nebeidzamie joki un draudzīgais atbalsts katram, kurš izdarīja vairāk, uzkāpa augstāk kā līdz šim. Šis bija brauciens ar absolūto laimes sajūtu mums katram vienkārši no kopā būšanas, ko paturēt vēl ilgam laikam. Tatri nebeidz pārsteigt, tie ir tik relatīvi tuvi un iespaidīgi! Pievienojies! 

Ko Tev piedāvā nedēļa Tatros? 

Teksta autore un piedzīvojumu draugs: Madara Rodzika. 

Ko Tev piedāvā nedēļa Tatros? Visu! Visu, ko vien esi gatavs pieņemt, saprast, izbaudīt un izdzīvot! Neatkārtojamu, brīnišķīgu emociju gamma lielisku cilvēku kompānijā! Tā ir celšanas līdz ar Saules gaismu, lai būtu pirmais uz kalnu trases, lai būtu pirmais virsotnē. 

Tā ir tumša jo tumša debess virs Tevis, pilna sīku, mirdzošu zvaigžņu, brīdī, kad esi dienu pavadījis, iekarojot kalnu masīvu. 

Tās ir neskaitāmas mazākas un lielākas uzvaras, kad esi pieveicis kārtējo šķietami nepieveicamo kalnu takas posmu. 

Tā ir saplūšana ar dabu, tā ir elpošana vienā ritmā ar dabu – putniem, augiem, kalnu, - kad esi pieveicis kārtējo kāpienu pretī Saulei un apgūlies kalna galā, lai sajustu dabu caur sevi plūstam un elpojam. 

Tā ir iespēja ieraudzīt Saules gaismas pielietu kalnu ieleju, izbrist cauri kalnu miglas sienai, izlīt līdz kaulam, lai pēc tam patvertos un sasildītos omulīgā kalnu namiņā; tā ir iespēja nopeldēties veldzējošā kalnu ezerā, lai saprastu, cik patiesībā esi dzīvs. 

Tie ir tūkstošiem soļi, ko veic, lai ieraudzītu arvien jaunas un pārsteidzošas ainavas kā no pasaku grāmatas. 

Tā ir vienreizējā sajūta, kad pakāp soli tuvāk kalna virsotnei un ar plaukstu pārlaid pāri priežu galotnēm, pasakot paldies par neizmērojamo skaistumu; kad pāri ne tik pārliecinošai un aizsnigušai kalnu takai Tevi pāri pārved iepriekš iemītas kalnu kazu pēdas. 

Un visbeidzot tie ir cilvēki, ar kuriem esi gatavs burtiski kalnus gāzt, esi gatavs smieties no agra rīta līdz pašam vakaram; tie ir cilvēki, kuri uz nedēļu kļūst par Tavu ģimeni, Tavu vislielāko atbalstu un dzinējspēku; tie ir cilvēki, kuru dēļ esi gatavs celties no rīta agrāk, lai brokastīs pasniegtu svaigi ceptas pankūkas. 

Nedēļa Tatros ir kā vairāki mēneši, pat, iespējams, gads iespaidu, emociju ziņā – pārsteidzošs, brīnumains, negaidīts... Tā ir iespēja aizmirst visas ikdienas nebūšanas un ļauties brīvībai! Vai Tu esi gatavs neaizmirstamam piedzīvojumam Tatros?

Dikti patīk Tatri - aiz ko ta ne!

Teksta autore - Ilze Krieviņa. Ilzes blogā atradīsi daudz foršu piedzīvojumu aprakstu. 

Tatri - vieta, kur sākās mana lielā kalnu pārgājienu mīlestība. Un izrādās tā nemaz nav tik sena kā pašai liekas. Tik četrus gadus atpakaļ, 2014. gada pavasarī, facebookā atradu piedzīvojumu dēkaiņus "Hiking in Latvia" un  Mārtiņu, ar kuru kopā devos savā pirmajā kalnotajā pārgājienā tieši uz Tatriem. Kopš pirmās tikšanās reizes ar Mārtiņu, ir sajūta, ka esam pazīstami no smilšu kastes laikiem. Ir tik daudz piedzīvots un uzdzīvots, ka tiešam grūti atšķetināt, kas kuru notikumu ir attīstījis tālāk, bet nu šajos četros gados ir noslēdzies kāds aplis un tagad foršu dēkaiņu grupiņu zem "Hiking in Latvia" karoga uz Tatriem vedu es.

Grupiņa nekomplektējusies un jau pirmajā sapulcē pirms izbraukšanas top skaidrs, ka ir satikušies tie kam vajadzēja satikties. Visi esam uz viena viļņa attiecība par pārgājiena jautājumiem un nepieciešamajiem svinību apmēriem atzīmējot pēcāk katru iekaroto virsotni. Visiem patīk pakāpties augstāk un visiem garšo arī alus. Un vēl mums līdzi ir Renāte, meitene, kura pasākumos nodrošina labus laikapstākļus. Patiesi strādā!
Zakopane ierodamies lielā tumsā, apartamenti greznu greznie, tik ātri apjaušam, ka lielākā daļa smuko lietu ir tik atstutētas vai pielīmētas. Daudz kam pieskaroties, tās mēdz palikt rokās, ka piemēram kliņķi vai žalūzijas. Kontaktligzdas var atrast iepriekšējās dakšiņas mēģinājumus pieslēgties. Ledusskapis darbojas, kamēr gaisma ieslēgta, utt. Nosmejam, ka lielajam plazmas televizoram labāk netuvojamies. Bet visumā telpas atzīstam kā omulīgas, ieskaitot smieklīgo kristālu lustru ar zilo gaismu vienā no meiteņu guļamistabām.

Ši ir reize, kad grūti salikt  teikumus kopā par piedzīvoto. Īsti nespēju aprakstīt absolūto laimes sajūtu no kopā būšanas kalnos ar sev līdzīgi domājošiem draugiem. Tik personīgi dziļi un labi, kur vārdi ir lieki un maznozīmīgi. 

Šeit apstājās laiks un noķēru īsto Trūmen šova burvību - likās, ka citas dzīves mums nav. Kāpjam, ēdam, guļam atkal kāpjam, ēdam, guļam un tā katru dienu, bet pāri visam sarunas un nebeidzama jautrība turoties kopā gan uz kalna gan vakaros pilsētiņā. Nedēļa, kad nebakstījām telefonus, bet ļāvāmies sirsnīgām vakara sarunām un jautrībai krodziņos vai pie apartamentos gatavotājām vakariņām.
Ja tādi var būt ceļojumi, tad esmu  atkarīgā!