TMB pārgājiens apkārt Monblānam

01.09. - 15.09.19. Francija, Šveice un Itālija - 170 km.

Tour de Mont Blanc - viena no “must-do” takām garo distanču pārgājienu cienītājiem, kas apvij Alpu augstāko virsotni 170km garumā, dodot iespēju paviesoties trijās Eiropas valstīs (Francija, Itālija, Šveice). Dosimies klasiskā 10 dienu maršrutā izbaudīt alpu pļavas, kalnu takas, mazo ciematiņu viesmīlību un elpu aizraujošus skatus uz Monblānu. Lai iejustos īstu pirmatklājēju ādās, visu dzīvošanai nepieciešamo nesīsim savās mugursomās. Maksimāli izmantosim telts priekšrocības. Pazudīsim no ikdienu rūpju radariem, ēdīsim sieru, dzersim vīnu, baudīsim kalnu svaigo gaisu un pievienosim savā piedzīvojumu CV jaunu ailīti ar paveikto. Pievienojies!

Kas sagaidāms: 

Transports. Nepagurdami stūrēsim busiņus pa Eiropas lielceļiem, lai pēc divu dienu garā ceļa finišētu Monblāna pakājē. Pēc benzīntanku sviesmaizēm, karstām kafijām un citiem labumiem, ieturam kārtīgas vakariņas un liekamies uz auss mīkstās gultās, lai jau rīta agrumā liktu somas plecos un dodos piedzīvojumā.

Avio. Saskaņojot ar HIL, ir iespēja pievienoties piedzīvojumam Bergamo (Itālija).

Pārgājiens. 10 dienas braši soļojam apkārt Monblānam, ik pa laikam pieviecot kādu stāvāku kāpienu, baudot brīnišķīgas Alpu ainavas un piefiksējot mirkļus, ar ko vēlāk padalīties mājiniekiem. Katru rītu celsimies ar pirmajiem gaiļiem, mērosim 15-20km, pusdienosim ar skatu uz Monblānu, bet vakaros tīsimies guļammaisos. Lai maksimāli atslēgtos no ārpasaules, katru nakti pavadīsim miljons zvaigžņu viesnīcā - teltī. Par pārtikas piegādi brokastīm un vakariņām ik pa pārdienām parūpēsies HIL busiņš. Bet, ja kādu piemeklēs nepārvarams nogurums, būs iespēja izmantot busiņa transporta pakalpojumus, lai izlaistu kādu no piedzīvojuma posmiem. Kad pēdējais solis būs sperts, un 170km garā taka noslēgusies, nosvinēsim to ar veldzējošu alus kausu Alpu mekā Šamonī.

Laikapstākļi. Kalnos laikapstākļi var mainīties ik pa stundām un pat minūtēm, tāpēc somā obligāti jābūt arī kādai kārtai, lai pasargātos no aukstākas vēja brāzmas, vai kāda lietus mākoņa.

Nakšņošana. Pirmo un pēdējo nakti pavadīsim Monblāna pakājē esošā ciematiņa viesnīciņā. Piedzīvojuma naktīs mūsu jumts virs galvas būs teltis, bet gultas - silti guļammaisi. Vienu no naktīm baudīsim arī kalnu namiņā, guļot kopējā istabā plecu pie pleca.

Pārtika. Pārgājiena laikā par enerģiskām brokastīm un sātīgām vakariņām parūpēsies HIL. Bet pusdienu kārbu katram būs jāpiepilda pašam.

Ekipējums. Speciālais kalnu ekipējums nav nepieciešams. Līdzi ņemam pašu minimumu, lai nebūtu jānes lieks svars. Līdzi obligāti jābūt siltam guļammaisam, mīkstam matracītim, atbilstošam apģērbam un apaviem, ūdens konteineram (pudele, sistēma utt.), tūrisma traukiem, u.c. lietām, ko parasti ņem, kad dodies pārgājienā. Un protams arī telts, ko dalīsim uz 2-3 gulētājiem.

 

Piedzīvojuma grafiks:

01.09.19. Dodamies ceļā ar busiņiem pāri pusei Eiropas;
02.09.19. Nobāzējamies Monblāna pakājē esošajā ciematiņā
03.09.19. Piedzīvojuma pirmā diena no desmit;
12.09.19. Pēc noietiem 170km apkārt Monblānam, noslēdzam apli turpat, kur to uzsākām;
13.09.19. Rezerves diena. Ja viss rit pēc plāna, izmantojam to, lai atpūstos Šamonī;
14.09.19. Atvadāmies no Monblāna un startējam māju virzienā;
15.09.19. Saguruši, bet laimīgi atgriežamies Rīgā.

 Piedzīvojuma izmaksas ir EUR 790. Tajās ir iekļauts:

 • Vieta busiņā Rīga - Courmayer (Itālija) - Rīga;
 • Atbalsta busiņa pakalpojumi piedzīvojuma laikā;
 • Nakšņošana viesnīcā, kalnu namiņā un kempingos visa piedzīvojuma laikā;
 • HIL sarūpētas brokastis un vakariņas;
 • Rūpīgi izplānots un sagatavots maršruts;
 • Palīdzība iegādājoties, vai komplektējot ekipējumu, un teicamas atlaides vienā no labākajiem outdoor lietu veikaliem Rīgā;
 • Piedzīvojuma vadītāja klātesamība priekos un bēdās.

Pašam jārēķinās un jāparūpējas par:

 • Ērtiem pārgājienu apaviem un atbilstošu apģērbu, kam jābūt ātri žūstošam un vieglam;
 • Somu, kurā visu nepieciešamo salikt līdzi. Var palasīt piedzīvojumu blogus, lai uzzinātu, cik maz patiesībā ceļiniekam vajag;
 • Telts (uz 2-3p. viena), paklājiņš, guļammaiss naktīm, kuras pavadīsim zem zvaigžņotajām debesīm;
 • Naudas maku uzdzīvei pa ceļam uz Itāliju, piedzīvojuma laikā un mājupceļā;
 • Izcilu ceļojuma apdrošināšanu.

Apmaksas info: vietu skaits ierobežots!

 • Lai rezervētu piedzīvojumu, ir jāveic EUR 200 iemaksa.
 • Atlikušais maksājums EUR 590 ir jāveic ne vēlāk kā līdz 31.06.19.
 • Atsakoties no piedzīvojuma līdz 31.06.19., tiek ieturēti EUR 120.
 • Atsakoties no piedzīvojuma pēc 31.06.19., iemaksātā nauda diemžēl atgriezta netiek.
 • Ja piesakies piedzīvojumam pēc 31.06.19., jāveic pilns maksājums. 

Ļaujies piedzīvojumu meklētāja un klejotāja garam!

P.S. Ja mīli komfortu, bail salīt lietū, salsti jau pie +16, vai dzīvo bez kompromisiem, tad šis piedzīvojums nav domāts tev. Bet, ja esi kā pozitīvi uzlādēts enerģijas lādiņš, kas pat bezcerīgākajā situācijā atradīs iemeslu pasmaidīt, pievienojies - mums Tevi vajag!

 Ja vēlies doties šajā piedzīvojumā jeb Tev ir papildjautājumi, droši aizpildi zemāk redzamo formu un mēs ar Tevi sazināsimies!


 .