Ziemas nometnes pārgājiens

13.01.-14.01.24.  Pārgājiens, 2 dienas, 15 km, 55 līdz 95 EUR

Uzdrošinies doties pārgājienā ziemā un nakšņot nometnē mežā. Kā katru gadu janvārī, Hiking in Latvia komanda dalīsies savā pieredzē par došanos piedzīvojumos ziemas skarbākajos mēnešos. Iemācīsim kā pareizi pārvietoties, kā izvēlēties un iekārtot nometnes vietu, kā orientēties, kā sasildīties un pārlaist nakti mežā. Dalībniekiem būs iespēja piedalīties piedzīvojumā atbilstoši savām spējām, jo piedzīvojums tiks iedalīts 3 līmeņos.

Pirmais “visi gadalaiki labi” būs paredzētais dienas pārgājiens un stāstījums ar padomiem un nelieliem paraugdemonstrējumiem pēc kura dalībnieks vēlu vakarā varēs doties mājās siltumā un omulībā.

Otrais “es zinu, ko es gribu” ietvers jau praktiskas darbības sava komforta un izdzīvošanas minimuma nodrošināšanai, bet ar iespēju beigās nakti pārlaist  teltī.

Trešais - mūsu iecienītākais līmenis - “bez žēluma" būs domāts tiem, kuri neskatoties uz laika apstākļiem, temperatūru, lietu vai sniegu nakšņos kopā ar mums zem klajas debess, parūpējoties par savu komfortu ar uz vietas pieejamajiem līdzekļiem.

Plāno vairāku dienu piedzīvojumu pārgājienu dabā, bet šaubies vai tas ir domāts Tev? Nezini vai spēsi panest somu un izturēt slodzi? Neesi pārliecināts par savu ekipējumu, kā arī nespēj izšķirties, ko tieši ņemt līdzi? Tad aicinām Tevi pievienoties, lai saprastu, vai pārgājiens ar sarežģītāku reljefu skarbos laika apstākļos, nesot līdzi visu nepieciešamo vairākām dienām, ir tas, ko Tu patiešām vēlies un vari paveikt.

Dosimies divu dienu ilgā treniņa pārgājienā. Šoreiz mazāk koncentrēsimies uz milzīgu kilometru skaitu, vairāk laika veltot sarunām, ekipējuma analīzei, rīcībai dažādās situācijās, pareizu kustības taktiku, orientēšanos dabā un elektronisko palīgu analīzi. Piedzīvojuma laikā rūpīgi izrunāsim visu nepieciešamo ekipējumu, pārliecināsimies par savu somu satura lietderību, izbaudīsim takas un bezceļus. Iemācīsimies pareizi izvēlieties nakts nometnes vietu un iekārtot guļvietu. Pārrunāsim visus interesējošos jautājumus, sākot ar līdzi ņemamās pārtikas izvēli un beidzot ar higiēnas uzturēšanu.

Pārgājienam izvēlēsimies lielākos brikšņus, dziļākās kupenas un realizēsim to sarežģītā apvidū, kas rezultātā dos Tev nepieciešamo slodzes koeficientu. Pievienojies mācību pārgājienam un sagatavo sevi īstam piedzīvojumam!

Pasākuma plāns:
13.01.24. plkst. 10.00. tiekamies Vecumnieku pagastā. Precīzas tikšanās vietas koordinātas tiks izsūtītas visiem dalībniekiem.
14.01.24. ap plkst. 14.00 dodamies uz mājām.

Kas sagaidāms : 
Transports - privātie transporti, vajadzības gadījumā var pievienoties HIL transportam par papildus samaksu 10 EUR.
Maršruts - īss pārgājiens, kura laikā pārrunāsim orientēšanos dabā, azimuta noturēšanu, mūsdienu orientēšanās palīglīdzekļus. Pārgājiena mērķis ir sasniegt paredzamo apmācību vietu.
Nakšņošana - pirmā līmeņa dalībnieki - droši, ka savas gultās 🙂. Otrā līmeņa dalībnieki nakšņos nosacītā komfortā -  teltī, bet trešā līmeņa dalībnieki, iespējams, vispār neaizmigs, bet tas nu šoreiz būs atkarīgs no pašiem - cik cītīgi būsiet strādājuši, lai sevi sagatavotu naktsmieram.
Pārtika - HIL parūpēsies par pamatīgām vakariņām setsdien un brokastīm svētdien.
Ekipējums - pieredzes bagātie zinās paši, bet tiem, kuriem tas būs nepieciešams - sniegsim atsevišķas konsultācijas un palīdzēsim ar to iegādi vai nomu.
Mācību piedzīvojuma izmaksas - pirmais līmenis 55 EUR, bet 2 un 3 līmenis - 95 EUR

Mēs parūpēsimies par:
Sestdienas vakariņām un svetdienas brokastīm. 
Izplānotu maršrutu un azzimuta spēli.
Izvēlētu un iekārtotu nometnes vietu apmācībām.
Piedzīvojuma vadītāju padomiem, gatavojoties piedzīvojumam un pārgājiena laikā.

Pašam jāparūpējas par:
Sestdienas pusdienu maizītem 
Atbilstošu apģērbu un ekipējumu.
Kārumiem sevis palutināšanai pārgājiena laikā.

Apmaksas info:
Lai rezervētu piedzīvojumu, jāveic pilna izvēlētā piedzīvojuma iemaksa.

Ja vēlies doties šajā piedzīvojumā jeb Tev ir papildjautājumi, droši aizpildi zemāk redzamo formu un mēs ar Tevi sazināsimies!