Pārgājiens Zviedrijā "Karaļa taka" 

Karaļa takas noslēdzošais posms. 06.08.19 - 18.08.19, kopā 13 dienas. Jakkvik - Hemavan, aptuveni 175 km. 

Garo distanču pārgājienu cienītājiem nevar būt miers sirdī, kamēr nav pieveikta 470 km garā Kungsleden jeb Karaļa taka Zviedrijas ziemeļos. Tā sākas nelielā miestiņā - Abisko, pāris simtus kilometru aiz Polārā loka. Dodies kopā ar mums un pieveic visu distanci vai pievienojies kādā no 3 posmiem, jo par loģistiku parūpēsimies mēs. Katrs no šiem posmiem pats par sevi ir unikāls un sniegs neaizmirstamu pieredzi. Elpu aizraujošas kalnu ainavas, ezeri, upes, neskarti meži un ziemeļu skarbais skaistums mūs pavadīs ik uz soļa. Piedzīvojums, kas dos tik ļoti nepieciešamo atpūtu prātiem un sūrā darbā veldzēs mūsu miesas. Neliedz sev nospiest restarta pogu!

Vairāk par pilno maršrutu lasi šeit

Ar ko rēķināties?
Transports. Ceļā dosimies ar mikroautobusiņiem un izmantosim prāmja pakalpojumus, lai pārceltos uz Skandināviju. Tie dalībnieki, kuri izvēlēsies piedalīties tikai kādā no posmiem, tiks sagaidīti ar autotransportu Stokholmas ostā ienākot prāmim un tā pat arī nogādāti atpakaļ uz Stokholmu, lai ar prāmi dotos uz Rīgu. Saskaņojot ir iespēja iegadāties avio biļetes uz Lūleo un HIL parūpēsies par loģistiku Zviedrijas pusē.

Pārgājiens. Mēs, kā jau ierasts garajos pārgājienos, darīsim vairāk kā paredzēts pēc rokasgrāmatās. Tas nozīmē, ka celšanās būs 7 no rīta, ceļā tiks pavadītas vismaz 8 līdz 10 stundas. Kāpumi no nulles metriem līdz pat 1200 m vienā dienā. Maršruts ir mērenu grūtības pakāpi un speciālas alpīnisma iemaņas nav nepieciešamas.

Laika apstākļi. Karstas dienas, vēsākas naktis, bet kopumā priekš jūlija beigām un augusta sākuma - siltākais laika periods šajā apvidū. Droši, ka piedzīvosim gan lietus šaltis, miglu, mitrumu un arī neizturamu karstumu, bet tieši tāpēc būsim gatavi visam.

Nakšņošana. Būsim neatkarīgi ceļotāji un nakšņosim savās teltīs. Tomēr vismaz reizi katrā posmā mājosim kempingos ar iespēju tikt pie dušām, veļasmašīnas un īsta, balta poda. Gadījumā, ja laika apstākļi būs pavisam bargi, tversimies trases namiņos.

Pārtika. HIL parūpēsies par pārtikas krājumiem, kurus gatavosim kopīgi, bet nest gan nāksies pašiem. Labās ziņas, ka, izmantojot mūsu busiņa atbalstu, pārtiku nāksies nest maksimums 4 dienām. Kopējās pārtikas svaru dalīsim pa somām starp visiem dalībniekiem.

Ekipējums. Līdzi ņemam pašu minimumu, lai nebūtu jāstiepj lieks svars. Tas, kam līdzi jābūt obligāti: guļammaiss, paklājiņš, telts uz diviem, atbilstošs apģērbs, ūdens konteiners (pudele vai sistēma), savukārt busiņā droši varēs samest iekšā visu, ko vien kārojas, lai justos ērti un omulīgi turpceļā un mājupceļā, kā arī nomainīt vai papildināt ekipējumu jau pārgājiena laikā.

Karaļa takas trešais - noslēdzošais posms. 06.08.19 līdz 18.08.19, kopā 13 dienas. Jakkvik - Hemavan, aptuveni 175 km. 5 vietas!

