Rudens nometnes pārgājiens

20.11. -21.11. 21  Pārgājiens, 2 dienas, 15 km, 25 līdz 55 EUR


Uzdrošinies doties pārgājienā velā rudenī un nakšņot nometnē mežā. Mūsu komanda dalīsies savā pieredzē par došanos piedzīvojumos skarbākajos mēnešos. Iemācīsim kā pareizi pārvietoties, kā izvēlēties un iekārtot nometnes vietu, kā kurt uguni ar slapju malku, kā orientēties, kā sasildīties un pārlaist nakti mežā. Dalībniekiem būs iespēja piedalīties piedzīvojumā atbilstoši savām spējām, jo piedzīvojums tiks iedalīts 3 līmeņos.

Pirmais “visi gadalaiki labi” būs paredzētais dienas pārgājiens un stāstījums ar padomiem un nelieliem paraugdemonstrējumiem pēc kura dalībnieks vakarā varēs doties mājās siltumā un omulībā.

Otrais “es zinu, ko es gribu” ietvers jau praktiskas darbības sava komforta un izdzīvošanas minimuma nodrošināšanai, bet ar iespēju beigās nakti pārlaist apkurināmā teltī.

Trešais - mūsu iecienītākais līmenis - “bez žēluma" būs domāts tiem, kuri neskatoties uz laika apstākļiem, temperatūru, lietu vai sniegu nakšņos kopā ar mums zem klajas debess, parūpējoties par savu komfortu ar uz vietas pieejamajiem līdzekļiem.

Plāno vairāku dienu piedzīvojumu pārgājienu dabā, bet šaubies vai tas ir domāts Tev? Nezini vai spēsi panest somu un izturēt slodzi? Neesi pārliecināts par savu ekipējumu, kā arī nespēj izšķirties, ko tieši ņemt līdzi? Tad aicinām Tevi pievienoties, lai saprastu, vai pārgājiens ar sarežģītāku reljefu skarbos laika apstākļos, nesot līdzi visu nepieciešamo vairākām dienām, ir tas, ko Tu patiešām vēlies un vari paveikt.

Dosimies divu dienu ilgā treniņa pārgājienā. Šoreiz mazāk koncentrēsimies uz milzīgu kilometru skaitu, vairāk laika veltot sarunām, ekipējuma analīzei, rīcībai dažādās situācijās, pareizu kustības taktiku, orientēšanos dabā un elektronisko palīgu analīzi. Piedzīvojuma laikā rūpīgi izrunāsim visu nepieciešamo ekipējumu, pārliecināsimies par savu somu satura lietderību, izbaudīsim takas un bezceļus. Iemācīsimies pareizi izvēlieties nakts nometnes vietu un iekārtot guļvietu. Pārrunāsim visus interesējošos jautājumus, sākot ar līdzi ņemamās pārtikas izvēli un beidzot ar higiēnas uzturēšanu.

Pārgājienam izvēlēsimies lielākos brikšņus, dziļākās kupenas vai slīkšņas un realizēsim to sarežģītā apvidū, kas rezultātā dos Tev nepieciešamo slodzes koeficientu. Pievienojies mācību pārgājienam un sagatavo sevi īstam piedzīvojumam!

Pasākuma plāns:
20.11.21. plkst. 12.00. tiekamies Vecumnieku pagastā. Precīzas tikšanās vietas koordinātas tiks izsūtītas visiem dalībniekiem
21.01.21 ap plkst. 15.00 dodamies uz mājām.

Kas sagaidāms : 

Transports - privātie transporti, vajadzības gadījumā var pievienoties HIL transportam par papildus samaksu 10 EUR.
Maršruts - īss pārgājiens, kura laikā pārrunāsim orientēšanos dabā, azimuta noturēšanu, mūsdienu orientēšanās palīglīdzekļus. Pārgājiena mērķis ir sasniegt paredzamo apmācību vietu.
Nakšņošana - pirmā līmeņa dalībnieki - droši, ka savas gultās 🙂. Otrā līmeņa dalībnieki nakšņos nosacītā komforta apkurināmā teltī, bet trešā līmeņa dalībnieki, iespējams, vispār neaizmigs, bet tas nu šoreiz būs atkarīgs no pašiem - cik cītīgi būsiet strādājuši, lai sevi sagatavotu naktsmieram.
Pārtika - Mēs parūpēsies par kopīgām ēdienreizēm, kuru sastāvdaļas sadalīsim līdzi nešanai starp visiem dalībniekiem.
Ekipējums - pieredzes bagātie zinās paši, bet tiem, kuriem tas būs nepieciešams - sniegsim atsevišķas konsultācijas un palīdzēsim ar to iegādi vai nomu

Mācību piedzīvojuma izmaksas - pirmais līmenis 25 EUR, bet 2 un 3 līmenis - 55 EUR

Mēs parūpēsimies par:
Brokastu, pusdienu un vakariņu izejvielām piedzīvojuma laikā.
Izplānotu maršrutu.
Izvēlētu un iekārtotu nometnes vietu apmācībām.
Piedzīvojuma vadītāju padomiem, gatavojoties piedzīvojumam un pārgājiena laikā.
Teicamas atlaides veikalā “Ceļotājs” Brīvības ielā 155.

Pašam jāparūpējas par:
Atbilstošu apģērbu un ekipējumu.
Kārumiem sevis palutināšanai pārgājiena laikā.

Apmaksas info:
Lai rezervētu piedzīvojumu, jāveic pilna izvēlētā piedzīvojuma iemaksa.
Atsakoties no piedzīvojuma tiek ieturēti 10 EUR no iemaksātās summas.