Pārgājiens Lietuvā - Nemūnas delta.

11.02.-12.02.23. Nemūnas deltas reģionālais parks 

Jūrtaka  visiem soļot gribētājiem ir zināms, stabils zīmols. Latvijas piekrasti teju katrs jau ir pieveicis, bet Lietuvas posmi daudziem vēl ir tikai tālos plānos. Pievienojies mums un aptuvenu piecu piedzīvojumu sērijā ievelc ķeksīti Lietuvas Jūrtakai! Sāksim ar tālāko  no tiem " Nemūnas deltu"  Dosimies divu dienu pārgājienā sekojot norādām un centīsimies pieveikt aptuveni 50 km divās dienās. Par loģistiku un pamatīgām vakariņām viesu namā ar pirtiņu parūpēsies mūsu komanda, lai, kā ierasts, dalībnieki varētu pilnvērtīgi atpūsties un izbaudīt piedzīvojumu!

Rusnes (Rusnė) salu Nemunas deltas reģionālajā parkā (Nemuno deltos regioninis parkas) aptver Nemunas upes un tās atteku ūdeņi. Te atpūšas migrējošie putni, dzīvo jūras kraukļu kolonija. Salas platība ir 45 km2, un ar kontinentu to savieno tilts. Rusnes salā ir Lietuvā zemākā vieta, kas atrodas zem jūras līmeņa. Rusnes vēsturiskajā centrā apskatāma autentiska koka arhitektūra, ēkas košās krāsās, ar raibiem slēģiem un izrotājumiem. Jūrtaka ved cauri Šilutes (Šilutė) mazpilsētai, kur var redzēt Austrumprūsijai raksturīgo arhitektūras stilu. No Šilutes līdz Kintiem Jūrtaka virzās pa zemu līdzenumu, ko no Nemunas plūdu ūdeņiem sargā polderu – dambju un kanālu sistēma. Netālu no Kintiem, Jūrtaka šķērso Minijas upi, kuras krastos izvietojies Minijas (Mingės) etnogrāfisks ciems. Šeit redzama Piejūras zemienes ainava ar plašiem mitrājiem un dīķiem.

Apraksts - https://baltictrails.eu/

Piedzīvojuma plāns:
11.02.23.  5.00 no rīta  dodamies ceļā, lai ap 10 jau ierastos Nemūnas deltas reģionālajā parkā  un dotos pārgājienā. Ap 18 finišēsim  un dosimies uz viesu namu vakarēt.
12.02.23. Mostamies, brokastojam un veļamies. Dodamies pārgājienā ar mērķi nobeigt maršrutu un aizšaut pusdienās uz Klaipēdu pēc nelielas pastaigas vecpilsētā . Ap 16 izbraucam uz Rīgu, lai vēlākais līdz 22 atgrieztos mājās.

Ar ko rēķināties?
Brauciens ar mikroautobusu - nogurdinošs un tomēr nepieciešams.
Pārgājiens – Divās dienās pie 50 km 
Nakšņošana – viesu nams ar pirtiņu
Pārtika – HIL parūpēsies par sestdienas vakariņām un svētdienas brokastīm.   
Ekipējums – pārdomāts, laika apstākļiem atbilstošs apģērbs.

Piedzīvojuma brauciena izmaksas ir 155 EUR, kurās ir iekļauts:
Brauciens ar HIL mikroautobusiem Rīga - Lietuvas Nida – Rīga.
Naktsmājas
Stāvvietas un citi ar auto saistītie izdevumi.
Sestdienas vakariņas.
Brokastu maizītes un putra svētdien.
Evakuācijas iespējas, ja maršruts kādam izrādīsies pa garu.
Piedzīvojuma vadītajā nepārtrauktu klātesamību.
Izplānotu un sagatavotu maršrutu.
Palīdzība iegādājoties vai komplektējot ekipējumu.

Pašam būs jāparūpējas un jārēķinās ar papildus izdevumiem:
Personīgiem naudas līdzekļiem ēdienreizēm, ieejas biļetēm apskates objektos pēc saviem ieskatiem un citiem sev vien zināmiem prieciņa pirkumiem.

Apmaksas info:
Lai rezervētu piedzīvojumu, jāveic EUR 155 iemaksa.
Ja vēlies doties šajā piedzīvojumā jeb Tev ir papildjautājumi, droši aizpildi zemāk redzamo formu un mēs ar Tevi sazināsimies! Un apskati zemāk redzamo galeriju iedvesmai :)