Šajā posmā pirmās dienas mēs vēljoprojām baudīsim vientulību dabā un priecāsimies par tās krāšņumu un skarbumu, soļojot cauri Pieljekaise dabas parkam. Savukārt posma otrā daļa būs krāšņs un ievērojams maršruts, jo baudīsim Eiropas lielākā dabas rezervāta Vindelfjallen ainavas, nereti soļojot vien pa tikko saskatāmu un atrodamu taku ziemeļu dabas plašumos.

Piedzīvojuma plāns:

06.08.19. Pēcpusdienā dalībnieki ar prāmi dosies no Rīgas uz Stokholmu.
07.08.19. Stokholmā visus sagaidīs HIL busiņš un sāksies brauciens uz piedzīvojuma nometnes vietu.
08.08.19. Satikšanās Jakkvik nometnē ar pārējo grupu un noslēdzošā posma starts.
08.08.19. - 11.08.19. Dodamies 4 dienu ilgā un 95 km garā pārgājienā pa Pieljekaise Dabas parku līdz sasniedzam miestiņu - Ammarnas, un par godu atbalsta busiņa krājumiem uzrīkojam ballīti.
12.08.19. - 15.08.19. Baudām Vindelfjallen dabas rezervāta ainavas un 4 dienās pieveicam 85 km, finišējot Hemavan pilsētiņā un apmetoties atpūsties kotedžā. Kārtīgi izbaudām saunu un gatavojamies atgriezties civilizācijā.
16.08.19. Atpūtas režīmā dodamies uz Stokholmas pusi pa ceļam iekārtojot nometni un tajā nonakšņojot.
17.08.19. Uzkāpjam Stokholmā uz prāmja un pametam Zviedriju.
18.08.19. Ierodamies Rīgā un dodamies uz mājām :).

Atsevišķa posma izmaksas ir EUR 670, kurās ir iekļauts:

 • Prāmja biļetes Rīga - Stokholma - Rīga ( B kategorija);
 • Brauciens ar 9 vietīgu mikroautobusu Stokholma - nometnes vieta - Stokholma;
 • Vismaz divas nakšņošanas kempingos piedzīvojuma sākumā un beigās;
 • Maksas ceļi, stāvvietas un citi ar auto saistītie izdevumi;
 • Atbalsta busiņa pieejamība evakuācijai, ekipējuma nomaiņai un produktu piegādei;
 • Kopīgi gatavotas ēdienreizes dienās, kad civilizācija nav manāma;
 • Palīdzība ekipējuma iegādē ar iedvesmojošu atlaidi vienā no labākajiem Latvijas “outdoor” veikaliem;
 • Piedzīvojuma vadītāja nepārtrauktu klātesamību.

Pašam būs jāparūpējas un jārēķinās ar papildus izdevumiem:

 • Labu ceļojuma apdrošināšanu.
 • Personīgiem naudas līdzekļiem sev vien zināmiem pirkumiem.
 • Pārgājiena ekipējumu.
 • Izdevumiem, ja būsim spiesti izmantot papildus ceļotāju namiņus, nevis gulēt teltīs.

Apmaksas info:

 • Lai rezervētu piedzīvojumu, jāveic EUR 380 iemaksa. 
 • Atlikušais maksājums atbilstoši izvēlētajiem posmiem jāveic ne vēlāk kā 19.05.19.
 • Atsakoties no ceļojuma līdz 19.05.19 - tiek ieturēti EUR 150 no iemaksātās summas.
 • Atsakoties no ceļojuma pēc 19.05.19- iemaksātā nauda diemžēl netiek atgriezta.
 • Ja piesakies piedzīvojumam pēc 19.05.19., jāveic pilns maksājums.

Ja vēlies doties šajā piedzīvojumā jeb Tev ir papildjautājumi, droši aizpildi zemāk redzamo formu un mēs ar Tevi sazināsimies!


**

*

Vebinārs par pārgājienu Zviedrijā "King's trail" jeb "Karaļa taka" .